bugün

5 buçuk milyon askere alınması gereken var diyorlar. her sene 300-350 bin kişi alınabiliyor.

kalıcı bi çözüm olarak sürekli bedellinin getirilmesi gerekiyormuş.
imkanı olan herkesin yapması gereken askerlik türü. Burada vatan millet Sakarya diyenler askere gidince devlete küfür ediyorlar.
tanışım bir tane orospu çocuğu var. herifin tek derdi karı kız her gece orda burda kız kovalıyor. bu amına kodumun oğlu da faydalanacak bu bedelli askerlikten en çok o koyuyor bana.
35 yaş sonrasına yapılmalıdır. 25 26 yaşında biri gidip parayla kızlarla oynaşmasını biliyor. Gelsin yapsın, sırayla bu işler evet.
Umarım yeni yola doğru çıkar.
Bedelli askerlik, askerlikten muaf olmak ve para/siyasi vs güç ile kendini haksız yere çürüğe çıkarttırma kavramları ülkemizde birbiriyle çok karıştırılıyor.

Bu saydıklarımdan ilki, devlet tarafından verilen bir haktır. Karıştırmayalım...
26 yaş üzerine vuruyor. işini ve ailesini kurmuş bir adama zorunlu olan askerliği iptal ettiriyor. Hadi bakalım hayırlısı. En çokta kuzenlerim sevinecek bu işe.
'sike sike gideceksiniz'ciler şimdiden ağlamaya başlamış. beter olun. kudurun mk.
Hadi tayyipcim bedelli çıkar da bitcoinlerimi satıp vatani görevimi yerine getireyim. Cidden bak bedelli felan çıkarırsan orospu çocukluğu yapmadan ilk kullanacağım oy sana. Çünkü şu hayatta bir okula gitmek iki evlenmek üç de askere gitmek ölümden beter. Ruhumu satamam ben amk.askere gitmeme sebebim orda bana emir vericekler ben de yapmıyom amk dicem sonra dövecekler sonra hepsini tarayıp öldürücem. Boş yere katil olmak istemiyorum. Ha savaşa gitceksem ilk sırada giderim de sigara izmariti toplamak benim için vatani görev değil amk.Hayatımda kullanacağım ilk oy sana olur hadi yine iyisin ama sadece tek bir seçim için oy veririm bidaha vermem o vebalin altında kalamam ben.Haydar başın milli ekonomi modelini getirmediğin sürece olamaz üzgünüm.
Bedelli bekleyen gotler sol framede görsün de heyecan yapsın entrysidir. Bedelli falan yok size hadi askere gotlekler dedirtir.
eğer 2018 bitmeden çıkarsa 93 doğumluları kapsar.
bunu açık ve net söylüyorum.
çünkü askerlik görevi yaşı tamamlamaya bakmaz!
sen zaten şuan 25i devirmiş 26 dan gün almışsın.
hala sağda solda soru işareti oluşturuyorsunuz biraz sakin.
tahminim 88-93 arası.
01.01.1994'ler mini mini dörtler umarım söylendiği gibi 25=15 çıkarsa size de vurur. ayrıca bana göre 95'e kadar kapsaması gerekiyor.
bi bitmediniz amk.
Eğer bedel 15 olacaksa bedava.

Sakin askere gitmeyin oğlum. Vatan hizmeti felan yapmiuorsunuz.
işsiz güçsüz baba parası yiyen tiplerin beklediği uygulama. Hayat kurmuşlar da bilmem ne de. Bizde askerlik yaptık hayat kurduk zamanında gitseydin hırt. Evet.
Yaş 27 bize de vurursa göbek atıcam.. Param da var nasıl olsa.

5 aylık zulme degil 20 bin 50 bin feda olsun.
bakın gardaşlarım basit bahanelerle kaçmayın. ha gerçekten sizi tutan bi şey varsa gitmeyin. biz de düşündük gitmeden önce izmaritleri komutanın sikinin keyfini amma öyle kölelik yok orda. sizin ne mal olduğunuza bağlı her şey. kaldıki o izmariti toplarken küfrettiğiniz adam siz de olabiliyorsunuz ki ilkokuldan beri size kazandırılmaya çalışılan empati çevre temizliği falan bunları kazanmamış hıyarlar olduğunuzu mıntıka da anlıyorsunuz. yaşadığınız şeylere “şey” olarak bakmak size bi “şey” kazandırmıyor.
Ulkemizde mabadini bes yil gezdirip vatandaslik alan suriyeli genclere de vuracak piyango.
Sibel can seda sayan hande yener ibrahim tatlises in çocuklar ı bekliyor.
Paran varsa canın sağ olsun, paran yoksa vatan sağ olsun sistemidir. Adaletsizliktir, eşitsizliktir.

Vatan, millet Sakarya Tayfası bakıyorum şimdi hükümetle bedelli pazarlığı yapıyor.

Her Türk asker doğarmış. He He!
suriyelilere savaştan kaçtığı için laf eden dümbüklerin ikiyüzlülüklerini yüzümüze vuracak olan şey.
yaş 1 bedel 5000 olsun, çocuklarımız askerlik kaygısıyla büyümesin(!).
Zenginlere hayırlı olsun .
parası olana müjdeler olsun...

parası olan ödesin, olmayan da şehit olsun. olan yine fakir fukaraya olacak! eşitsizlik, adaletsizlik her yerde...
yaş 27
bedel 20.000 tl olarak sonbaharda çıkacak. şimdi a haber soyledi. kesin bilgi.

ak parti yaş 25 bedel 15.000 tl yapmak istiyormuş ama mhp'li kurmaylardan alınan bilgi yaş 27 olacakmış.
hayırlı olsun.
babası zengin olanlara hayırlı olsun. fakirin çocuğuna vatan sağ olsun.
reyiz bizi afrine götürcüler, kandili yakacız yıkacızcılar

nelerede acaba ? banka kuyruğunda mı.