bugün

insan yavrusu. dünyanın en tatlı, en sevimli sürüngenleri...
Eve girmeden önce bebek sesi duyuyorum sanki demiştim ama bizim evden gelmemesini temenni etmiştim.

Hayatımda gördüğüm en tatlı bebek ama ağlayan, yine ağlayan, hep ağlayan bi şey neticede. Şu an bana bakıyor ahahah, kendisi hakkında atıp tuttuğumu bilse üstüme kakasını yapardı.
Doğumdan hemen sonra yeni doğan bebeklerin kokusu, mutlak bir saflığı ve temizliği vardır.
Bebekler saf ve günahsız doğarlar, içlerinde ilahi nur ve barış vardır. Peygamberlik ruhunun özünü içermektedirler.
Büyüdükçe masumiyetlerini yitirirler ve dünya hayatı içine battıkça, benlik makamına girdikçe bu kokuda kaybolur.
Küçük sumo güreşçisi yav
görsel
lise zamanında kulaklarımda eskittiğim güzel duman şarkısı.
Dünyada yapması en eğlenceli bakması en zor şeydir.
Abi bunlar mini minnacik ve patatese benziyorlar.
Öpmek yetmiyor yalayasim geliyor yeminlen bi ara içime sokucam yerim laaaan.

Çok minikler lan.
görsel
yedinci ayla birlikte etrafında 360 derece dönme özelliğini kazanan, anayı biliyordukta artık babayı da tanımaya başlayan, farklı değişik garip garip sesler çıkaran, mamasını yerken "namnamnamnam" yapan mini insan canlısı.
uzun soluklu kahkahalı gülmeleri de başladı.

allah sürekli yüklüyor inanılmaz bir şey. bu anlamda ciddi ciddi oturup izlediğin zaman çok ilginç oluyor emin olun.
5 ay sonra tanışacağımız herşeyi hazır olan sevimli küçüğümdür gel artık gel ...
Yatış pozisyonları ayrı bir dikkate değer ve seyredilesi mucizeler. Uyuyan bir bebeği izlemek kadar huzur veren başka ne vardır ki. Ara ara gülümser, mimik yapar. Neler fısıldanıyor onlara diye merak edersin.

görsel
Kokusuyla; huzuru, mutluluğu aynı anda yaşatan insan yavrusu.
sekizinci ayla birlikte kucağa al hareketi yapabilen, bir şeyi istemediğinde eliyle iten, (artık)anne-baba hariç diğer insanları ilk kontaktta yabancılayan hatta kişi çok tipsizse direk ağlayan, baybay yapan, alkışlayan, gözle takip mekanizması artan-hızlılaşan, (ebeveynin yardımı ile)ayakları üzerine basmayı çok seven, birkaç gıda ürün hariç her şeyi laplup götüren, oyuncaklara merakı artan, kendi yatağını benimseyen(başka yatakta rahatsız olan) ve daha birçok upgrade ve güncelleme ile level üstüne level atlayan insan küçüğü.
görsel
Bu bebek gibi masumcana etrafa bakınmak ah ne güzel tam sevilmelik.
https://twitter.com/cocuk.../1258132606434099202?s=21

Keşke benim velet olsan...
görsel

Yaşama sebebidir .