bugün

martin freeman'a benzettiğim abimiz.
Türkiye de gelmiş,eski asker,izci,doğacı abimiz.hatta Kapadokyaya geldi.
ölü itin etine bile göz dikti,sonrada yenecek bir şeyi kalmamış falan dedi vazgeçti...
Boku su, örümceği kurdu protein olarak görmektedir. Vücuda soğuğa dayanıklıdır galiba her yerde yüzüyor. Korkusuzdur gerçekten zifiri karanlık mağaralara bile girmektedir. Aldığı parayı sonuna kadar hak eden önünde saygıyla eğilesi bir insandır.
şu sıralar trt belgeselde insan doğaya karşı isimli programı yayınlanan maceraperest, sunucu. lakabı bear (ayı) miş daha sonra isim olarak almış kendine.

iyi bir yüzücü olduğu belli. özel kuvvetlerde eğitim almış. adam hayatta kalma senaryosu adı altında her şeyi yaptı. en iğrenç böcekleri yedi, kendi sidiğini içti. daha neler neler. cidden aldığı paranın hakkını veriyor.
beni bu adamın yanına verin dedirmiştir her izlediğimde *
Bu adam benim kahramanım kesinlikle. Tamam iğrençleşebiliyo ama olsun.
Sabah izlediğimde canlı canlı büyük bi solucan yiyordu .solucanın içi dışarı fışkırdı .

Tabi Normal şeyler bunlar.
adamdaki cesaret mi aptallık mi bilemedim. tabi arkada nasıl bir ekip ona eşlik ediyor bilemiyorum ama çok cesur bir adam. ayrıca halen nasıl yaşıyor şaşıyorum doğrusu.

ayrıca normalde ismi grylls dir, bear onun lakabıdır malumunuz ayı demektir.
olası koşullarda hayatta kalabilecek alfa erkek.

dişiler vermek için sıraya girebilirler.
doğaya karşı insan belgeselinde, börtü böcük yılan çıyan ne bulursa çiğ çiğ yiyen,

orasına burasına hayvan yağları, derisi ne varsa süren,

bir şekilde hayatta kalan kişilik.

o değil de grylls nasıl isimdir lan.

bir tane sesli harf yok.
fil bokunu sıkıp akan suyu icen kendi cisini icen kendi cisini vucuduna suren bi yaratik.
Vahşi doğada ölmemeyi ilke edinmiş zeki insan.
Doğayı kendine düşman olarak gören bir abi. Çoğu zaman igrençleşiyor.

Oysa doğayı Dost olarak gören hayat da kalma uzmanları da var. Çifte kurtuluş programını tavsiye ederim.
Doğaya karşı insan belgeselinde susuz kalıp bulduğu pis suyu kendine lağman yöntemiyle makattan veren sayko kişiliktir. Seferim.
gitti her yörenin yılanların tadına bakan denişik. her bölümde de ya cisini icer ya da cisiyle orasini burasini yıkar.
namı diğer "ayıboğan grylls" dir.
Trt haberde görmüş olduğum vahşi ve ıssız bölgelerde hayatta kalmaya çalışan ve hertürlü pisliği yapmış insandır çişini içer bokunu yer yılan örümcek vs şeyleri kahvaltı için avlayıp yediğide bi gerçektir.
her şeyi protein var diye yiyen adam.bi bölümde yılan derisini soyup derinin içine işemişti.çölde biraz yürüdükten sonra sidiğini içmişte ardından kusmuştu.
ingiliz özel kuvvetlerinde görev yapmış insan olmayan insan evladı. Bulduğu her şeyi yer, yeter ki protein olsun. Benim en iğrenç bulduğum çölde kalma bölümüydü. Hacı abi yılanın içine isiyor, biraz bekleyip tekrar içiyor. Sonra tekrar isiyor, tekrar içiyor. Boyle böyle gidiyor. Fantastik manyakça bisey. Ama takdire şayan.
Galiba en sevdiği yemek yılan çevirme, ayrıca yediği çoğu hayvan etinden sonra tadı tavuk gibi lafını söyler.
---spoiler---

Bugüne dek yediğim en berbat şey. Tıpkı kedi kakasini köpek kakasina bulamışlarda da ağzıma tikmislar gibi. Ama yine de protein ve mineral deposudur. Hayat kurtarabilir.

---spoiler---
survivor'a ünlüler takımından katılıp takımı şampiyon yapabilecek adam. Hiç Turabi'ye bulaşmaz, ezer geçer direk.
Herşeyi yiyen adam gibi adam.
programını anlamakta zorluk çektiğim insandır.

abi eğer her şey gerçekse ve bunları çeken bir kameraman varsa,

programın adı

bear grylls le insan doğaya karşı değil,

bear grylls in kameramanıyla insan doğaya karşı

olması gerekmez mi?
ilk yayınlandığı günden beri severek izlerdim. pazartesi akşamları saat 9'da 1 saatliğine her şeyi bırakır, deli gibi izlerdim.