bugün

referandum işini şaklabanlık seviyesine düşürmektir. ne soy ne de boy önemli değildir. önemli olan hatasını anlayıp düzeltmektir.
kafiye yapacağım derken yanlış adreslere yol almasıdır.
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)
allah zaten bir boy vermiş gerisini salıvermiş...
ulan uzanırken dinliyordum boy değill boy değilll aha dedim şimdi işlev önemlidir diyecek ama demedi tabi.

boy değil soy
bir kez daha yarası olanları gocundurmuştur.
adama laf atılıyor o da ağzılarının payını veriyor helal olsun lan tayyip.
gelişmiş ülkelerin başbakanlarından birinin ağzından böyle bir cümlenin işitilmesi durumunda o başbakan ya istifa eder, yada adam gibi özür diler. bizde kahvehane kültürü hakim, yarın başka birşey konuşulur dünkü unutulur. zaten böyle bir inceliği hakeden toplum mertebesine yükselemedik bir türlü. bu büyük gafı da diğerlerinin yanında koleksiyonun yeni parçası olarak yerini alacak. bizde unutmaya zorlanacağız.
(bkz: bölücü başbakan nasıl olur vol2)
kemal kılıcdaroglu'nun kürt olduğunu ima ederek chp'ye oy kaybettirme çabası.Ayrıca rte tam bir ırkçı olduğunu apacık belli etti, helel olsun bazıları gibi gizli faşist değil en azından.
şayet kılıçdaroğlu nun kürt olduğunu ima ederek kurduysa bu cümleyi, zihniyetinde boy versinler...
nedir yani laz* kürtten daha mı üstün oluyor da bu faşo bu cümleyi kuruyor? derler adama.
"bu laflar boy boy
girer bize soy soy"
...***
(bkz: Kaş yapayım derken göz çıkarmak)
birilerinin çıkıp, senin soyunu sopunu demeye hazırlandığı durumdur.
(bkz: bi parça da suyundan koy)

koy koy suyundan da
koy koy şuyundan da
koy koy...
(bkz: hadi itiraf edin fetocular sizde beklemiyodunuz)
kafiye yapmak için söylediğine katılmıyorum.Kılıçdaroğlunun annesi ermeni iddialarına atıf yapmak için dile getimiştir.Boy değil soy demenin başka bir açıklaması yoktur.
soy dan kastı kk nın anası, babası vs değildir. ak parti , chp gibi pis siyaset yapmaz.
başbakanı değiştirme zamanının geldiğini gösteren belirti. Ampulun patlaması.
Demokrat-Liberal arkadaşları hayal kırıklığına uğratan,demokrasi kralı başbakanımızın söylemidir efendim.
Türk aile yapısında yani türk "soy"larında kardeşler arası eşitliği ya da eşitsizliği ölçmek için boylara bakılır,soyun getirisi boydur boyun getirisi oydur...