bugün

artık her görüntüsünde, her cümlesinde çok net görünen bir paniktir.

şu andaki tüm saçma sapan hatta birazda ergensi gerginliği hep bu panik yüzünden,

onun derdi artık gezi veya kışla mışla falan değil asla artık, hani o meşhur kibrine dair,
dediğim dedik, astığım astık haline dair, hani o ben ne oldum lan fikrine dair, façası var ya,

işte o faça onarılmaz derecede fena çizildi, belki bu olaylar onu hükümetten düşürmez ama farkında ki hiçbir şey onun için artık eskisi gibi olmayacak, gördü ki o çoktan sindi zannettiği geri kalan halk meğer sinmemiş,

ve o kibri olmadan , asla kendisini tam hissedemeyecek, bütün o panik tavrı ve gerginliğinin nedeni de bu zaten.
tam da "kansız" yoldan cumhuriyeti yıkma yolunda kendisinden emin adımlarla ilerlerken, aniden sivil toplumun direnişi karşısında şok olmuştur. kaos yönetme yetisi olmadığından kafası son derece karışmış ve ne yapacağını bilemeyerek paniklemiştir. bu sırada akıldaneleri, "dik dur" vs gazlar verdiklerinden, çaresizce eskisi gibi etkili olma umuduyla ceberrut tavırlarını sürdürmektedir. ama, nafile çabadır. çok yerinde olarak söylenegeldiği üzere, "cin lambadan çıkmıştır". sok lambaya sokabilirsen !
yalancıya toma girsin.. Meydanlar da çapulcuları çizdi,sandıkta da ağalarının eline verecek..hadi geçmiş olsun...
çok gülüyorum yeminlen... Koskoca adam saçmalıyor lan, mala bağladı bildiğin... Yazık lan...

Editşın: o öyle ağzından salyalar saçarak konuşurken böyle karşısına geçip, ayağımla hafif dürtüp "kalk yerine yat la" diyesim var la... Mavi ekran verir yeminle...
(bkz: başbakanı sıkıntılı görmek)