bugün

başarılı reklamlar başlığından esinlendim. Gelelim tanıma.

Tanım: bi bok anlatmayan, aşılamayan reklamlardır. Örneğin dido reklamları, tutku reklamları. Boş lan bu reklamlar. Acıyorum bu reklamları düşünüp tv'yi kirletenlere.
hülya avşarlı pepsi reklamları buna bir örnektir.
tekzen'in radyo reklamı gibi, tv reklamı yapması.
Reklamın bi b.k anlatması ya da aşılaması gerekmez. Reklam ders vermez. Öğretmen değildir. Reklam bilinçaltına hitap eder. Bu anlamda başarılı ya da başarısız reklam olmaz. Hedef kitleye ulaşabilen ya da ulaşamayan reklam vardır.
geçen günlerde denk geldiğim türkan şoray'lı vakıfbank reklamı buna en güzel örnektir,reklam sonunda;
- hass ne kafası abi.. dedirten saçma bir reklamdır.
izlenildiginde insanda keyifsiz his birakanlar buna ornektir. mesela en son twitter reklamiydi galiba, deprem olurken adam twit yazip cayini icmeye devam ediyordu. gercekcilikten son derece uzak oldugunu depremi yasamis biri olarak cok bariz hisetmeme karsin, sanki bir parca da sevimsiz buldum.
eureko'nun sinemada oynayan bi reklamı vardı o tam bu başlığın tam entrysi. o reklamı hazırlayan pezevenk bunu okuyorsa kardeşim yol yakınken siktir git başka iş yap olmuyo işte, olmuyoooooo.
118..'li reklamlar hem başarısız olup, hem de insanı televizyondan soğutan reklamlardır.
tüm mondi reklamlarıdır kesinlikle. kızım sana mondi alayım mı iğrençliğinin üzerine bir de yeni reklamlarında nihat doğanla çalışmışlar. kendilerini yürekten kutluyorum. iğrenç reklamlara imza atmada kendilerinden daha istikrarlı bir başka marka daha tanımıyorum.