bugün

Bayan yazarlarin savastan anlamadigini iddaa eden cumle. Dogrulugunu tespit edebilmek icin 100 sari cicege sormak gerekir. ama ortada kesin olan bir sey var ki, erkeklerden daha iyi anladiklari muhakkaktir. nereden mi cikardim? Al sana kanit.
Siradan bir kamil:
-Savas olsada siksek analarini.
siradan bir kamile:
-ayy ne savasi yaa cocuklarimiz olmesin.
bana savaşın resmini yapar mısın?denildiğinde, hiç üşünmeden, hemencik savaşın dantel örneğini çıkarabilen bayandır.
ayrıca; "kız düşürmek maksatlı bir başlık olsun." düşüncesiyle açılmışsa bu başlık daha önce bu konuya değinmiştik değil mi? adam olana çok biledir.
(bkz: kadın yazar olduğunu öğrenince ne oluyor/#7558372)
Can yücel'in kadın dediğin yazısından şu mısraları akla düşüren başlık;

Ekonomiden, politikadan, milli maçlardan ve kültürel olaylardan haberi olacak. Bizi kim yönetir, nasıl yönetir, demokrasi, monarşi, oligarşi nedir bilecek, saf hatun numarasıyla cahilliğini güzelliğiyle örtmeye yeltenmeyecek. Gezip, eğlenmesini bildiği kadar, pazar parasını kozmetiğe yatırmaması gerektiğini, domatesin, ekmeğin, soğanın, kıymanın kaç para olduğunu bilecek. Cak cak telefonda konuşup, niye böyle fatura geldi hayret tribine girmeyecek.

görüldüğü üzere böyle bir kadın henüz yok.
(bkz: erkek yazarların kore savaşı anıları)
basenlerden uydurmanın en güzel örneğini görmüş bulunmaktayım sol framede.

kadınların tamamı cenk icin yaratılmışlar ne diyorsunuz yahu...
savaşmayı bırak mına bile koyarlar valla.
vega'nın serzenişte şarkısı dinlenirse ne demek istendiği gayet iyi anlaşılacaktır.
ya bir karikatürde gördüm yada bir tv sunucusu söylemişti kaynağını tam hatırlamıyorum.

adama diyorlar ki kadınların savaşla alakasız olması çok büyük eksiklik. biz erkekler ölüyoruz her zaman.

amcam da patlatıyor bombayı

- saçmalama be adam, amerika yıllardır uğraşıyor usame bin ladin'i bulmakla git bir kadına ''bu herif kocanı elinden alacak'' de bakalım kaç gün sürecek ladinin kafasına çantayla vurması.

doğrusunu hatırlayan bir el atsın ama konu özet olarak böyleydi.
ne sapık insanlar var lan bu sözlükte. bayan yazarlar yorum yapmamış. amcık kafalının kafası bayan yazarların anneliğinin sadece onun kafasındaki hastalığın devamını getirecek bir unsur olduğunu sanacak ve isteyecek kadar gelişmiş. bravo.
başlık amacına ulaştı dayı, karılar birer birer düştü. hadi oltayı çekin şimdi.

(bkz: biz zaten şakacıktan dediydik)
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)
(bkz: bayan yazar ne arar la uludag sozlukte)
sözlüklerin işleyişine ket vuran devasa sorun. "savaş işinden anlayan kalemi kuvvetli bayan yazar aranıyor" şeklindeki bir duyuruyla çözülebilme ihtimali yüksek ama. inancımızı yitirmeyelim derim ben. sebat edersek neden olmasın?
"kadınlar mı savaş işinden anlamaz?" diye şaşırdığım hadisedir.

(bkz: catfight)
(bkz: israil de kadınların da askerlik yapması)
(bkz: kıskançlık)

vb...
türkiye'de kadınların savaşı kendi içlerinde olduğundan doğal hadise.
(bkz: şimdi sıra kadınlarda) *
(bkz: erkek yazarların bayan yazarları çekememesi).
(bkz: world of warcraft oynayan kız)
savaş işi (!)ni hangi akıl alır ki diye sorulasıdır. anlamlı mıymış? anlayanlar var mıymış? *
güzel bir dünya savaşlarla, katliamlarla kurulamayacağı için ve taşıdıkları annelik duygularından ötürü olabilir.
(bkz: şimdi sıra kadınlarda)
bunun sebebi entrika işinden çok daha iyi anlamalarındandır. düşmanı içeriden çökertirler.
kahveye gitmemelerinden kaynaklanmaktadır. gitselerdi alşama kadar ahkam keser durulardı.
savaş işi ne yahu? strateji mi demek istediniz diye sorar önce, hele bir kendi anladığını anlatsın..
(bkz: bunu mu demek istediniz)*
--spoiler--
Ben anlamam toptan tüfekten
Ben anlamam taştan yürekten
Anlamam akıntıya kürekten
Bunları boşver ne haber aşktan
--spoiler--
çıkarlarına uymadığı gerekçesiyle insanların öldürülmesini anlayamamış mantıklı insanlardır. Zira bilirler ki savaşın kazananı olmaz.
kadınlar savaşı başlatır gerisine karışmaz. misal çin prensesleri.