bugün

Allah rahmet eylesin. fani dünya baki allah! geride kalanlara Allah sabır ihsan eylesin. lakin adamın ölümünü rant olarak gören medyaya sesleniyorum:alayınızın a.q. başka da diyecek sözüm yok.
edıt: bu enrtyimi eksi oylayan insanların oylarken içinde bulundukları halet-i ruhiyeyi çok merak ediyorum.
ilk olarak akademi türkiyede görmüştüm onu bir çok kişi gibi. ne yalan söyleyeyim hiç de beğenmemiştim ilk zamanlar ama zamanla sevdim. iyi biri gibiydi tv den tanıdığım kadarıyla.
cumartesi günü kazayı duyunca şok oldum gözlerimden yaşlar süzüldü istemeden. acaba starın dandik magazin programlarının yaptığı bir şaka mı diye düşündüm ama maalesef gerçekti. 5 gün direndi ama olmadı. sol tarafta her barış akarsu yazısını görünce inşallah ölmemiştir diye dua ettim hep. bekledim inşallah yaşar diye onun bu durumunu sömüren medyaya ve kaldığı hastaneye inat. iyileştiğinde yazacağım girimi dedim olmadı. gerçi başından beri de böyle bir haberi bekliyodum sırf hastanenin biraz daha reklamı yapılsın diye günlerdir bir öldü bir durumu iyiye gidiyor açıklamalarını duyunca. ama korkulan oldu maalesef barış daha fazla direnemedi.
Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun barış akarsu.
ölümü dahi yokluk saymayan gönüller vardır, günler araya set çekse ne yazar?
allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin.
ölüm denen süreci dillendirmek ya da dillendirmemek değil husus. kapıcı idris de televizyonda çıksa, "allah rahmet eylesin" deriz.

mesele, öldüğü duyulan insanların başarısı veya başarısızlığı ve bunun sakız gibi uzatılması da değil. bir insan, kötü bir insan da değil, ölmüş, vefat etmiş.

ne yapılabilir ki?

önemsemeyelim mi?

önemsememek daha ayıp değil mi?

garip olan şey bunun "susun lan doğal süreç işte" diyerek bazı insanlarca ağız makarnası olarak kullanılması. yani sonuçta bir insan ölüyor. bunu duyuyorsunuz. hakkında birkaç satır yazmak, bir iki kelam etmek istiyorsunuz.

noluyor yani? "vatan millet elden gidiyor siz bunlara konuşuyorsunuz" demenin ne anlamı var?

tekrar:

keşke aramızda ayrılmasaydı.
o artık yok ve asla geri gelmeyecek.barışımızı kaybettik, canımız yanıyor, içimiz kan ağlıyor.allah rahmet eylesin, yüreğimizde yaşayacaksın.....
ölemez...
(bkz: inna lillahi ve inna ileyhi raciun)
allahım rahmet eylesin. mekanın cennet olsun inşallah.
şu an ne diyeceğimi hakikaten hiç bilmiyorum. sadece diyebileceğim seni çok seviyoruz barış akarsu mekanın cennet olsun.
ben feleğin su çarkına çomak sokarım..

ne de içten söylüyordu.. allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun..

kendisini reyting kaynağı olarak görüp, özel programını kesmeyen ve haberi en son veren star tv yayın ekibini de allah'a havale ediyorum..
erken, cok erken bir gidisle hepimizi uzen gizemli yolcu. kardesime selam gotur bu diyardan, nur icinde yat. allah anne babana sabir versin.
(bkz: barış is dead man miss him miss him miss him)
her an "öldü işte götünüze kına yakın" diye bir entry beklemekteyim. henüz ölmemişken bu kadar sömürülen bir adam, ölmüşken hayli hayli sömürülür.

gani gani rahmet diliyorum.
komaya girdi...

daha düne kadar adını, kimliğini bilmeyenler salya sümük ağlama krizlerindeydi.
dedik ki, yapmayın etmeyin! sömürmeyin!
cani olduk, ruhsuz olduk, kalpsiz olduk...

ve şimdi hayata veda etti...
bari şimdi dinleyin ! sömürmeyin ! koşmayın hastanelere, ağlamayın ! eğer hayattayken kalpten sevmediyseniz aramızdan ayrılınca yapmayın !

" haberde duyup koşan" bir kadın konuşuyor tv de.
" neden o! bu kadar teknoloji varken nasıl ölür !"
ajitasyonun, gösterişin b.kunu çıkarmış bir toplum olarak sonunda "kader" i de unuttuk.

yapmayın !
illa bir şey yapacaksanız dua edin !
bırakın da huzurla uyusun...
nur içinde yatsın. çok üzdün beni gece gece ya. keske direnebilseydin..
bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş sanatçı.

tanrı dediğimiz şey en son hatırladığıma göre; insanların kalplerinden geçen temennileri bilmeye kadir bir varlıktı. burdan anladığımız şu ki;

"allah bir sözlük okuru değildir."

(bkz: içinizden okuyun)
toprağı bol olsun mekanı cennet olsun....
kendi ızdırabı dindi; ancak günlerdir ailesinin çektiği ızdırap kat be kat arttı ölümüyle. bizim içimiz yanıyor ki; onların yürekleri nasıl bir yangın yeridir. allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
allah'tan geldik ve yine ona döneceğiz.
durumu ile ilgili gelişmeleri sözlükten sessizce takip etmekte olduğum merhum kişi. zamansız vedası dinleyen/dinlemeyen, tanıyan/tanımayan, izleyen/izlemeyen herkesi üzmüştür.

allah gani gani rahmet eylesin.

star tv ve fox tv nin yaptıkları konusunda da bişey söylemeden geçemeyeceğim eğer reyting hırsı bir kanalın gözünü bu kadar bürümüş, yöneticilerini bu kadar insanlıktan uzaklaştırmışsa o kanaldan hayır gelmeyeceği aşikardır.
Barış bitti,şimdi kavgalarınızla ne yapacaksınız bakalım,yanlız ve tek başınıza.
türk dizilerinde oldugu gibi düsündüm. ayaga kalkacaktı barıs. o ölemezdi. böyle bir insan nasıl ölebilir? bu nasıl bir medyadır ki bu güzel insanın en zor zamanlarda rating kaygısı ile hareket edebilir. bu nasıl devlettir yıllarca bircok insana mezar olmus kavsaga hic önlem almadan durabilir. barısın ölümünde sucu olan herkese allah iki katını nasip etsin.

gitmem bu gece demistin. felegin carkına comak sokarım demistin. güvendim bende bu sözlere.bu gece cok uzun bir süreden sonra ilk defa dua okuycam. barısın mekanının cennet olması icin. allah rahmet eylesin.
şaka bu değil mi? hatta koca bir yalan.. böyle olmayacaktı çünkü.. barış kalkacaktı, onun için yazılan bunca güzel şeyi okuyup gülümseyecekti, insanların kendisini ne kadar sevdiğini görüp gülümseyecekti.. konser verecekti, herkes ilk konserine gitmek için uğraşacaktı, şarkılarının hepsini ezberleyecektik ki bütün şarkılarına eşlik edebilelim.. gidecektik konserine bütün şarkılarını birlikte söyleyecektik, bu kaza hiç olmamış gibi olacaktı herşey..
şimdi tüm bunları oradan görmen dileğiyle barış.. melekler eşlik etsin sana sonsuz yolculuğunda, Allah cennetine alsın seni, rahat uyu barış, rahat uyu..
''her ölüm erkendir'' diyen şair haklı sanırım..
''barış öldü'' yazısını görünce içim acıdı..
Allah rahmet eylesin...
Allah rahmet eylesin, ailesine ve arkadaşlarına sabır versin. Söylenecek başka birşey yok. Çok zor işler bunlar.
allah rahmet eylesin...ne yazıkki bu vefat haberini star'daki magazin programından öğrendik.

allah belanı versin medya.