bugün

Birinci Dünya Savaşı sırasında bal askerlerin yaralarını iyileştirmek için kullanılıyordu. Çünkü bal nemi emiyor ve böylece de değerli bir iyileştirme aracı hâline geliyor.
Boğaz ağrılarında bitki çayına katılıp içildiğinde mükemmel ilaçtır.
saf ve orjinaline herkesin ulaşamadığı arı ürünü.
5 kavanoz balı (mısır şurubunu) insanlara satıp sağlıklarından edenleri kınıyoruz.
insanlar faydalı diye her sabah onlardan bir kaşık yiyor.
(bkz: 5 kavanoz bal 100 lira)
1 kg çam balı 25 liradan aşağı değil..http://www.koycegizbali.com
görsel
Yürekleri titreten duman şarkısıdır.
koy tereyagi ile kahvaltinin vazgecilmezi.
Yarım kilo bal yapabilmek için arılar iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorundadırlar.
Tütün külü ve çam reçinesiyle karıştırılıp yaralara sürülen merhem. ilaç tavsiyesi değildir. Doktorun olmadığı Doğu Karadeniz köylerinde kullanılır.
ne zaman yesem, yedikten sonra mide ağrısı yapıyor bende bu nedenle hiç sevmiyorum bunu yiyeceğime tahin pekmez yerim daha iyi..
organik olanının son kullanma tarihi olmayan mucize.
bornova anadolu lisesi

(bkz: bal)
Sevdiğim bir arkadaşımın soy ismidir.
bu yaz başlayacağım iş. poleni en kuvvetli ilaçlardan kıymetlidir.
Üzerinde ençok hilenin yapılmış olduğu üründür.

Üreticiye ortalama mâliyeti 35 tl olan bu ürün nasıl oluyorda 2. Elden; reklam, vergi, kargo, işçi, paketleme parası verilerek 10 kg si 100 tl ye satılıyor inanılır gibi değil?

Bir çok kez adamları aradım. Bana " biz pazarlamacıyız " diyorlar.

Devlet nerde?!!!
3. Nesil bir yazar, böyle eski yazarları görünce içimde bir mutluluk oluyor nedense *
Bir Duman şarkısı. Sözü geçtim, belki de şarkının hikayesinden dolayı ağır gelip yavaş yavaş bunalıma sürükler. Ne kadar dinlersem dinleyeyim hala hoşuma gider. Artık Duman konserlerinde dinleme imkanı bulunmaz.
Belki Alışman Lazım albümünden

Sözleri;
Aşkım sen benim canımsın
Kanıma karışmış kanın
Söyle kimlerden kaçarsın
Boşuna durmadan ağlarsın

Yavrum sen benim balımsın
Tadına alışmış canım
Aaah güzelkuşum gir kanıma
Ben zaten sarhoşum

Nerdesin...sevgilim...

Söyle nerdesin bal
Artık benlesin bal
Söyle nerdesin bal
Artık benlesin bal

Artık sen benim canımsın
Canlı kalan tek yanımsın.
Gerçeğini yiyen insan sayısı belki milyon bile değildir, gerçek bal bir çay kaşığından sonra zehirsel etkiler gösterebilir bozulmaz bir yapısı var, sindirime gerek olmadan kana karışır bu da ani enerji ihtiyacını karşılar.

iştahın yokken ve halsizken at bir kaşık bak keyfine.
Gerçek bal insanı zehirlemez , deli balın dışında (orman gülü çeşidi olan zifin çiçeği , sarı çiçekten üretilir.) gerçek kaliteli çiçek bal tam tersine vücuda olumlu etki yapar , doğal vitamin deposudur.
http://www.anzeraricilik.com
Sadece arı tükürüğü... yenmiyor işte böyle düşününce kimse çok yararlı filan demesin.
Her türlü sahtekârlığa açık, arının ürettiği besin.
Japoların bir tespiti vardır bilir misiniz?
Türkler, arı olmadan bal üretebilen tek millettir.
Doğru mudur? Doğrudur tabii manyak mısın?
Yerel kanalların birinde gördüm geçen gece. Kendini elektrik elektronik mühendisi olarak tanıtan adamın biri elinde Nokia nın yeni çıkan telefonunu tanıtıyor. Yok normalde şu fiyat biz de 100 lira diye. Milleti salak yerine koyup nerden arama yapıyor vs anlatıyor . Yok işte distribütör bizim firmaya geldi size özel fiyat dedi tarzında konuşuyor. Buraya kadar her şey bildiğimiz çakma telefon piyasası. Bu çapsız durup hepsi bu kadar değil dedi telefonu alana bel Petek bal bedava dedi. Adamlar şu bok kanallarda atom bombası bile satsa yanında o balı bedava gönderecek.
ingilizcesi honey olan tatlı yiyecek türü.
Kilosunun fiyatı 15 lira ile 1000 lira arasında olan şey, evet anzer balı 1000 lira civarındadır ayrıca 1 kilo bala 1000 lira verenin beynini silkiyim.
güneş görmediği sürece asla bozulmaz.