bugün

her daim dinlenen,yıllar içerisinde farklı anlamlar yüklenip tekrar dinlenen,şahane şarkı.fevkaladenin fevkinde.*
gece gece beni değiştiren şarkıdır.
şarkının bıraktığı şudur:
bir aşk tüm acılara rağmen varsa ve pişmanlığı da beraberinde getiriyorsa iki bacağı kesilmiş ve son sigarayı tüttürmeye uğraşan adam hissi veriyor insana..
bir kere dinledikten sonra herkese dinlettirmeye çalıştığım acayip muhteşem şarkı.
yıldızların altında'yı yapan grupla yalnızlık mevsimi gibi albümler yapan grubun farkını açıkça ortaya koyan şarkı. * * *
aldattıysanız, aldatıldıysanız kesinlikle dinlememeniz gereken şarkı.
kargo'nun aglatan sarkisi.
Eger bir yanlış yapacaksan, bari onu dogru yap dizesiyle beni benden alir.
pıyasa olmayan kargonun benı benden alan son sarkısı.sarapla ıı gıder.dinlenesıdir
ilk dinlemede insanda morfin etkisi yaratan,insanı uyuşturan,tüylerini diken diken yapan süper ötesi kargo şarkısı.yok böyle bişi.*
sabah sabah insanı ağlatan şarkı.*
girişi insanı kendinden alan şarkı.Söylememek, söylemekten daha dürüstcedir kısmı insanı düşündürüyor.
kargonun en baba şarkısı..yer yer midenizi bulandıran cümleler geçse de güzel şarkıdır vesselam..
(bkz: sevgiliyle arkadasi bir arada yakalamak)
insanın kendisini önemsemesi kendisinin kiralık katilidir gibi mükemmel bir cümleyi içinde barındıran,insanı dinlerken kendinden alıp, farklı dünyalara götüren, şarkıdaki olayın mşş in başından geçtiği söylenen,mükemmel şehir şahirinin mükemmel kaleminden çıkmış olan, yapılması cesaret isteyen, bir kargo sevmek zor albümü şarkısı.
(bkz: insanın kendisini önemsemesi kendisinin kiralık katilidir.)
bir yılan gibi girdi evime yanıma uzandı kolumdan zehirledi beni her öpüşü ılık bir ölümdü sanki.
ay yansıyordu yatağa.
zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim ki sanırım bir daha buradan ayrılamayacağım. acı içimde.. başka hiçbir şeye yer yok..
mşş'nin (mehmet şenol şişli) en yakın arkadaşının nişanlısı ile yatıp, bekaretini bozduktan sonra yaşadığı pişmanlığı anlatmak için yazdığı şiirdir önceleri. daha sonra bunu arkadaşına yollamış ve ilişkileri bitmiş tabii. bunun akabinde de şarkı olarak can bulmuş bu olay.

ha bu kadar etkileyici bir şarkının geri planında bu kadar iğrenç bir olayın olması da şarkıyı farklı kılıyor sanırım.
ilk dinlendiğinde adamı tamamiyle göt eden, nasıl bir şarkıdır bu diye kendi kendinize sorular sormanıza sebebiyet veren, muhteşem kargo şarkısı.
sozleriyle kendine çeken bir kargo parçası. öyle samimicedir ki bunun studyoda kaydedildiğine inanmak güç gelir. sanki olayi yaşadıgı anda okunmuş gibi can alıcıdır. gittikçe silkelenir sonra şah'a kalkar bunyem bunu dinlerken.
türk rockının en hissederek söylenmiş, en çok yaşanmış, en samimi, en şiirsel, en hoş parçası. harika...
Kargodan M.ş.ş.ın yazdığı o döneme göre yeter ulan niye her şarkı aşk şarkısıyken bu şarkı değil dedirtebilen hissel müzik eseri! M.Ş.Ş.nin gitmesi ne kötü olmuştu demiştim!
gerçek bir hikayeye dayanan M.Ş.Ş. şarkısı muhteşem girer ve kalp kırıklıklarıyla biter yeri gelir ağlatır ama yapılan yanlışın bile doğru yapılabilceğini öğretir!
Kargo'nun dinlenesi sarkılarının basında gelen muhtesem mottolarla bezenmis hikayemsi sarkıdır.dinledikten sonra ondan biseyler ogrenemeyen kisi once katrana sonra da kus tuyune bulanmalıdır.vaciptir
--spoiler--
eğer bir yanlış yapacaksan bari onu doğru yap
--spoiler--

insanın içine işleyen şarkı..aldatılmışlığın ya da aldatmışlığın lekesini taşıyanlarda derin izler bırakır, ağlatır..
tamamen duygu yüklü efsane kargo şarkısı.