bugün

kişinin tutamayacağı bir şeye bile bile yemin etmesidir... ilk başlarda başarısız aşkları yüzünden bu yemini tutacağını sansada hayatın gündelik akıntısına kapılıp yeni sevdaları karşılamaya başlayınca yürek unutulup gider bu yemin ve gereksiz yere yemin edilmiş olur...

(bkz: yalan yere yemin etmek)
(bkz: çarpılmak için ilk adımı atmak)
ahaha işte ben buna gülerim denilecek saçma çaba. hemen ardından da

noğğ moğğrr no nevır egeğn no nevır egeğn diye şarkı söylenebilir. *
(bkz: aa bu benim lan)
doğuşun şarkısına konu olan hadise...* * *
(bkz: yeminimi bozdum leynnn)
bozulması kuvvetle muhtemel olan yemindir. zira kendinden bağımsız yemin etmek, bozulmaya mahkumdur.
(bkz: tavuk dötü tövbe tutmaz)
(bkz: sus lan yemin etme)
bin kere bozulmuş olsa da gene edilecek yemindir.
(bkz: yuz bin kere tovbe edip gene sarap icmek)
-selami ben aşka inanmıyom.
-noldu gene fikri, nerden çıkarttın.
-abi geçen bi kıza aşık oldum, merve varya hani. evine gittik hemen işe koyulmak istedi.
-eeee?
-ne eeeesi abi, aşktan bahsediyorum. soğudum varya, aşık olmaktan nefret ediom ben.
-tamam fikrii, oldu fikrii.
-hadi ben merve ye gidiyom, görüşürüz.
-yuh *mına koyayım.
gönlüne söz geçirebilmek gibi acayip meziyetlerin sahibi insanın yaptığı.
beyhudedir, beyhude...
yaşanan kötü aşk hikayeleri sonunda alınacak en makul karardır zira mutlu aşk varsada mutlu son yoktur.
bozuk yemin koleksiyonuna bir parça daha ekleyecek olan kişi eylemi.
(bkz: hazır burda bozulmuşu var)
bedavadır. kimse sizden bu yemin için bi karşılık talep etmez. ama bu yemin dolar gibidir, siz tam bozdurmaya kalkarsınız değeri düşer.
buyuk bir kazık yedikten sonra asık olmaktan korkmak, (bkz: bir yemin ettim ki donemem) ama sonuc itibariyle (bkz: yagmurdan kacarken doluya tutulmak).
sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer.
boş yere edilen yemindir çünkü aşık olmak veya olmamak kişinin elinde değildir.
edit: eski verenler sanırım aşık olmamaya yeminlisiniz, yine aşık olursanız bi zahmet artı verin.
sarhoş kalkılmış bir masada edilmiş tövbe gibidir.

- ulan kafa yine kazan gibi oldu..bi daaaa içersem iki olsun anasını satayım.

bir süre sonra ;
kur masayı madam despina, kirli beyaz muşamba örtüleri ser.
aşk acısı çeken kişinin düşünmeden ettiği sözlerden biridir ve kendisi de bilir ki asla bu yemininde duramayacaktır.
yemin etmek boşadır. lakin insan kendisini frenleyebilir. başından geçen tecrübelere istinaden aşık olmamak için çaba sarf edebilir. Sonu görücü usulü evliliktir. * Görücü usulü evlenilen insana aşık olunur mu? bunu zaman gösterir.
acabayla yola çıkıp, keşkelerle dönmenin başlangıcıdır.
pazartesi başlanan diyetler gibidir.. üç gün içinde etkisi geçer..