bugün

mantığını geride bırakmaktır.
(bkz: sikerler öyle işi)
oruç oruç zor olandır.

(bkz: bi siktir git çay koy)
uzun zamandır sevişmemiş hatta türkiye sınırları içindeysen hiç sex yapmamış kız veya erkek bireylerin çoğunlukla bulunduğu durum. yapmaya başladıktan sonra aşk falan olmaz, yalan hepsi. sevişebildiğin kadar aşık olursun. sex yoksa aşk olmaz. net.
zor iştir..

hele de sadece sevme ve hoslanmayla karıstırılmaması gerekır.

zira cogu kız oylesıne bırkac haftalık kısılerden asık olduummm dıye bahsedıyor ya işte o zaman acımaya baslıyorum.
boktan bir hayata merhaba, acabaların içinde yüzmek, platonik kelimesinin -genellikle- içini doldurmak; kısacası hayatın piç olması !
başınıza gelebilicek tehlikeli durum.
duygularınıza göre hareket etmeye başladığnız için sürekli onu düşürsünüz buna engel de olamazsınız.
o acıdan ölürken bıle gıtmesını ıstememek.
hep kalsın o burada dıye psıkopatca dusunceler akabınde..
asla diye başlayan kelimelerin sonunda, o asla dediğin şeyi severek yaparsın. ama ben asla seni düşünüp yazı yazmayacağım, asla . dediğim mal bir duygu sendromudur.
nedir ne değildir tanımlayamıyorum tam olarak ama bildiğim bir şey var ki, karşılıksızsa aşk, kişide derin yaralar bırakır ve bu acı kişiyi daha da olgunlaştırır, büyütür.

"tanrı onu yaratırken, sanki benim fikrimi de almıştı.."
Çikolata kaplı bir boka iştahla bakmaktır. Kusacağınız zaman torba bulamazsınız, ortaya kusarsınız ve herkes nefret eder sizden. ama köpek bok yemekten asla vazgeçmez.
insandan insana değişir.
aşık veysel'e göre kavuşamamak, mecnun için bir delilik, tarkan'a göre öpmek, ahmet'e göre sevişmek, mehmet için ölmek, buket'e göre yok.
bana göre kutsal bir acı... bir de buket.
eninde sonunda acı verir insana. ama nasıl olsa öleceğiz diye yaşamayalım mı? yaşayacağız elbette. aşık olacağız.
hayatı tek noktaya odaklayıp rölantiye alma ve bu nedenli saçmalıklarla birlikte mutlu olma hali...
"öküz" diye tabir edilenden "emo" diye tabir edilen kitleye kadar herkesin söyleyeceklerinin olduğu mükemmel duygudur.
(bkz: çıkarıma gel)*
bir insanın başına gelebilecek belki de en iyi ve en kötü olaydır.

planlayan, zamanını ayarlayan, isteyerek bu işe bulaşan var mıdır bilinmez ama, birçokları için kesindir ki aşk, kişinin keyfini belkemez. kişi aşkın keyfinin gelipte kapısını çalmasını bekler. bazıları senelerce bekler hatta. ama aşkın kafası eserse uğrar krallığınıza. bir deli seyyahtır aşk ve silah zoruyla sınırlarınızın dışına da çıkaramazsınız.

aşk; köşede sessizce oynayan çocuğun durup dururken yüzünüze bir tane patlatması gibi sersemletir önce. kendinizi toparlayamazsınız bir müddet.sonraları kendinize gelip ne oluyor yahu diyesiniz gelir ama geçmiştir iş işten mirim. aşk sizi çepeçevre kuşatmıştır.

iyidir, hoştur ilk başta. herşey toz pembe olmasa bile hoştur. hayatın zorluklarının farkında olarak yaşarsın aşkını. aileden izin alınamadığı için az görüşmek, kuytu köşelerde suçlu suçlu öpüşmek, elini tutunca yüreğinin göğüs kafesine sığmaması, sarıldı mı beline güneşe bırakılmış tereyağ gibi erimek ve her öpücüğünde tüm hücrelerine yeniden can gelmesi...

yer yüzündeki her varlığın, her duygunun, her canlının bir vadesi olduğu gibi aşkında bir ömrü vardır ve manga grubunun da dediği gibi her aşk ölümü tadacaktır. yavaş yavaş azalır içinizdeki ateş. hatta bir müddet sonra o kusursuz aşkta bile bazı hatalar görmeye başlarsınız. sevgilinin tatlı nefesi sizi alıp götürmez artık. öpünce can vermez dudakları. sakalın battı veya rujun bulaştı gibi sudan bahaneler üretirsiniz. aşk alışkanlık olmuştur ve alışkanlık samimiyetsizliği getirmiştir beraberinde.

biter gider elbette. ağlamaya gerek yok. insan yaşadığı anılarla mutlu olabilmeli. en önemlisi de hatıralarınızı kirletmeden saklamalısınız. çünkü aşk her bünyeyi bir kere sarsar. ikinci defa uğradığını ben görmedim. gören şanslılara imreniyorum sadece.
(bkz: yanılsama)
tüm iç organların halay çekmesidir.
Doktora ogrencilerinin uzak durmasini tavsiye ettigim bir aktivitedir. Ikisini bir arada yurutebilen disiplin abidesi insanlari tebrik ediyorum. Ben beceriksiz , disiplinsiz ve de aptal asigim maalesef.
önceleri güzel olan ama karşılık görmediğinizi farkettiğinizde hayatınızı cehenneme çevirecek olan bokluktur.
önceleri güzel olan ama karşılık gördüğünüzde çok daha güzel olan olgu. sahiden bambaşkadır. bitmez de hem. tükenmez kalem gibi ama tükenmiyor. düşün yani. öyle. tamam.
aşık olduğunuzu anladığınız anda önce bir oturun, derin bir nefes alın ve sakin bir şekilde katilinize merhaba diyin.
Geceleri onu düşünmekten uyuyamazsın bilinçaltında öyle bir yer ederki rüyalarında bile onunla ilgili korkularınla yüzleşirsin kabuslar görür yine uyanır yine uyuyamazsın, sabah uyanır uyanmaz mesaj atmak ona kendini hatırlatmak istersin. Bir başka kızın(veya erkeğin) yanından geçmesi bile tüylerinin diken diken olması için sebep olur çoğu zaman kendini tanıyamazsın. Aşk iliklerine kadar işlemiş seni senden etmiş bambaşka bir insan olmana sebep olmuştur. Bazen öyle bir seversinki dokunmaya kıyamazsın bilirsinki o senin ilerideki eşindir bazı şeyleri ileriye saklar aşkına sonsuz saygı duyarsın. ilk elini tuttuğunda sanki dünya yeni bir oluşum gerçekleştirir ellerine ayaklarına iğneler batmaya başlar ve neye uğradığını şaşırırsın Heleki o ilk öpüşme karnına o meşhur sancıdan girer hiç kopmak istemezsin dudaklarından sanki onunla yaratılmışsın gibi bir bütün olmuşsun gibi. Aylar geçer yıllar geçer ve o artık senin hem en yakın arkadaşın hemde aşkın olmaya devam eder, herşeyini ona anlatır dertlerine deva bulursun her gece yatıp llaha " ben ne iyilik yaptımda böyle birine sahibim " dersin bir tebessüm edip uyumaya devam edersin. Hayaller kurarsın ona dair, onunla bir geleceğe dair, onunla sonsuzluğa dair. dua edersin Allaha "eğerki Cennetine kabul edilmiş bir kul olursam(inşallah) sevgilimde yanımda olsun gerçekten sonsuzluk olsun" dersin. AŞK öyle birşeydirki anlata anlata bitiremezsin.
(bkz: cok zor)
her türlü felakete hazırlıklı olunması gereken en acil durum.