bugün

bira içmek, duygusal şarkılar dinlemek.
siktir et kanka. açık söyleyeyim. hayat kısa. takılı kalma. önündeki maçlara bak. aşk maşk kalmadı bu devirde. aşk 19. yüzyılda kaldı. gustavo flauberg, tolstoyun orhan pamukun romanlarında kaldı.
bir süre sonra azalarak biter, çok da kafaya takıp iyi olmam lazım tribine girmeyin. acı çekmen gerekiyorsa çekmelisin ki iyileş.
bir gün gelip biteceğini düşünmektense sonsuza kadar unut. çünkü bitmeyebilir.
hiçbir tavsiye işe yaramaz. o acı çekilmeli maalesef.
artılarının farkına var ve ezilme.
Hislerin geçici. Bir süre sonra o da herkes gibi olacak.
Seni bırakmayacağını düşündüğün insan tarafından beklenmeyeni gerçekleştirdiğinde duyulan sızı. Nitekim ben giderim ama o gidemez diye düşünürdüm fakat o gidiyor ben duramıyorum. Düşünmemeye çalışmak ise sadece 1 saat falan sürüyor sonra bir şarkı, bir anı , bir fotoğraf, bir şekilde bir bokla yeniden hatırlarsın ve o mücadelen sil baştan döner. Kimseye bahsetmediysen eğer bahsetme boşver kimse bilmesin yaranı.
telefonunu falan silin. sarhoş olunca eli gidiyo insanın aq.
çivi çivi söker, acilen aşık olacak bir çivi bulmaya bakın.
yeni birini bulmak.
Yeni bir acı unutturur eski acıyı, daha büyük bir aşk unutturur eski aşkı.
Kanepeye oturun icinizden 10 kadar sayin halen gecmiyorsa kanepeyi de kendinizi de camdan atin.

Su dunyada kisacik omurde deger mi? Cidden bos isler. Gidin kendinizi mutlu edecek seyler yapin. Kalabaliklara karismadan, kendinizi sevin.
Eğer bir kez çektirmişse o kişi sakın ola ona dönmeyin.Aynı haltı bir daha yiyecektir. Bu sefer kurtulamazsınız da. Siz gerçekten aşık olabilirsiniz ama o size hiçbir zaman aşık olmayacaktır. Doğanın kanunu bu.
Aşk sadece aşk filmlerinde olur. Öyle şeylere inanmayın.
ona ulaşmak için uğraşın, emek verin. unutmak denildiği gibi kolay değil.
Ne acıymış be. acı filan değildir dostum çektiğin şey. olsa olsa geçici bir sıkıntı olur.

Acı mı ? acı neymiş söyleyeyim sana.

babasız büyüyen bir şehit çocuğunun çektiği şeydir.
Evladını bir trafik kazasında kaybetmiş bir anne ve babanın yaşadığı şeydir.
Ailesini geçindiremeyen veya evladına bakamayan anne ve babanın yutkunamadığı lokmadır.
Elden ayaktan düşüp de evladına muhtaç olan adamın yaşadığı şeydir.

O yüzden aşk acısı çekene tavsiyem yok.
Otuz bir, olmadı 69.
isot al bir avuç çiğne ama ayran alma sakın bunu dene unutacaksın ve 5 dakika sonra yeniden doğmuş gibi olacaksın büyüklere sövmeyelim yalnız.
Hayat aşk acısı çekmek için kısa. Belki ilk üç gün ben de sizi desteklerim. Ama dördüncü günün şafağında ayağa kalkıp günü selamlamalısınız. Yoksa siz durduğunuz yerde dururken hayat yanıbaşınızdan akıp gider, tutamazsınız, sonradan peşinden koşmaya çalışsanız yetişemezsiniz.

Aşk özünde güzel bir kimyasal tepkime, muhtemelen en güzeli ama hayattan, yaşananın kendisinden daha güzel değil.
kiciniza kalinindan bir hiyar sokun. Onun acisi ask acisini unutturur. (bkz: çivi çiviyi söker)
Aşk kadar güzeldir aşk acısı çekmek. Eğer aşk acısı gerekliyse çekin ertelemeyin. Gerçekten aşık olduğunuzun kanıtıdır. Sonradan gülümsetir.
10 sene sonra tekrar sozluge donmeyin. Boyle boyle anasi agladi zaten sozlugun.
"Bu kız bana bakmaz" taktiğim sayesinde senelerdir aşk acısı çekmiyor, aldatılmıyor ve üzülmüyorum.
Bu hayata bir kez geliyorsun. Aq sumuklusu icin ask acisi mi cekeceksin ? Goy gotune rahvan gitsin...