bugün

ölüm, ayrılık, sinir, mutluluk.

reglken belgesel izlemek.

bazen yavru kedi sevmek.
Her şey ağlatabilir, bu bir düşünce olabilir. Bir kayıp duygusu olabilir, her şey olabilir. Elinden şekeri alınan bebek bile ağlar, ağlamak kaçış yolu değildir. Ağladın, hepiniz ağlayın. Ağlamak güçsüzlüğün değil aksine gücünüzün göstergesidir. AĞLAYIN.
Arap Şükrü, Müslüm Gürses..
4 yaşındaki bir çocuk tarafından aşkın “Biri sizi sevdiğinde, adınızı söyleme şekli değişiktir. Onun ağzında adınızın güvende olduğunu bilirsiniz.” şeklinde tanımlanması.
Acı gerçekleri, abartarak aşağılayarak yüzünüze vuran acımasız biri bunu başarabilir.
ulan çok başka sevdim seni be...

https://www.youtube.com/watch?v=g-Fg6pKgKBs

kimsesiz bıraktın lan beni...
21 cm olanlar.
Başka şartlarda her şey mükemmel olabilirdi ama engeller var... Plan tıkır tıkır işlerken aslında her şeyin Tesadüfen öyle olduğunu farketmek. Hiçbir şeyin iyi olmayacağını farketmek...
Her zaman büyük nedenler gerekmez.

Reklamları izlerken hıçkırıklara bogulmuslugum var.
tabii ki budur;

görsel

(bkz: trafik cezası)
Soğandır soğan.
uzaktan akrabam olan arkadaşımın otomobili ile kaza yapıp yoğun bakımlık olması.
güzel, geçmiş günlere ait somut şeyler.
Kız mevzusu diyen ağır çocuktur ülke şu hallerdeyken.
son kabak çekirdeğinin acı çıkmasıdır.
soğandır.

soğanlardır.
istenmeyen ölüm.
Evlenmiş mi? Yok ya seviyordu oğlum o beni öyle demişti, yok ya evlenmemiştir oğlum bak dayanamam lan yalan de be ya ne olur olmasın ya ne evlenmesi abi ya.
zamanında birine abayı yakmıştım öyle böyle değil o beni en yakın sırdaşı görüyordu boş mesaj atsa bile mutlu oluyordum bir türlü açılamadım bir yaz günü Facebook denen lanet yerde sevdicegiyle fotoğraflarını gördüm donup kaldım gözümden yaşlar ansızın boşalıverdi
yazın sıcağında açtım dumanı ve Efesi akşama kadar kafayı çektim salya sümük.
© darmaduman.
https://youtu.be/yCRUks6o4aY
Sevilen kişiyle aradaki mesafeler.
Bir şeylerin onunla kavuşmaya engel olma durumu ve bu yoldaki çetin şartlar.
Dolayısıyla umutsuzluğa kapılma ihtimali.

Çok seviyorum be. insan sevdiğinden imtihan olurmuş.
Sabrederek geliriz üstesinden di mi sözlük? Seviyor beni, pes etmez nolursa olsun.
Bir gün, elbet bir gün kavuşacağız. Di mi?
utangaç ezik insanların serzenişlerine boş vakitlerimde ağlıyorum.
dincilerin kafir adı altında insanları öldürmeleri ve özellikle bunu tanrı için yaptıklarını iddia etmeleri. bu dayanılmaz bir acı. lanet olsun ki insan ırkının ne duruma düşürüldüğünü gözler önüne seriyor..
VoScreen uygulamasında Wimpy Kid filmine denk geldim, gözlerim yaşardı lan.

Şimdi açıp orijinal ingilizcesinden izlemeye çalışıcam. Bu gecenin 2 saatini de listening'a vermiş oluruz.

görsel
boromir reis...
soğandır.
yıllar önce üniversitedeyken ağlamak için isteyerek ben doğrardım soğanları.
başka türlü becer edemiyorum napayım.