bugün

yanlış olabilecek bir önermeyi doğru gibi anlatmak ve kendi kendine tasdik etmek ile okuyanı inandırmak için kullanılan söz öbeğidir.

sonuna bazen "olarak" kelimesi eklenir :

sık sık bunun gibi örnekler görmek mümkündür. bir yazıda "açık ve net" şeklinde bir ifade varsa o yazının doğruluğu kesin değil hatta büyük ihtimalle yanlıştır.
rapçi Sarp ve Rafet El Roman düetidir. son günlerde radyolarda sıkça duyduğumuz bir şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=EMe2RJdnmf0
aslında açık ve net bulutlar sözü akla istikalla marşımızın larda yüzen alsancak kısmını getirir. yine cümleleri bölerken katletmişler anlamı.
boku çıkan sözlük jargonu. her boka "açık ve net." "net."... Hey Allah'ım ya!..

bezdirmiştir, tiksindirmiştir.
insanların söylediklerini vurgulamak için kullandığı kelimelerdir. Kullanılması açık ve net söylüyorum, inandırıcılık adına bir fayda sağlamaz.
kullananların anasını siktiren sözcükler.
Her şeyin ortada aşikâr olduğunu, başka bir açıklamaya gerek olmadığını belirten kelime grubudur.
başbakanın hemen her konuşmasında kullandığı kelime ikilisi.

bakın açık net söylüyorum kürtaj cinayettir.
bakın açık net söylüyorum bu cehape zihniyeti benim başörtülü bacılarıma, hacdan yeni dönmüş hacılarıma, geçmişteki acılarıma...
güzel bir söz öbeğidir. her cümlemin sonunda kullanırım banko. açık ve net
üniversitedeyken benim de çok sık kullandığım bir söz öbeğiydi.
cümledeki etkiyi en az on kat artıran kalıplaşmış bir ünlem.

(bkz: plain and simple)
tarz adlı kullanıcının bir zamanlar kullandığı sonra bıraktığı sonra yeniden başladığı söz.
(bkz: tarz)
Başına çok sıfatı eklenirse inandırıcılık yüzde 400 artar.

-bakin cok açık ve net olarak söylüyorum ...
bir motto. açık ve net.
Tarz'ın kullanıp durduğu bıktıran motto.
tarz. açık ve net.
sözlüğün en sağlam mottosudur. açık ve net.
(bkz: tarz nickli yazarın amacı)
tarzın tarzıdır. kimse kimsenin tarzına karışmamalıdır. açık ve net.
efsane bir tarz mottosudur. gayet özgün olduğu gibi hiçbir mottoya da özenmeden oluşturulmuştur. kesinlikle. açık ve net.
çakma kalıp.

(bkz: oytunkaran)
(bkz: evet)
bir nokta değildir. nokta.
kesinlikle çakma falan değildir. iki kelime bir bağlaçtan oluşur. bu yüzden ne çakmadır ne de özentiliktir. tamamen özgü bir şeydir. açık ve net.
kapalı ve gizli olandan daima daha samimi ve riyası görece daha az olan hareket.