bugün

(bkz: Bim azerbaycan)
kökeni azeri olan biri olarak söyleyebilirim ki henüz bizden nefret edenine denk gelmedim.

men makuden gelmişem, al meni yar al meni.
ben azerilerden nefret etmem. ama bazen sinir olurum. neden ama hemen söyeliyeyim ya abi bunlar ben azeriyem diye tutturuyorlarya deli oluyorum. türksün abicim sen türk azeri değilsin sanki bir ırk adı gibi oldu. bizdede türkiyeli imajı yaptırılmaya çalışılıyo gerçi. ama bana hiç bir allahın kulu türkiyeliyim dedirtemez . türküm başkası yalan. ilber ortaylının dediği gibi bazıları için türklüğümden vazgeçmem .
Azerileri sevecek o kadar neden varken, sevmemek için azınlık olan sebepleri saymak zor olur.
saçmalamaktır. azerilerden nefret etmek için sebep yoktur. ortak düşmanlara (ermenistan gibi) prim vermeyin. birlikten güç doğar.
hamısını seviyorum azeri kardeşlerimizin onlar her ne kadar bize öfkeli olsalarda.
yok öyle bir sebep.
türk olmamak en akla gelen olsa gerek.yoksa hiç bir türk azerilerden nefret etmez.
türk olmamaları başlıca sebeptir.

hemen atlama sazan balığı. azeri denilen kişiler fars kökenlidir.
azerbeycan'dan yaşayan türkler azerbeycan türkü'dür. aradaki farkı öğren.
ermeni olmanız olabilir. asılsız ermeni iddiaları nedeniyle ermeniler bütün türklere karşı sonsuz bir kin ve nefret ile yetiştirildikleri için azerbaycan türklerinden de nefret ederler. tıpkı bizden nefret ettikleri gibi. ayrıca azeri değil; azerbaycan türkü denilir. azeri denilenler fars kökenli küçük bir halktır.
Yoktur efenim oyle bi sebep. Azerbaycan kokenliyim, turkiyeli olup bizi turkiye turklerinden daha çok seven insanlara rastladım ama nefret edenine rastlamadım. Rastlamak da istemem. Nefretmiş cık cık cık.
her millette olduğu gibi biz ve Azerbaycanlı Türk kardeşlerimiz arasında sorunlar olmuştur. konuya şu yönden bakalım; insanlar beraber doğup büyüdüğü kardeşleriyle bile fikir ayrılıklarına düşebiliyo, yetmiyo kavga ediyo ama kardeşlik bozuluyor mu? tabi ki hayır. bu da benzer bir meseledir. biz kardeşlerimizden nefret etmeyiz. Türk'ün Türk'ten başka dostu olmaz bunu unutup burada bir kaç kendini bilmez insan yüzünden düşmanları sevindirmeyin. kardeşlerimizi atmayın.

olmamış, olmayan ve olmayacak sebeplerdir.
bünyedeki ırkçılıktır.

atatürk'ten nefret edenlerin inönü'nün falsolarını bahane etmesi gibi, türklerden nefret edenlerin azerilere/azerbaycan türklerine bulaşmasıdır.
paraları avro'dan değerli olduğu için duyulan kıskançlığın dışa vurumudur o olsa olsa. (bkz: azerbaycan manatı)
Bir millet olmamak.
Biz,bir millet iki devletiz.
Yoktur. Deyirem özge yanınnan uyduran özünü itiren coqdu bilirsen?
azerilerden nefret etmek mi?
geçen bizim karşı binanın ev sahibi en üst kattan giriş katındaki kiracıları "azerbaycan" lı ablaya ve kızlarına bir hakaretler edip azarlıyordu ki, azerilerden değil nefret etmek, milliyetçiyim diye geçinen ülkücülerden nefret etme noktasına geldim.
not: ev sahibi malatyalı ,alevi , kürt güya da ülkücüymüş.sikim öyle ülkücüyü.haksız olduklarını gözlerimle gördüm çünkü.
ismet paşaya sorulması gereken sebepler.
e'yi ısrarla ters yazıyorlar.

insan bu kadar mı mal olur amk.

edit: olm siz hiç troll'lemeleri kabullenemiyonuz ha.
Yurdumuzda 30-35 kadar azeri var.Yakından tanısanız kardes filan demezsiniz o dereceler.Gerisini bilmiyorum.
bende bir oda arkadaşı var azeri allah düşmanımın başına vermesin. ırkçılık yapmak istemem ama doğru şimdi türkiyeye gelince bi bok oldum sanıp götleri başları aynı oynuyo. zengin arabalı türk erkeği avına çıkıyolar .mına
Azerbay"can"dır gerisi yalandır. Herbiri benim kardeşimdir. Ayrımız gayrımız olmaz.

Edit; aramızda ermeniler var galiba eksi team iş başında.
orospu cocugu olmaktir. soyunu bilmez dolayisiyla soy kardesinide sevmez. ha bazi rus kokenli serefsizler kendini azeri diye tanitip ic anadolu da koylu kandirmis midir? evet var boyle seylerdir.
ne zaman youtube da herhangi bir ermeni bir halk türküsü videosuna denk gelsem altında mutlaka Azeriler sırayla ana avrat küfürü basarlar.ulan halk türküsü bu halaylı tam Anadolu kültürünü yansıtan müzikler sen geliyosun ana avrat küfürü basıyosun.hani siyasi bi video olur anlarım,böyle kendilerini iyice tiksindiriyolar.
bunu kökeni bi azeri olarak söyliyorum türklerle azerilerin kardeşliğini birliğini bozmaya çalışmayın aynı köke dayanır
erevizyon da kim başka 10 puan vericek ?

not : ya siz hayırdır ?