bugün

2016 ta kendini feshetmiş ve türk telekom bünyesine katılmıştır.
itici operatör.
Şaka maka Aria ve aycell gibi tariha karışmıştır. Daha gün gibiydi avea lı olmak. Özledik be.

Not: nostalji sever iki yazar da entrylerini girmiş hemen.
türkiye'nin en dandik gsm operatörü.
ilkokul öğretmenimin kullandığı hattır. yanılmıyorsam bu hattın numaraları 0505 gibi başlardı. şimdi de öyle başlayan olabilir ama türk telekom'a devredildi avea hattı.
çekim gücü kötü olsada paketleri uygun olan gsm şirketi

not: vodofone liyim.
Önce sadece ev telefonu vardı. Sonra büyük ihale oldu ve 3 yeni GSM operatörü ortaya çıktı.

Turkcell, telsim ve Aria. Daha sonra da aycell diye yeni bir operatör çıktı. Aycell ve Aria birleşip avea oldu. Telsim de cem uzan hapis şoku gelince motafon oldu.

Gökten 3 elma düşmüş. Biri devlete, öbürü operatörlere, sonuncusu da afedersin ar*plara. Bize da sapı.
türkiye'nin en dandik gsm operatörü.
(bkz: türk telekom)
üzüldünüz mü?
Avea mı kaldı dedirtendir.
artık köy ve kasabanı yanında şehir merkezinde de çekmemeye başlayarak beni iyice dellendiren siksok firma.
her ne kadar ismi türk telekom mobil olarak değişse de vodafone'un ısrarla avea demeye devam ettiği operatör. faturalarda ve oss'de (online self servis, eski ismiyle my vodafone) avea olarak gözüküyor. eğer faturada numaranın yanında tt (türk telekom'un kısaltması) yazıyorsa bir sabit hat numarası aranmış, av yazıyorsa avea numarası aranmış demektir.
not: ben vodafone kullanıyorum ve hala dandik türk telekom'a avea diyorum, benim için adı avea'dır o dandik hattın.
avea nedir yav arıyosun sesin kesiliyor aranıyosun sesin kesiliyor kırıp at simi.
Beni deli etti lan. Böyle boktan internete nasıl sahip olabiliyorlar anlamıyorum. 2010 yılında aveadan turkcelle geçmiştim. Çok hızlıydı süperdi çok güzel ama çok pahalıydı. Ottan boktan şey çıkartıyordu ve - ye düşme olayını sevmiyordum. Neyse gel zaman git zaman 2013 de aveaya geçtim yine. iyi güzel. O zamandan beride aveada kaldım. Ama bugün adeta beni çileden çıkarttı. Yazlığa geldik. Telefonumu internete bağlayıp cs go oynayayım dedim. 4g ye aldım girdim. Güncelleme gelmiş 27 mblik. iyi hoş indirdik. Aaa pardon indiremedik. 50 kb ile indirdi. Neyse efendim indi bir şekilde. Sonra oyuna girdim 1700 ping. 1700 lan dile kolay. Kanser olduktan sonra teyzemin telefonunu aldım türkcell o. Bağladım. Bir oyun attım. 100 mb harcadı. 90 pingle oynadım. Oyun 40 dk falan sürdü. Çok nadiren ping yükseldi ama saniyeler içinde düzeldi. Ben 5 dk 1700 ping ile oynarken belki düzelir diye beklerken benim hattan 300 mb internet yenmiş. Buyur buradan yak. Şu an turkcell e geçme planları yapıyorum. Ama turkcelle kötü bir geçmişimiz olduğu için biraz uzak durmak istiyorum. Vodafone da önermiyorlar. Napcam lan ben bu nasıl bir ikilem.
türkiyenin başına bela şirket.
(bkz: haftalık 10 gb internet paketi)
şu anda piyasada olmayan eski bir operatördür. şu anki ismi (bkz: türk telekom) dur.
Hattımı taşıdığım, turkcell bile yeni abonelerine dakika sms internet hediye ederken kendisi hiç hediye vermemiş operatör.
Yarından tezi yok değiştireceğim operatör. Bune yavaşlık amk 300 ping görmekten usandım.
ismini türk telekom olarak değiştirdiğini az önce öğrendiğim ve dört senedir kullandığın operatör.
(#33499102).
(bkz: türk Telekom)

ıyk çok itici lan.
2 gb ve üzeri internet paketi olanlara 1 ay geçerli 2 gb hediye eden operatör.
http://www.avea.com.tr/we...zYazKampanyasiYeniMusteri
(bkz: mortingen strasse)