bugün

tarkan ın yeni albümünü ilk siz dinleyin, sevdiklerinizle paylaşın. 2654 yaz avea ya gönder tarkan ın yepyeni şarkıları cebine gelsin gibi mesajlardır. avea abonesi iseniz cep telefonunuz bu tarz mesajların istilasına uğramaktadır büyük ihtimalle. ayrıca kişinin içinden çoğu kez, avea mesaj merkezine "dinlemiyorum kardeşim sizin reklamını yaptığınız şarkıları, bana ne, aaaaaaaaa" şeklinde geri mesaj çekmek gelmektedir.
bu mesajın hemen ardından şöyle bir mesaj gelir. hattınızda şu an 200 kontor bulunmaktadır, tercihiniz avea öğrenci olup, şebeke içi bedava 100 sms kazandınız. 30 gün içinde bir daha kontör yükleyin, daha ucuza görüşün.
(bkz: tek kişiyle dönen başlıklar)
avea hattı olmayan yazarların entry giremeyeceği başlık. nerden bileyim ne mesaj atıyorlar.
(bkz: tüm avealılar oh yeah desin)
"1010 yaz, çekilişe katılan yüzbinler içinden ilk 3 e gir, ingiltere de hedehödö dil okulunda 4 aylık ücretsiz dil kursu kazan, şansı kaçırma" cinsinden uyuz mesajlardır.
an itibariyle telefonuma gelmiştir; hemen paylaşayım.
"ben aşık olanı sesinden anlarım diyen aşkometre, tüm aşıkların hizmetinde. hemen bilmemneyi ara, sana karşı hislerini anla.aşkometre servis ücreti dakikası 1 ytl dir." daha neler göreceğiz yarabbim demek geliyor içimden. işiniz yok mu kardeşim sizin?
bir aralar alo bahane servisini tanıtıyorlardı. Arıyorsunuz sizin için zor zamanlarınızda bahane buluyorlar. Ücreti mi? sadece 4 sms!
sevgiliden çok mesaj atan avea nın can sıkıntısına yol açan hizmeti.
bazen de 'kazandın patlican *da iki kişilik yerin hazır'gibi bi mesajla tam kendini özel hissedeceğin sırada otobüste 3 kişiye daha aynı mesajın geldiğinin anlaşılması üzerine *insanı bu aveadan bi s.kim olmaz düşüncesine sevkeden durumdur.
yeni bir psikolojik harp çeşidi. hava sıcak, cepte para bitti bitecek, zaten sevdiceğinle aranıza kara kediler girmiş, meyhanede yardan gelecek bir mesaj için oradaki herkese vermeye hazır durumdasın, artık telefon da buğulu görünmeye başlamış. o sıra da masada bi kıpraşım. ana mesaj gelmiş. kalp atışları hızlanır, el telefona zor gider, son bir cesaretle "oku" tuşuna basarsınız. "rober hatemo'nun yeni albumu avea'da. bu muhtesem sarkıları dinlemek için bik bik bik..." allahım gerisini okuyamıyorum. ne roberi ne hatemosu orospu çocuğu ben yardan ayrılma noktasındayım mecnun'la yarış içindeyim sen rober hatemo diyorsun. gecenin bu saatinde aklına mı düştü aboneler hayvan herif. daha sonra meyhaneci de ağzına bi kere daha sıçar ve hoparlörden yükselen "beyazlar içinde sen" şarkısıyla çökersin. rober hatemo elm sokağı kabusu gibidir o an senin için. ah avea yaktın, mahvettin lan beni.
avea'dan saçma saçma mesajların gelmesidir. her an şöyle bir mesaj bekliyorum kendilerinden.

"aşağı kerhaneye zenci gelmiş. ilk siz denemek istiyorsanız 45 yazın 5566'ya yollayın. en fazla mesaj yollayan sen ol, ilk sen dene."
Fatura zamanı geldi, pamuk eller cebe anlamına gelir.
sinir krizlerine sokan mesajdır.sınav da bile geldiği olmuştur.en çokta birinden mesaj beklerken geliyor.nerden anlıyorlarsa mesaj beklediğimi.geldiğinde haliylen okuyorum.
sevgiliden gelmesi gereken msjın yerine aveanın msj göndermesi durumudur.
(bkz: #1421630)
"üç beş s*kim kadar kontör kaldı" gibi mesajlardan sonra faturalı hatta geçince "orman bakanlığı yaktığınız sigara kadar götünüze kazık soksun da yaktığınız ormanları içinizde hissedin" temalı mesajların gelmesi ile tamamen aveayı bırakmaya vesile olan olay.
(bkz: acil çıkış)
(#1621193)
(#1621215)
(bkz: aveadan zırt pırt mesaj gelmesi)
gecenin yarısı, sabahın körü demeden gelip duran mesajlardır. *
hiç g.tümde değilsin avea nihah tepkisine maruz kalabilen heyecanlı bekleyişler sırasında telefonu bipletip yürek hoplatan ve ardından dellendiren mesajlardır.*
alışkanlık yapmıstır. bir gün mesaj gelmese; kendimi yalnız hissediyorum, panik oluyorum, eşe dosta soruyorum "bi haber var mı?" diye.