bugün

Berencigim varsa o dizinin kötü olması imkansız zaten.

Çok güzel yaaa ponçik..
Yani linç yemek istemiyorum ama olmamış.
Vay anasını sayın seyirciler ya. Final kafa karıştırıcı olmuş ama finalin tek cümlelik özeti; "vay aminyum bir de ozan çıktı basimiza."

izlemeyenler için açık etmek istemiyorum da beynimin devreleri yandı. Ayrıca Kötü değil ama ilk sezon kadar da iyi gelmedi.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Beren saat çok güzel bir kadın. Onun güzelliği diziyi izlemek için yeterli bir neden. ilk sezonun ikinci sezona bağlanma şekli bana duygu olarak geçmedi.

Belki 3.bir sezon olur diye ucu açık bırakılmış ama bence hikaye daha fazla uzamamalı.

Senarist arkadaş çok dağıtmış ama toplayamamış. Daldan dala atlamış. Ne anlattığını bence o da bilmiyor.

Dediğim gibi, oturup beren saati sadece kameraya baksa 39 dakikadan 8 bölüm izlerim ama dizi başarılı değil.
Sesler ve müzikler olmuş, görsellik desen var işte ama hikaye anlatımını beğenemedim. Evet kurguda bir akış var ve muhakkak bir yöne doğru gidiyor ancak o kadar etrafa yayılmış ki anlatım, coşkuyla akabilecek bir nehir yerine sevimsiz bir bataklığa dönüşmüş olay örgüsü. Ayrıca ilk sezonda kulağa çeviri gibi geliyor diye yapılan eleştirilere katılmamıştım ancak bu sezon bariz kulak tırmalayan bazı kullanımlar olmuş. (bkz: polis amiri)

Ayrıca bu yerli yabancı çoğu dizi için geçerli; ekran yazarlarının ya da senaristlerin tembelliği beni çok rahatsız ediyor mesleklerin dandik bir temsilini görünce. Hayal gücünü seveyim yani. Kimse git tıp oku ya da git polis akademisinde eğitim al demiyor ama bu kadar da saçmalık olmaz ki, otur bir araştır bari doktor nasıl konuşur, polis nasıl bir düzenle operasyon yapar...

Düzenleme: sesler bass'ı yüksek kulaklıkla cidden içinize işliyor harbiden bayıldım.
Türk yapımı bir netflix dizisi.
ikinci sezonu henüz yayınlandı. Senaryonun oldukça girift bir yapısı var, diziye işlerken tabii göze çarpan mantık hataları oluyor, fakat ona rağmen ülkemizde yapılan bir yeni deneme statüsünde düşünürsek iyi başlangıç diyebiliriz. Sadece bir mecrada dile getirmezsem olmaz dediğim bir mantık hatasını eklemek istiyorum. izleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Spoiler içerir
------------
Serdar'ın gizemini ve önemini seyirciye hissettirdiniz, fakat karakterler arasında bu gizem çok su üstünde kalmış bana kalırsa.
2.sezonda bir bahçede yine tabletten şifreli konuşmalarını görüyoruz ek olarak bir de yine gizemli olduğunu hissetiğimiz büyük bir küre içerisinde Göbeklitepe maketine karakterleri yerleştirdiğini görüyoruz. Eğer aile efradının gözü önünde olabilecek bir yerde olmasının bir sakıncası olmadığını bize gösterirlerse eyvallah diyecektim, fakat hala ona anlam veremedim. Belki Ozan'ın konumunda (3.sezonda) bunu anlayabiliriz.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
(bkz: saçma)
1.sezon 10/9.
2.sezon 10/4.

Dizi tüm kalitesinden, konusundan uzaklaşmış. Yapay ve zoraki uzamış bir hali var.
Boktan bi dizidir boşverin böyle saçma sapan şeylerle vaktinizi öldürmeyin.

Youtube’a girin celal şengör ilber ortaylı teke tek yazın 2015den beri yapılan programları izleyin emin olun çok şey öğrenirsiniz böyle saçma sapan şeyler yerine böyle dolu programları izleyin.
ilk sezonu manitanın zoruyla bir oturuşta bitirdik. Saçma salak mantıksız bir dizi.
yabancılar için neden the gift ismi kullanılmış olduğunu anlayamadığım dizi.
böyle mıy mıy dizileri sevmiyorum.
Kurgu o kadar dağınık ki bir yerden sonra sıkıyor. Sadece ne kadar saçmalayacaklarını merak ettiğiniz için izliyorsunuz.

Atiyenin çukurdan içeri girmesi misal çok saçma bir sahneydi. Saçma sapan mistik sahneler çekeceklerine o sahneyi o kadar basit yapmayabilirlerdi.

Sonuç vasat ama türkiye şartları için denenmemiş bir tür en azından.

Gerçi yıllar önce melek diye bir dizi vardı hatırlayanlar vardır belki. Biraz onu da anımsattı tür olarak.
oha okadar'mı beter.
abi göbekli tepe den, feminazi ye nasıl bağladılar anlayamadım

tarih meraklılarını çekemedik, çatlak feminklere dalalım mı ?

garip.
şarkıcı değil miydi ya o?
Bunun jenerik müziğini orgla çalarak kız düşürmeye çalışırdım ya la.
başarısız bir yapım. korkmak için açıp güldüren dizi. testereye benzeyen teyze biraz korkutmaya yaklaştı ama o sonunda o da güldürdü...
Son sezonunu daha izlemedim, onun hakkında olan tepki videolarına da bakmadım, nasıl oldu hiçbir fikrim yok.
şimdi dizinin başından beri o "örgüt" diye bahsettikleri, ekranlardan vızır vızır sesleri gelenler kimmiş aq yapacağınız dizinin dedirten dizi.
ilk sezonu kendimi zorlayarak bitirdim. Nerdeyse epilepsi krizi geçirecektim bu saçmalık yüzünden sonraki sezonu tabi ki izlemedim.
Gerçekten kötü. Sanki büyük bir sır var ama böyle ilkokul çocukları arasında bir sır gibi. Sürekli baskalari adına utanıyorum bu diziyi izlerken.
Konu güzele benziyor mistik şeyleri severim ama keşke beren oynamasaydı mimikleri ve ses tonundan hoşlanmıyorum.