bugün

bir açık bulayım da oradan vurayım içindir.

bu bile islama ne kadarinsndıklarını gösterir.

yoksa insan yok saydığı bişeyi neden araştırsın ki? dimi?
evet finkployd söylenebilecek en güzel şeyi söylemiştir. müslümanların ya da diğer dinlere inananların da ateizmi delice araştırması gerekir ama ne yazık ki hiçbiri bunu özgürce yapamazlar. aslında en üzücü nokta da budur. prangalar vardır. aksi düşünülemez bile. bir çocuk kadar meraklı olunamaz, çünkü bu öyle bir şey ki artık merak etmemeyi, etmemesi gerektiğini, etmeye gerek olmadığını öğrenmiştir kişi. çünkü dinde bazı şeyleri sorgulamayı abartmak hatta sorgulamak öcüdür. olacak şey değildir, şeytan aklına girmiştir, bunları düşünen sen değilsindir.

marifet zıt görüşlerin çarpışmasından doğan fikirleri hala eskisi gibi benimseyebilmektedir. o zaman güçlü ve yıkılmazdır fikirlerin. o zaman o fikirler senindir, sonuna kadar savunabilirsin korkmadan ve o zaman samimisindir savunduğun fikre karşı. zıt görüşle çarpışmaktan korkan fikirlerin altında yatan bir samimiyetsizlik ve korkaklık vardır her zaman. savaşmadan edinilen fikirler zayıftır. ufacık bir darbeyle yara alır, domino taşı etkisiyle yıkılır.

yapılması gerekendir.
Kimse doğuştan ateist olmuyor arkadaşım. Sanıyor musun ki bir ateist kolay yetişiyor? :d

Benim mesleğimin içinde kelime köklerini incelemek zaten var. Onun için Kuran'ı eleştirirken ayrıca kelime köklerine bakmak benim için sıradan bir olay.

insanlığa inen bir kitabın herkes tarafından anlaşılamayacak anlamları içermesini benim aklım kabul etmiyor.
ateist olduktan sonra araştırmaz , araştırdıktan sonra ateist olur.
(bkz: Delice bir sevda)
ateistler inanmamaya inanmışlardır .

zaten yüce allah da bizi inancımızdan sorgulayacak .

unutmamak gerekir ki inançdan kaçış yok .

yani inanmamak da bir inançtır ama çok yanlış bir yöne .

bir ateiste her canlı ölümü tadacaktır ayetini sorduğumda verdiği cevap bana ne halde olduklarını gayet net bir şekilde gösterdi .

aynen şöyle dedi

-ben canlı değilim ki !

cevaba bakarmısınız ne kadar da bilimsel değil mi ?

götümle gülemiyorum cunku o nun yerinde bende olabilirdim allah muhafaza .

zannediyorlar ki bilimden sadece onların haberi var ve zannediyorlar ki bilim allah ın olmadığını işaret ediyor .

halbu ki ilmi irfanı bilimi öğrenmeyi yüce allah emrediyor . bkz. rica değil emrediyor !!!

büyük bir patlamadan güzellik ve simetri çıkma olasılığı sonsuzda eksi sonsuz bile değildir .

ancak bir iradenin zekanın ve gücün eylemi ile olabilecek bir olay olması gerekiyor .

yani el bombasının pimini çekmessen patlamaz . anca bir zeka irade güç ve eylem ile o pim çekilirse patlar .

mesela durduk yerde benim cebimde 100 tl oluşu vermiyor haa ne oluyor ?

ben zekamı kullanıyorum güç sarf ediyorum eylemde bulunuyorum gidiyorum çalışıyorum ve cebime o yüz tl giriveriyor .

varsınlar onlar kendilerini kandıra dursunlar .

işte ölüm kapı gibi duruyor er yada geç görecez tadacaz yaşayacaz o ölümü .

siz zannediyormusunuz ki bilim açık açık allah var dese onların allah a inanacağını ?

yine inkar edecekler yine asena gibi kıvıracaklar .

fıtratları inanmamaya programlı .

araf suresi 179. ayet çok açık ve net bize bazıllarının neden yaratıldıklarını öğretiyor vakti olan googldan yazıp okusun .

bi zahmet .
Ateistlerin islamı araştırdık, çürüttük demelerinin yalan olduğunu ortaya koymuş başlıktır.

Bir kere islamı araştırsa bu vatandaşlar ordaki ateistleri nasıl çatır çatır ezdiğinıde, ayetlerle yerle bir ettiğini de görürlerdi.
Şimdi kalkmışlar bizi ateizmı arastırmamakla suçluyorlar. Yahu zaten kur an ı tefsirler eşliğinde inceleyen bunu görür.

"insan bizim, kendisini az bir sudan (meniden) yarattığımızı görmedi mi ki, kalkmış apaçık bir düşman kesilmiştir.
bir de kendi yaratılışını unutarak bize bir örnek getirdi. dedi ki: "çürümüşlerken kemikleri kim diriltecek?"
de ki: "onları ilk defa var eden diriltecektir. o, her yaratılmışı hakkıyla bilendir."

yasin suresi 77 79
delice araştırdıktan sonra ateist olduklarından olabilir.
hele diğer dinlerin kitaplarını okumaya başladıysanız, son kaçınılmazdır. gerek birbirini tekrar eden (özellikle tevrat ve kur-an), gerek aynı mucizelerin yeri ve kişilerin değişmesiyle yeniden yazılması, peygamberlerin bir önceki peygamberin kitabından kopya çektiğinin en büyük kanıtıdır.

ayrıca, hala ateizmi sorgulayın diyenler var.. bu zatın veya zatların ateizmi ne zannettiklerini gerçekten çok merak ediyorum. ateizmi sorgula derken, tam olarak neyini nasıl sorgulamaktır bu?
hiç araştırmadım. yalnızca kuran okudum. lisedeyken okumaya başladığımda bazı yerleri rahatsızlık vermiş ve dinden çıkarım korkusutla okumayı bırakmıştım. üniversitedeyken bi yaz okulu zamanı yine dinimi anlamak ve cumalarda, bayram namazlarında falan hocaların anlatıp durduğu, bizim de amin deyip onayladığımız şeylerin dayanağını görmek maksadıyla elime diyanet mealini aldım. ateist olmak, inanmamak gibi bir amacım yoktu. okudum. kafama uymayan yerleri ilahiyatçı dostlara, imamlara fırsat buldukça sordum. kimi önüme risale koydu, kimi kaynağı belirsiz hadis. en başında herkesin anlayacağı şekilde yazıldığı belirtilen bir kitabı anlamak için başka başka kaynaklara yöneltilmek rahatsız etti beni. bu sefer son kez ama eleştirel gözle tekrar okudum kuran'ı. mantığıma yatmadı. sonrası zaten belli. korku, deistlik, agnostiklik ve ateizm. üzgünüm arkadaşlar ikna olmadım. inancımı ya yamayacaktım ya da komple söküp atacaktım. tercihimi ikinciden yana kullandım.