bugün

müslümanların bitmek bilmeyen ateist düşmanlığı.
edit:somut olarak bir başarı elde edilememiş düşmanlıktır.

ulan ne ateist miş bunlar bee,ulan gerzekler şurda 2-3 ergen daşşak geçiyor sizle sözlükte siz de hala islamı kurtardık sanıyorsunuz,ateist falan yok oğlum giidn işinize gücünüze bakın hakkaten ateist olan şu ülkede varsa 100 kişidir lan onlar da bırakın olsun ne çıkar.koskoca islamiyet biravuç ateisti muhattap mı alacak.
Evet ülkemizde yaşayan ateistlerin tabi ki islama karşı düşmanlığı vardır. Aynı şekilde hıristiyan ülkelerde hıristiyanlığa nefret ya da israilde yahudiliğe nefret söz konusudur. Yani durum yaşadığın ülkenin dinine nefret duymaktır.
yoktur, inanmamak bir tercih olduğundan düşmanlık olarak algılanmamalıdır. düşman olarak adlandırmak kendine düşman yaratıp korku pompalamak için olabilir.
mantıksız gördüğü her şeye yüksek sesle itiraz edebilecek "beyin" ve "vicdana" sahip olmalarından kaynaklanan düşmanlık.
islamcıların bitmek bilmez ataist düşmanlığıyla aynı şeydir.
varlığı olmayan düşmanlıktır aslında.

tamamen islam egosundan kaynaklanmaktadır. çünkü burada esas olan islam eleştirisidir. müminler en ufak eleştiriyi bile kabul etmezler, bu haklılığı düşmanlık olarak algılarlar.
yurtdışındaki ateistlerin de ekseri hristiyan düşmanı olmalarıyla bağlantılıdır. olay islam'a karşı bir nefret değil, bütün dinlere olan nefrettir. bu nefreti de bulunduğu coğrafyadaki popüler dine saldırarak gösterirler. tabii pek çoğunun nefretinin ve ateist olmasının temelinde o dinin etkisi de vardır elbette. yani velhasıl, durum islam'la sınırlı değildir.
islamcıların bitmek bilmeyen ateist düşmanlığına karşı gelen bir başkaldırıdır.
sebepler şu olabilir:

- islam'da allah'tan başka kimseye kulluk etmek yoktur özellikle de kula kulluk etmek...
- islam, insana yakışmayan her türlü edepsizliği, terbiyesizliği, yalanı dolanı yasaklar,
- islam'da kişinin alın teri ve bileğinin gücüyle kazandığının dışında herşey haram sayılır,
- islam'da ana, babaya tanımasan da bir yaşlıya saygı duymak ibadettir, küçükleri sevmek de ibadettir,
- islam'da öksüz ve yetime bakmak ihtiyaçlarını gidermek bütün bir toplumun sorumluluğundadır,
- islam, zenginin malının en az kırkta birini fakirin hakkı olarak görür ve fakire verilmesini emreder,
- islam'da devlet ve kamu malı kutsaldır, devletin ve kamunun malını çalanın yeri cehennemdir,
- islam, insanı hayvandan farklı kılan iki iki payeyi kutsal sayar. biri akıl diğeri namus. aklı ve namusu yok eden herşey islam'da haramdır,
- islam'da başkaısnın karısına kızına yan bakmak yasaktır, aile şerefini korumak için her türlü ahlak dışı hareket haramdır,

bu liste böyle uzar gider. işte bir ateist islam'a düşmansa bu sebeplerden dolayı düşmandır. neden mi? çünkü bir ateist en basit bir hayvanın sahip olduğu şerefe bile sahip değildir de ondan. gerisi boş kelam, vesselam.
hristiyanlıkta da tanrı var. yani ateistler ona da düşman. beyin bedava.
hristiyanlık ve musevilik de tanrı inancına dayanan ibrahimi bir din ama nedense ateistlerin düşmanlığı sadece islam'a oluyor. bu danimarka'da da böyle, fransa'da da böyle. üstelik bazen hristiyanlarla ateistleri de kol kola görmek mümkün olabiliyor (oryantalizm). salt islam düşmanlığı tanrı tanımazla üç tanrıya inanan bir sapkını bile bir araya getirebiliyor.

ben bir müslüman olarak şahsen bunu iltifat olarak alıyorum. adamların ciddiye aldıkları tek din bizimki lan. adamlarınki resmen bukalemun dini. (bukalemunspor'dan esinlendim, evet.)
islamiyete inananların ateistlere olan düşmanlığı kadar tiksindirici boyutlarda olmadığını düşündüğüm düşmanlıktır. sanıldığı gibi ateistlerin çokda umrunda değildir ve geneli de saygı duyar, duymasa bile pek laf etmemeye çalışır ama nerde bi inanan var ateiste küfreder aşağılar. ben bunu gördüm bunu bilirim arkadaş.
tam tersi de mevcuttur. (bkz: müslümanların bitmek bilmeyen ateist düşmanlığı) hani hoşgörü vardı diye sorar insan.
her kesimden sözlük yazarının hakkında konuşmaktan bıkmadığı konudur.
nedense kafirlerden anlayış dilenen din-bilmez iman sahiplerinin pek bir gücüne gider. "ben kafiri dininize saygı duysun diye yarattım" ibaresi kutsal kitaplarının neresinde yazıyorsa artık bilemedim: ama kafirin işi ve varlık sebebi genel olarak dine ve özel olarak islama övgüler düzmek ya da sessiz kalmak falan değildir. din kafaların bunu idrak etmesi gerekecek...

(bkz: kafirlerin dinlere saldırdığını tespit eden imanlı)
(bkz: kafirliğin ne olduğunu imanlıdan öğrenmek)
(bkz: kafire ateist diyenlerin firavun soyundan gelmesi)
(bkz: ateistler bile beni tebrik etti diyen iman sahibi)
(bkz: ateistlere saygım var diyen iman sahibi)
(bkz: herkesi herkesten daha iyi bilen dinciler)
(bkz: kafirden saygı bekleyen imanlı)
(bkz: kafire dinime küfretme diyen müslüman)
komik bir düşmanlıktır. çünkü allah ın var olduğuna ve islam dinine inanmıyorlar. ama var olmadığını düşündükleri allah'a düşmanca tavır sergiliyorlar. eğer sen, olmadığını düşündüğüne karşı böyle varmış gibi tavırlar sergiliyorsan; birincisi tam bir salaksın. ikincisi içten içe var olduğu hissindesin. klasik ama yerinde bir bakınız:
(bkz: kafirun suresi)
henüz kendi sorgulamalarıyla boğuşurken üstüne birde sanki ekmeğe tereyağı sürüyormuş gibi islam düşmanlığı güden ateistlerin saçma sapan düşmanlığıdır. bir fayda verdiği görülmemiştir.
eceli gelen köpek cami duvarına işermiş....malumunuz 21 aralık falan kıyametin geldiğini düşünüyorlar...son çırpınışları artık.
ötede pöykürseler...
Ateistlerin vergisiyle camiler yapıyor, ateistleri bu ülkede azınlık ilan ediyor, kendi 3 gram aklınızla onları gerizekalı ilan ediyorsunuz. ateistler islama düşman olmayacak da neye olacak? siz nasıl bir tepki bekliyorsunuz ateistlerden? işte bu yüzden inançlısınız, zekaya pek ihtiyaç duymuyorsunuz.
ağlama şakirt, gerçekler acıdır.
ben denizleri ikiye ayıramam ama bana inan.
öğretilmiş, ezberletilmiş laflarla ve küfürlerle süregelen düşmanlıktır. inanmazsan inanma ama inanan insanlara seve seve yada öteki türlü saygı göstereceksin.
ateist değil de a-islamist olması gereken insanımsı topluluk.
Yoktur.Ateistler din düşmanı değildir, müslümanlar üstüne alınırlar o kadar. Onun da sebebi müslümanlığın en hoşgörülü din gibi görünüp aslında en hoşgörüsüz olanı olmasından ileri gelmektedir.