bugün

hepimizin içerisinde bir atatürk sevgisi malumunuz vardır.

-her ders kitabında.
-her kamu binasında.
-her dershanede.
-her sözlükte.
-her her her.......

saygısını azatlmak için sözlüktede bazı bilinçli troller atılmakta ve üzülerek bakmaktayım.

yazık..
(bkz: mantıksız sanılar)
(bkz: kendi kendini peygamber ilan edene inanmak)
halüsinasyondur.

(bkz: gökten indiği sanılan kitap)
mantık hatasıdır, ikisinin konumu çok farklıdır. aynı cümlede geçmesi cehalet nidaları atan şahsın bulunduğu cehaletin farkında olmamasını özetler niteliktedir.

(bkz: devam edin lan hayat size güzel)
(bkz: zebaniler sever ama bak)
Sen ki Atam, can çekişen bir hastaya şifa vermek üzere... Allah tarafından görevlendirilmiş bir elçi, bir adı konmamış peygambersin. Sen sarı saçlım, mavi gözlüm nerdesin?

(Emekli Hava Pilot Albay Şenay Güray)
dindar geçinen allahsızların atatürk sevgisini azaltmak için dillerine pelesenk ettikleri komik sanı.

evet hasta bir adamı iyi etmiş hatta tepeden tırnağa değiştirmiştir atatürk, siz de sırtınızı o hasta adamdan vücut bulan demokrasiye vererek ahkam kesiyorsunuz.

evet, atatürk allah teala tarafından gönderilmiş, vazifelendirilmiş; aksi takdirde şu koskoca tarih nasıl yazılabilirdi? allah razı olmasa, istemese olabilir miydi acaba pabucumun mümini?

size gelince çalıp çırpmaktan, soyup soğana çevirmekten başka bir şey yapmayan düzenbaz kitle,

rabbimizi, kitabımızı, peygamberimizi tanıyorsunuz da ne oluyor?

gırtlağınıza kadar günaha batmanıza engel oluyor mu bu?

yok.

bu nedenle gidin çay koyun.

bir işe yarayın.
rte yi ya da erbakanı ya da fetoşu sanmaktan daha iyidir efenim.

-onlar ki allahın kulu elçisidir!...
kemalizm dinine göre öyledir efenim.
sade peygamber sanılsa şükredecez, ama verilen bazı sıfatlar allah sıfatlarıdır.
örnek : yüce atatürk, ulu atatürk .... vs yani uzun lafın kısası, allah ıslah etsin.
ne güzel işte, peygamber olmak için vahiy gelmesine gerekte yokmuş

ya da allahtan bana ses geldi öyle peygamber oldum demeye

çünkü; herkes kendi peygamberini kendi aklından öylecene yaratıyordu

aslında mağaradan kendisine gelen ses yoktu-her şey boşluktu!..

ey yüce atam!..

-değil midir?

evet öyledir!...
tanrının kırbacı atatürk

yok bu başka peygamber hakkıdaydı, ne güzel işte türklerde peygamber tanrının kırbaçlarını ortaya çıkartmıştır

-yakışandır, bazıları ki, sert severdir efenim!..
http://galeri.uludagsozlu...k%C3%BC-peygamber-sanmak/
tayyip erdoğan'ı allah sanmaktan iyi olan durumdur.
cahil insan tipleri işte ne diyelim inşallah bir gün oturup adam gibi düşünürler saçma sapan dogmaları bir bırakarak.
atatürk atatürktür peygamberler şarlatandır allah ise insanların uydurduğu bir "sözde yaratıcıdır".
Dindar geçinen salak tayfası cahil bozmalarından iyidir. Falanca köydeki hoca okuyo üflüyo deyince ondan medet uman zihniyet o sancılı dönemde aradıgı medeti bir liderden bulunca hoşuna gitmemesi tuhaf. Şu anda kutsal olan yaşama hakkı ve özgürce ifade edebilme hakkını kendisine tanıyan kişiye utanmadan nasıl bu şekilde yorumlar yapıyor hayret. dindar kadına "sana şeytan girmiş soyun bende sana girip çıkartıcam" deyince gayet doğal gelip altına yatmıştır. Dini bir hoca bile sömürürken senin ne idüğü belli olmayan yorumuna çokta şaşırmamalı aslında. Herkesin dini kendine istersem krem peynire taparım sanane yavşak ? Türklerin atası ünvanını taşıyan bir şahsiyet türklerin ulusu ve yücesidir. Kendisi bir ömrü vatanı uğruna harcamıştır. Peygamberlik ocağından çok uzakta olmadıgına eminim.
Bi insana peygamber sıfatını verebilecek tek kişi allah'tır hangi kitapta atatürk peygamberdir diye bi cümle geçmiş anlamıyorum insan tarihine sahip çıkmalı burda sıkıntı yok ama tarihine sahip çıktığı kadar dinine de sahip çıkmalı türklük ve müslümanlık bi bütündür asıl mantıksızlık bunları birbirinden bağımsız kavramlar olarak görmektir.
şakayı bir yana bırakmak gerekirse halife ünvanını alırdı eğer yeni ilkeler için diretmeseydi atatürk!..
(bkz: atatürk ün at üstünde tanrı katına uçması)

(bkz: atatürk ün ayı ikiye yarması)

(bkz: atatürk ün kervanları yağmalaması)

(bkz: atatürk ün sakal kıllarına hırkasına tapmak)

(bkz: tanrı dan atatürk e gelen mesajlar)

(bkz: cebrail'in atatürk'ün boğazını sıkarak ona oku demesi)
(bkz: atatürk türklerin peygamberidir)
Rte yi peygamber sanmak kadar ahmakçadır.
"yandaş", "kinci & dinci" gençliğin sahip olduğu bir algıdır bu.
Otuz küsür yıllık kemalistim, böyle saçmalık duymadım. Atatürk'ü peygamber falan gibi görmek şöyle dursun, atatürkçülük ona saplanıp kalmak değil, onun açtığı yoldan vatanı daha da ilerilere taşımaktır efendim...

Putlaştırdığımızı, peygamber yerine koyduğumuzu, kemalizmin din olduğunu falan bizden söyleyen duymadım, bu zırvaları genellikle -kendi tabirleriyle- ağızlarından lağım akan, kalemlerinden pislik damlayan" mevki ve makam sahiplerinin içinde bulunduğu güruh söylüyor...
durumu özetleyen olay http://www.facebook.com/p...93&type=1&theater
bazı dindar aileler tarafından yetiştirilen çocukların bazen düşünebileceği durum.

edit:klavye hatası! düşene vurmak için pis fırsat kollayıcılar sizi. işin özüne odaklanmalı bazen.
(bkz: bir peygaber olarak atatürk)