bugün

mustafa akyol zihniyetindeki kişilerin kabul etmesi gereken gerçeklerden sadece biri.
--spoiler--
atatürk olmasaydı adım ibrahim tatlıses değil; abraham sweetvoice olurdu.
--spoiler--
Doğru bir tespittir fakat yazarı nedeniyle insanın inanası gelmiyor. *
(bkz: atatürk olmasaydı atatürk olmasaydı diyemezdik)
neyzen tevfik'e bağlamanın ettirdiği laftır. olur mu olurdu aslında.
" bırak arapçayı hep eleştirdiğin türkçe ezanı bile duyamazdın " ile tamamlanabilir önerme. yanlış değildir hani.
doğru tespittir
http://www.dailymotion.co...eo-izle-yorum-senin_music
abd askerleri ırakta cami bombalıyor video izle..yorum senin
bir zamanlar ırak'a atatürkçü anayasa yapalım diye yaran konuşmalar yapılması gibi.
(bkz: hepimiz yorgu yuz)
Atatürk olmasaydı Atatürk olmazdı; bu kadar da ilkokul mantığıyla düşünmeyin sayın yazarlar
atatürk olmasaydı adımız yorgo olur muydu bilemem ama keşke şimdi olsaydı da adımız hrant olmasaydı.
bu halkın gönlündeki iman gücüyle yaptığı savaş ve inanmışlık olmasaydı atatürk olur muydu, ha iyi ki olmuş o ayrı.

edit: eksileyen zevat; önder, ölmeyi emrettiğinde ölenleri unutuyor olmayasınız.
hz. atatürk(r.a) olmasaydı baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

babam kimdi bilemezdim şerefsizim, böyle bir sürü babam falan olurdu, adım yorgo olurdu, nenelerim hayat kadını falan olurdu öyle takılırdık işte mutlu mesut.

babanız şerefsizdi kimdiniz bilemezdiniz.

(bkz: ne diyorum lan ben)
(bkz: atatürk olmasaydi pic olurdun geyigi)
haklı br önermedir efenim asilmile olurduk, eriyip giderdik, kimlik olarak yaşardık ya da elin askerlerinin gözetiminde
bayrağımız olmazdı yakılır, yıkılırdı mutsuz olarak aç fakir bir vatan'a bir toprak'a muhtaç yaşardık
-kimsesiz, sümüklü çocuklar gibi kalırdık...
gibi.
adı yorgo olmanın nesi kötü anlayamadığım. memleketteki yorgoların kökünü kuruttuk, daha ne istiyoruz acaba?
şimdi yokmu babası belli olmayanlar, aslında şimdi şu var, resmi babası mehmet fakat biyolik babası yorgo olanlar yok mu..
görsel
yorgonun da amina koyayım azizim.
cumhuriyetin ilanı sonrasında topluma batı kültürünü zorla empoze etmeye kalkışan dikta yönetimini düşününce bu söz bi tuhaf geliyor.

zaten yorgo yapmaya çalışmışlar be. *
kemalcilerin daha ilkokulda beyinlerine kazınan laf.
buram buram üçüncü dünya ve varoşluk kokan orta doğulu isimlerinden yeğdir şeklinde cevaplanması dinen mekruh olan cehabeli söylemi.
ataput olmasaydı şuan türkiye bu rezil durumlara düşmezdi. yabancılara it köpek olarak sattı bizi malesef (bkz: uyan millet uyan)
adımız ahmetti belki ama kuran okuyamıyorduk.
adımız mehmetti ama ezan türkçe okunuyordu. ( işin garip kısmı ezan türkçe okunurken "hayya el felah"( haydi kurtuluşa ) kısmı arapçaydı)
adımız mustafaydı evet ama başımızdan sarığımız alınmış yorgoların fötürlerini takmak zorunlu kılınmıştı.
evet adımız mahmuttu belki ama yorgoların alfabesini öğreniyorduk.
adımız aliydi adımız veliydi belki ama yorgo özentisi bir devlet olmuştuk.
adımız abdullahtı ( abdulah: allahın kulu) ama dönemin muassır medeniyetlerine kulluk yapıyorduk hunharca.
adımız yorgo değildi elbet ama huyu yorgolaşmayanları bir bir asan istiklal mahkemelerimiz vardı.

adımız yorgo olmadı ya gerisi önemli değil zaten.

[edit: niye eksiliyorsun mübarek kardeşim varsa bi yanlışım söyle düzelteyim]
Ulusal uyanis hareketini tek kişiye yüklemek saçmalığının eseri söz. Kardeşim tamam adam birşeyler yapmis ama olmasaydı yorgo olurduk yok turist olurduk beyin yoksunluğudur atanız görse utanır beni takip eden kitleye bak diye. Yorgo alfabesi görmemiş insanın uzun entry yazdığı başlıktır.
Ak parti olmasa yolda yürüyemezdin, köprü göremezdin gibi bir laftır.