bugün

duser mapus damlarina, ogut veren cok olur.
eskiden evden kaçıp ünlü olmak için un kapanına gidenler vardı bir çoğu o.rspu oldu şimdi de atatürk büstüyle fotoğraf çektirip facebooka atıp ünlü olmaya çalışanlar var bunlarında sonu aynı.
daha önce buraya yaptığım yorum aşırı argo olduğu için yöneticiler tarafından silindi. haklılar çünkü çok aşırıya kaçmıştım. yakışık almadı ama inanın o fotoyu görünce dellenmeyen, sinirlenmeyen, oha yani falan demeyen adamın vicdanı yoktur abi. cidden yoktur.

ben olaya atatürk, şakirt, laik gözüyle falan bakmıyorum. ben olaya ölüye saygı gözüyle bakıyorum. kız şimdi eline beline koyarak gayet yılışık bi surat ifadesiyle atatürk'e elini öptürüyor. görsel

şimdi soruyorum, atatürk'ü sevmeyen arkadaşlara soruyorum. diyelim babanız, anneniz sevdiğiniz bir insan ölüyor. sizde onu hatırlamak için heykelini yapıyosunuz ( ne alaka demeyin, diyelim yaptınız ) böyle bir şıllığın gelip, sırf komedi olsun diye babanıza veya ananıza elini öptürmesi hoşunuza gider mi? hadi heykeli geçtim. mezar taşına yaslanıp 2 işareti yapsa, ahaha diye gülerek poz verse ağrınıza gitmez mi? sinirlenmez misiniz?

atatürk tabi ki bizim ne babamız, ne anamız ama atatürk bu vatan için büyük mücadeleler gösteren, ülkeyi çok çok ileriye götüren büyük bir lider. e haliyle onu sevenlerinde bu fotoyu görünce tepki göstermesi çok doğal. çünkü kızın bu hareketi kesinlikle tasvip edilemez. dediğim gibi atatürk'ü sevmeyebilir , bunda çok özgür ama sevene saygısızlık yapmakta kesinlikle özgür değil. ayıp, günah.

Şimdi alex'in heykeline pandik parmağını gösterip fotoğraf çekilsem, onuda gelip burada paylaşsam inanın bu kızı destekleyenler, bu kıza daha küçük falan diyenler, bir şekilde onu savunanlar - ki kız küçük falan değil, sol parmağındaki yüzüğe göre belki evli bile, gayet boylu poslu endamlı biri- hemen ortalığı birbirine katarlar. saygısız derler. piç derler. o parmaklar bi tarafına girsin derler. tıpkı atatürk ü sevenlerin delirdiği gibi isyan ederler. çünkü alex'i de çok severler.

e şimdi atatürk'ü sevenler olarak, atatürk ü sevmeyenlerden saygı beklemek suç mu? ölüye saygı göstermek bu kadar zor mu? hiç yakışık aldı mı?

tanrı islah etsin! ne diyelim...
inş son olur. inş sondur.
fazla abartılmaması gereken kızdır. umarız yaptığı şey çocukça ve cahilce bir hareketten ibarettir.
(bkz: sakin ol şampiyon)

sadece ergenliğin verdiği cahil cesaretiyle hareket etmiş kızdır. ortada ideolojik bir eylem olduğunu sanmıyorum. bu tür aşırı yaklaşımlar yobaz kemalistlerden nefret etme sebebim ayrıca.
ideolojik bir eylemde bulunduğunun farkında değildir büyük ihtimalle.
amına koydumun kezbanıdır.
O nasıl bi atatürk heykeli amk. Götten bacaklı bi kızdan daha küçük. Eciş bücüş. Resmen yol kenarı. Ayak altı.

Onu oraya koyanı öpmek lazım asıl.
beyinsizlikte son nokta.
KIÇINA Giydiği eşofmandan, duruş şeklinden taş çatlasa 14 15 yaşında olduğu anlaşılan kız çocuğudur.

şu durumdan prim yapmak için sövenlerin ta gödüne goyam.

ulan her kuşu siktik, 19 mayısı kutladık, 29 ekimi yasağa rağmen kutlayacağız, her boka sahip çıktık bi bu kızın bu cahilce davranışı kaldı bağırıp çağıracak. ayrıca kemalist değilim ne la? neyin kafasındasınız amk! hadi o çocuk, siz de mi çocuksunuz?
ulan ben o yaşlarda baba demiştim ki,
"kapısız yerden mi çıktın baba kapıyı örtsene"
lafın doğru olanının "kapısız köyden mi geldin?"
olduğunu büyüyünce öğrendim, meğer ben babama, babaanemin üreme organıyla ilgili bir ima da bulunmuşum. kızdı mı? hayır! sadece hatamı anlattı.
küfür falan da etmedi.
az önce resmi gösterdim.

baba bak hele dedim, ne diyorsun bu duruma?

--spoiler--
"küçük oğlum o kız baksana , cahil ...
oluyor öyle her gün, okullarda çocuklar yapıyorlar, bizde anlatıyoruz doğrusunu."
--spoiler--

dedi.

şimdi üç beş bebenin yakarışına mı kulak asayım, öğretmenlik hayatının 35. yılında olan alirıza hocaya mı?
aslında kendi emperyalizmin elini öpüyordur.
iyi bir muameleyi hak ediyor.

(bkz: muamele nedir kime yapılır)
akp döneminde, fenerbahçe'de alex'in yokluğunda gerçekleşmiştir.

ilk heykeli günahsız olanlar öpsün.
Duruşuna bakilirsa kötü bir niyeti yok gibi ama olabilirde hani centilmen erkegin kadinin elini opmesi gibi durmus ama oyle ya da boyle yaptigi sey dogru degil soyle de bir sey var boyle yanlis bir davranis yapti diye bizim de karsilik olarak kufur etmemiz dogru olmaz birakin kendi terbiyesizligiyle kalsin..
ulan çocuk işte çocuk.
okul sıralarında "atam sen kalkta ben yatam" dememişmiydi hiçbirimiz.
Yalnız o ablanın akrabası olan bi avukat neyin bu başlığı okursa sözlüğün çok sayın tüzel kişiliğini bi güzel siker.

Bu ne lan küfür kıyamet.
onu mutlu etmemek adına sikmem. Amına beton döker denize atarim.
ulan birisi de çıkıp demiyor ki o bahçede, çardağın önünde, o kadar küçük atatürk heykelinin ne işi var diye.

sanırım eğitim müfretatına zorunlu photoshop dersi de eklenmeli.

ne amaçla kim yaptı bilemiyorum ama o heykel aslında orada yok gençler! görsellerin uyumsuzluğundan bariz belli.
sol framede sikilmelidir.
1,50 boyu olan kizdir. Isin garibi Atatürk heykelinin 1.50den kisa olmasidir. Atatürk ü o kadar kisa yapan heykeltraşa yada photoshop u yapan ergene sövseniz daha makbule gecer.
atatürk kendi kendini o an koruyamadığına göre bu işi uzatmaya gerek yok. her yere plansız bir şekilde adamın heykelini dikerseniz böyle olur az dikin ama öz dikin ya da hiç dikmeyin. günümüzde amerikaya türkiye gibi domanmayan bir ülke olan küba'nın lideri castro kendi ülkesinde kendi heykelinin dikilmesini yasaklamıştır.
(bkz: putperestlik)
bilinçsiz yetişmiştir. hiçbir suçu yoktur çünkü kendiside ne yaptığının bilincinde değildir.
(bkz: 400000 kahvehanesine karşın 131 kütüphaneli ülke)
sadece aptallar hanesine bir çizik fazla atılasıdır.
2011 yılında facebookta elden ele dolaştırılmış fotoğraf.

1 seneden fazla süre önce görmüştüm ben bu fotoğrafı. o zaman da sanal linçe maruz kalmıştı.

bugün tekrar neden gündemde anlamadım doğrusu.

14-15 yaş aslında pek küçük olmasa da günümüz ergenlerinin davranışları göz önüne alındığında garipsemediğim davranış.

uykuya harcamadığı zamanın %80 ini ce telefonuna bakarak/mesaj yazarak ve mesaj okuyarak, nadiren ağzını açtığı zamanlarda türkçeyi youtube ağzıyla konuşan, sosyalliği facebookta yaşayan, en büyük derdi facebooktaki beğenme sayısı olan, hangi dünyanın neresinde yaşadığının farkında olmayan ve bu durum ayrıca umurunda olmayan bir ergen neslin temsilcisi işte.

adım kadar eminim ki eğer fotoshop değilse ki değil sanıyorum, tamamen facebookta çılgın bir beğeni sayısı yakalamak için yapılmış bir hareket.
saygısız oçtur.*