bugün

kolej gibim özel okul gibim bir sey. bir vesileyle içinde bulundum, çağdaş ve modern mimarisine hasta oldum. sınıfları bu kadar ferah bir okul daha görmedim.

antitezi için bakınız, kadriye moroğlu lisesi.
iç ve dış mimarisiyle dikkat çeken ama eğitimi ve demirbaş hocaları ile çok çektiren okuldur. Spor salonu, fizik-kimya-biyoloji labaratuvarları, konferans salonu, büyük bir kütüphanesi, spor salonunun dışında bahçede bir basket sahası, futbol oynamanın yasak olduğu geniş ve güzel bir bahçesi olan ve sanıldığının aksine öğrencilerinin yarısının şirinevler ve çevre mahallelerinden geldiği okuldur.
artık anadolu lisesi olmuş lisedir,demektir ki artık içine tikicanları dahil edemeyecek,bu yüzden üzgün olduğumuz okuldur *..rüşvetçi hocaların kol gezdiği, okul işte.
Hiç özlemeyeceğim , 4 yılımı heba ettiğim okul.
dip not: eğitimi iyidir, okulun içi de öyle.
bu yazacaklarım çok önemlidir dikkatle okuyun ey liseli gençler!
--
kabus gibi bir 3 yıl geçirdiğim okuldur. Neredeyse tüm hocaları rüşvetçidir. Ha rüşvet veren ben suçsuz muyum? değilim tabi ki ama mecbur bırakan eğitim sistemi utansın.

deneyimlerime gelecek olursam.

(hala okulda görev yaptığı için öğretmenlerin ismini vermeyeceğim)

1-
matematik öğretmenine derste bazı konularda sıkıntı çektiğimi söyleyip, bana bir program veya bir kitap tavsiye edip edemeyeceğini sordum. cevabı ise malumdu. odama gel konuşalım...

daha sonra bana özel ders verebileceğini söyledi. detayları geçeyim... geldi eve bey efendi elinde sınav soruları ile. ''al bakalım'' dedi. Hocam ama?? demeye kalmadan, ya şimdi anlatmaya başlasam konuları, ne olacak senin ne işine yarayacak allah aşkına yeaa, al bu soruları ezberle işte... o zaman liseli ergen olan ben hiç reddeder mi böyle birşeyi? aldım soruları sınavda yaptım şovumu. burası çok önemli!! sınav boyunca hoca sınıfta dolaşıp tüm soruları doğru cevaplayan bir kızı buldu ve yerinden kaldırıp arkama oturttu. bana göz kırparak, ondan bakmamı söyledi unuttuğum yerleri. kız sınavdan sonra şaşkın tabi ''hayvan gibi baktın görmedi mal hoca'' diyip duruyor. gülüp geçtim...sonuç 95.

2-
bu olaya bir kere alışan ve tüm hocaların böyle yaptığını matematikçiden öğrenen ben alıştım bir kere hazır sınav sorularına. gittim bu sefer fizikçinin yanına. '' hocam şey... özel ders'' diye gevelerken tamam şu tarihte gel deyiverdi. bu sefer ben gittim hocanın evine. bu hoca matematikçinin bir üst levelı idi. Soruların yanında cevap anahtarlarını da önüme koyarak, ''9 tane cevabı yaz 90'lık olsun'' dedi. ertesi gün olacağımız sınavı hocanın evinde oluyordum, çayımı yudumlayarak. ''hocam yarın sınava girmeyeyim mi'' dedim. gir de öyle takıl kafana göre bişeyler yazıyomuş gibi yap, ben şu an doldurduğun kağıdı değerlendirmeye alacağım zaten'' dedi. Ertesi gün geldi, bu sefer şov yapmama bile gerek kalmadı. boş boş bakındım, kağıda resim falan çizdim. ertesi hafta sonuçlar açıklandı. sonuç 90!

3, 4 diye gidiyor bu liste. sıradakiler, geometri, biyoloji ve kimya hocaları. hepsi buna benzer olaylar. tek tek anlatmayayım.

peki ne kadar mı ödedim? o da bende kalsın.

eğer şu an bu lisede öğrenci olup bu yazdıklarımı okuyan varsa bilsin ki bu bahsettiğim hocalar, en güvenilir en babacan en deneyimli görünümlü hocalardır. eğer sizin bu tür bir şeye bulaşma ihtimalinizi farkederlerse üzerinize gelirler. bunu yapmaya mahkum bırakırlar ve bu öğretmenler odasında yayılır. tüm hocalar artık sizdeki potansiyeli gördükten sonra başka çare bırakmazlar.

mezun olduktan sonra öğrendim ki 30 kişilik sınıfta yaklaşık 10 kişi benim yaptıklarımı yapmış.

siz, siz olun bu okulu terk edin. anadolu oldu artık düzeldi sanmayın. internetten öğretmen kadrosuna baktım hala oradalar. siz orada olmayın.
4 yılımı geçirdiğim okuldur. rüşvet öyle bir sinmiş ki okulun içine yapmayan varmıydı derseniz 1-2 taneyi geçmeyecek okuldur. en başından en sonuna kadar şahit olmuşluğum vardır. kesin bilgi olarak söylüyorum okulun en başındaki şahsiyetin tamı tamına 4 milyon gibi bir parası vardır gerisini siz düşünün amma velakin iyi olan yönleri de vardır muhakkak ama aklıma gelmedi...