bugün

(bkz: anaerkil toplum)
(bkz: türkiye)
erkeklere her türlü sosyolojik, ekonomik, psikolojik, fizyolojik ve özgürlüksel ayrımcılık sağlayan toplum türü.
doğru yerdesiniz ...

aslında bu ülkede yaşayan her bireyin şikayetçi olması gereken bir konuyken sessiz kalınan; hadi erkekler kendilerini de belli kalıplara mahkum etmesine karşın işin kaymağını da alıyor ondan ses çıkarmıyor, hatta destekliyor da; asıl acı olan, bir ton kadının da bu düzenin savunucusu konumunda olması ... yazık ki ne yazık. bir erkek olarak ben utanıyorum.
kadına insanlığını unutturan toplum.
(bkz: gözüne göz kalemi çeken erkekler)
(bkz: siyah oje süren erkek)
(bkz: saçına gölge attıran erkek)
bir forumdan alıntıdır

--spoiler--
Cima için uygun görülmeyen hâller:
1- Kadının rızası yoksa,

şimdi erkeğin en önemli hakkını ortadan kaldırmış oluyoruz bunu söylemekle.Bir kadının neredeyse yapmakla zorunlu ve sorumlu olduğu tek şey denebilir eşi istediğinde onunla beraber olması.Burdan kastın eşlerin birbirine anlayış göstermesi biri istemediğinde cimada bulunmamak anlamı çıkabilir ama erkek cimanın olmasını kesin olarak istiyorsa burda kadının rızasına bakılmaz.

--spoiler--

böyle aptal zihniyetin varolabildiği toplumdur...
hakkındaki yanlış anlaşılmaya-olumsuz yargıya ragmen ideal toplum biçimidir.
insanımız çok ama çok cahil,okumuş-aydın geçinenlerimiz başta olmak üzere.
gerçek bir ataerkil toplum kadının kişilik haklarını hiçlemez
ve kadını ezmez.aksine zayıf olanı,kadını ve çocuğu korur.
gücünü de zayıf olanı hukuk yoluyla korumasından alır.
kadın ataerkil toplumda özgür bir bireydir herkes gibi.
ataerkil toplum bireysel özgürlüğü kutsar.
abd bugünkü gücünü-zenginliğini ataerkil hukuk düzenine borçludur.
genç-yaşlı,kadın-erkek herkes statusunden bağımsız olarak eşittir.
sizin ataerkil diye tanımladığınız kölelik düzeni,ataerkil değil.
ataerkil düzende erkek kadının cinsel iradesini hiçlemez,aksine dikkate alır.
tek eşlilik de ataerkil düzenin bir sonucudur.

ataerkil toplumun kökeni-oluşumu cinselliğe dayanır.

erkek bir kadınla seks yaparken farkına varmıstır yaptığı işin
dokuz ay sonra bir karşılığı olduğunun.farkına vardığı bu
bu noktada-bilinçte ataerkil düzen dünyaya-hayata hakim olmuştur.

(bkz: kan kalitesi)
gelişmemiş, cahil toplumdur.
erkek egemen toplumlara verilen isimdir.
ülkemizdeki toplum şekli ataerkil diye geçse de; her gün gazetelerden, haber sitelerinden okuduklarımıza ve gördüklerimize bakacak olursak ataerkil bir toplum düzenimiz olduğu söylenemez. ataerkil toplumun benimsediği zihniyet, kadını ezmek değildir öncelikle. bu ülkede ataerkil toplum olmayı gerisinden anlayanlar var.

edit: kaynak belirtmekte fayda var

[null http://tr.wikipedia.org/wiki/Ataerkillik]
erkek egemen toplum. her yerde erkeklerin borusu öter. herşey erkek endekslidir. erkek adam şöyle yapar, erkek adam böyle yapar falan filan. hatta bunun sözlükteki örnekleri de mevcut.(#9430802) (evet dostum kendi öz eleştirimi yapıyorum.)
suyun görünen yüzüdür çoğu zaman.
evlen, suyun içine kafanı sok, ondan sonra konuşalım.
ataerkilden, anaerkile geçişin şokunu atlatamamak.
insan gibi ataysanız, başınız sıkışınca hayvanlığa başvurmuyorsanız, bütün aileleri kadınlar yönetiyor demektir.
aileleri kadınların yönettiği toplumda, insanlardan bahsediyorsak, o insanların anaerkil olduğunu da kabul edeceğiz.
artık türkiye'de olmayan toplum modelidir.
toplumun en küçük birimi olan ailede erkek hakimiyetinin olması. kadın erkek eşitsizliğinin olduğu, erkek egemenliğindeki toplumlar.
(bkz: bir zamanlar biz de öyleydik) * * * * *
türkiye'de daha da güçlenen toplum modelidir. medeniyetsizliğin vücut bulmuş halidir, yok olması temennimiz ile...
sevilmeyen ve ozellikle dogu bolgelerde dahada guclu olan toplum.
türkiye' de kadınların davranışları da ataerkil toplum yapısını güçlendirmektedir.

(bkz: ben bilmem beyim bilir)
olum tamam çok eşitlikçiyiz, ataerkil toplumun amına koyalım da ben seviyorum bu toplumu.

öyle bir coğrafyadayız ki kadınlarımız öyle enteresan ki... ben götümün sikilmesi taraftarı değilim arkadaş. kalsın ataerkil toplum. iyi böle.
başlangıcı çok eskilere dayanan bir toplumdur. ama olması gereken şekil midir, tartışılır ve bence kesinlikle değildir. kadınların yetiştirilişinde bir sorun var ve bu sorun giderilmedikçe bu toplum ve kuralları devam edecektir.
sacma toplumdur. o eline dusmek istemediginiz kadinlar ataerkil toplumda yetisen kadinlardir. her isi annelere biraksak ne guzel bir dunyada yasariz lan aslinda...
iğrenç toplumdur, olmaması gerekendir.
antikawları rahatsız eden
çok rahatsız olduysa naşlasın!!!
zaaxd.

olması gerekendir.
türkiye ye yakışmayan toplum modelidir.
içinde yaşadığımız toplumdur.
aslında böyle bir toplum yoktur. böyle bir algı vardır. bu algının yok olması önemlidir bence. yıkılıp yerine kadın egemen toplumun kurulması başka başka dertler getirir.