bugün

istenmeyen adam tarafından, istanbul'dan katılacak olanların bütün masraflarının karşılanacağı zirve.
istenmeyen adam tarafından bütün masraflar karşılanacaksa gelecegim zirve. *
istenmeyen adam tarafından bütün masraflar karşılanacaksa, erzurum'da çay bardağı bile olurum.
ilk bakışta, '' ulan bahreyn' de zirve mi yapılacak aceba '' deyu afallasak ta, sonradan öğreniyoruz ki zirve güzel şehrimiz izmir' de yapılacaktır...
iki derya buluşacakmış... bakalım, görelim deryaları ? neymiş sıfatları, nasıl zuhur edip, nasıl konuşacaklar ? bira içip sarhoş olan derya görmek istemiyoruz...
deryaysanız, deryalığınızı bileceksiniz...
hattı zatında derya tuna benim kedimdir, ben bitti demeden bitmez !
zirve hakkında bilgi almak isteyen,
'' ben utanıyorum ama çok gelmek istiyorum '' diyen,
'' geleceğim ama izmir' i pek bilmiyorum '' diyen,
'' başka şehirden geleceğim '' diyen,
'' gelmek istiyorum ama, çok düşmanım var can güvenliğimi sağlayın '' diyen,
kim varsa şahsıma özel mesaj yoluyla başvurabilir... ben kendileriyle ilgileneceğim...
görelim koç yiğitleri...
( sen gelme ulan ayı )
an itibariyle katılmak için ön kayıt başvurusunda bulunan yazarlar şunlardır;

1. istenmeyen adam - en birinci ben olayım istedim.
2. deeplomattt - düzgün koyun şu zirvelerin adını enteller sizi...
3. moonlight sonata -
4. sinemam1986 - o gün benim doğum günüm hediyeler bekliyorum *
5. kacmak isterken vuruldu - izmire gidiş geliş için sponsor lazım
6. tu kaka bana - istenmeyen adam topsun olm sen
7. v for vahdettin - merhaba. 25 yaşındayım. adım samuel.
8. susarsam konusmam - naber?_
9. scott y - bir mani çıkmazsa katılacağım inşallah.
10. allahsiz kitap hirsizi - not
11. desmodus rotundus - bu sefer geleceğim huleyn.
12. what if - 2,5 saat yolculuk. tabi gelcem:)
13. my angel kurabiye -
14. turkkahvesitadindanescafe - gidelim bakalım

tabi ki içlerinde, '' ehe ehe sınavım vardı '', '' ya uyuyakalmışım '', '' o kadar aradım bulamadım mekânı '' diyenler de olacaktır, hazırlıklıyız... henüz mekân belirlenmedi zaten, acele yoh... moonlight sonata ' yla beraber çıkıp inceleyeceğiz, tavsiyelerde bulunmak isteyenlere kapımız açık, kolu çevirin, içeri girin...
gün tadında seyreyleyeceğirivayet olunan bu zirveye bir küçük altınla birlikte sarmalar sarılsın, tez pastalar yapılsın, zira ekmek bulamayanlar pasta yiyebilir diye düşündüren zirvedir.
gönül der bir yar eyle ey lügatit uludag şu derde
zirve varmış yine, hani nerde?
bir yarenlik olsa iki hatun göz süzse
yanar what if kız deyu deyu

olmaz idü ne bir selam ne de bir kelam
şifa bulamadı bir türlü kanayan yaram
ey cahil ey cühela ey istenmeyen adam
yanar what if kız deyu deyu..

fondipnot: geliyorum izmirin kavaklarıııı. dökülür yaprakları.... (lan izmirin kızları da meşhur dimi)
haftasonuna denk gelmesi dolayısıyla tanınmayan benin de katılacağı zirvedir. ilk uludağ zirvem olacağından ötürü, bi hoşgeldin hediyesi yanar dönerli meyve tabağı bekliyorum haberiniz olsun.
ancak bir asır sonrakine katılarak güzelliğimle büyüleyip, fikirlerimle zehirledikten sonra, detone sesim ve kaçırdığım metronom ile ''alışamadım bu kente'' parçasını söylemeyi planladığım zirvedir. neden bu şarkı diye sorarsanız bir tek onu çalabiliyorum. bir de yeni gittiğim şehre alışmak kolay olmayacaktır, hem gördüğüm manzara karşısında zirveden erken kaçabilmenin güzel bir bahanesi olabilir.
bir uefa gözlemcisi, bir kurt menejer efendim belki bir kaptan kusto tadında katılıp, duygu seline kapılmayı umduğum zirve.
klişe girizgâhımızı yapalım...

bir meydanda mey olmazsa,
o meydanın mesti olmaz !

bu asrın toplantısına katılmak için ön sözleşme imzalamış yazarlar şunlardır;

1. istenmeyen adam - inşallah..
2. deeplomattt - düzgün koyun şu zirvelerin adını enteller sizi...
3. moonlight sonata - organizatör ben değilim bana bakmayın
4. sinemam1986 - o gün benim doğum günüm hediyeler bekliyorum *
5. kacmak isterken vuruldu - izmire gidiş geliş için sponsor lazım
6. tu kaka bana - istenmeyen adam topsun olm sen
7. v for vahdettin - merhaba. 25 yaşındayım. adım samuel.
8. susarsam konusmam - naber?_
9. scott y - bir mani çıkmazsa katılacağım kesin galiba!!
10. allahsiz kitap hirsizi - not
11. desmodus rotundus - ..
12. what if - 2,5 saat yolculuk. tabi gelcem:)
13. my angel kurabiye -
14. turkkahvesitadindanescafe - gidelim bakalım
15. stalker - yazarneyazarneyazamaz ile oradayız.
16. Bienvenido - paşa torunu olaraktan ben de geliyorum.
17. Visneasidi - dua ile açılmalı, harem selamsa gelirim
18. ajdaranikinyandasi - inşallah
19. hadiyavrumyandanyandan -
20. haricten gazelci - nasip, kısmet hep bunlar..
21. bu nick tam yirmi bir harf - kesin değil lol ama
22. Zephyra - izmirde olabilirim, uğrayabilirim
23. karakoncolos - kısmetse...
24. biravekahve - bana uyar.
25. ayakkabilariniicerial - programımı kontrol ettim zirve saatinde boşum.
26. darkranger - ben balkesdeyim amma o günler izmirde olcam
27. chazsmyr dhuunyl - GELIN CANLAR HAVLET OLALIM

evet, gün itibariyle tam 27 kişi ! en başta istenmeyen adam, ki organizatör o... ve ben... tabi ki ben ona güvenmiyorum, '' bir kıllık '', bir '' tamam abicilik '' bir, '' ya siz takılın, benim az işim varcılık '' yapacağını bildiğimden, zirveye geleceğinden adım gibi emin olsam da kendisine bazı noktalarda güvenmediğimi açıkça beyan ediyorum... tamam len hemen kızma, siyonist seni...

şimdi, bu 27 kişiye gelince;

aralarında elbette, '' ya o gün çok önemli bir işim varmış hacı '', '' meğer finaller o güne denk gelecekmiş '', '' benim hatun beni bırakmadı '', '' erkek arkadaşım çok kızıyor '', '' izmir' in yabancısıyım babuş, '' adresi bulamadım '' diyenler de olacaktır... fakat biz buna ihtimal vermemek için, gelecek kişi sayısının net olmasını istiyoruz... gerekirse terminalden alır, adrese teslim ederiz icabında.. nedir ki ? hizmette sınır yok...

kapıda hırkalarımızı giyeceğiz ve yüz yıldır beklenen ayine başlayacağız... melamilik, kalenderiyelik yok... sadece muhabbet, daima muhabbet... muhabbet tarikatı... nasıl, iyi mi ? hoşa gitmiştir umarım...

bir de ricam olacak nacizane;

şimdi madem bu bir zirve, madem iki derya buluşacak, madem konuşacağız, sohbet nehirlerinin içinde alabalık olacağız, o halde kalabalık olmaya da gerek yok... 50 kişi gelse ne çıkar, 10 kişi gelse ne çıkar ? ağızdan çıkan bir '' can '' kelimesi kâfidir...

nacizane ricam şudur;

gitar, ney, tanbur, ud, darbuka, keman, zart, zurt, hart, hurt getirmeyiniz... biliyorum, hepinizin içinde bir erkan oğur, bir mercan dede, bir maykıl ceksın şarkıcısı yatıyor ama, madem ki muhabbet edip meşk eyleyeceğiz, meşk eğlemek için üç beş tangur tungur sese, ve ciğerden üflenen neye ihtiyaç yoktur... kafalarımız şişmesin.. aman yanlış anlamayın ! bilahare bir gün, elbette istidadlı arkadaşların eserlerini, bestelerini, sunumlarını dinlemek gayet keyifli olur ama, muhabbetin olduğu yerde bağlama teline ihtiyaç yoktur, meye ihtiyaç vardır !

velhasıl kelâm;

ne demiştik yazının başında,

bir meydanda mey olmazsa,
o meydanın mesti olmaz !

haydin bakalım...
bir izmirli olarak o gün istanbul da olma durumum olmaz ise ilk zirveme katılmak istiyorum.
gelmeye çalışacağım, ama içinde alkol bulunduran hiçbir şeyi asla içmeyeceğim zirvedir.*
geliyoruz karşıyaka semtinden!
çok yakında moonlight sonata ' yla beraber zirve mekânını tespit edeceğiz... hiç aceleye gerek yok, sakin, yavaş, usulca.. bak senin de hoşuna gidecek güzelim, çırpınmana hiç gerek yok... bir bardak daha viski ? ah-hah.. alayım canım... bunu içmeden zirve yapamıyorum biliyor musun ? alkollü, alkolsöz, içecek çeşitleri mevcuttur. at sütü de var. yok ben daha sıcak bir şeyler istiyorum derseniz o da var. yardımcı oluruz....

şahane bir konuk aramızda olacak...
kim mi ?
tabi ki demet evgar...
şimdi gelmek istememle birlikte kesinlik kazandıramıyorum. kimseyi tanımıyorum, yahu onu bırak kimse beni tanımıyor diye dertlenesimde var hani.
'' kimseyi tanımıyorum '' korkusunu bir koyun misali güden arkadaşlara sesleniyorum;

emin olun, organizatör olarak, istenmeyen adam denilen melun şeytan dışında kimseyi tanımıyorum ve zirveler zaten, tanınmayan insanları tanımak ve kaynaşmak içindir...
korkmayın yani...

bir diğer meselem ise şu;

bunu da da söylemeden geçemeyeceğim;

bu zirveyi bir kız kaldırma ortamı olarak gören ve bunun için gelecek olanlar varsa lütfen gelmesinler...
muhabbet diyoruz ?
sohbet diyoruz ?
yetmiyorsa kerhaneye gidin...
hallettik efendim..
mekânı ayarladık...
moonlight sonata ve sinemam1986' nın teşrifiyle, gittik, alsancak' ı, kordon' u alaburs ettik bulduk güzide mekânımızı...
sardunya' s' ın müdürlerinin o çıkasıca gözlerini para hırsı bürüdüğü için, rakipleri sardunya' da karar kıldık... bakın,sardunya' s değil, sardunya...
aman diyeyim...
mekân mekân dolaşıyoruz öyle oradan oraya.. ceylan gibi... umut sarıkaya misali, '' biraz da şuraya doğru yürüyelim '' deyu karışlıyoruz yeryüzünü...
'' ahan '' dedim, şuraya bir girelim... içeri girer girmez '' yetkilisi kim buranın '' diye nara atınca, karşımdaki arkadaş yere çömeldi... meğer benim lise arkadaşımmış... lisede, şiir yazarım, gitar çalarım diye kızları kandıran ve ağına düşüren yeşil gözlü iblis...
'' vay lan göt tuncay '' der demez kim olduğumu anladı..
'' bak '' dedim, '' biz cumartesi günü burada masonik ayin düzenleyeceğiz. işte büyük üstadlar gelecek, 30.dereceden rodos şovalyeleri vesaire... ona göre bir yer ayarla bize ''
sağolsun, bahçeyi komple bize verdiler.. müzik, tıngırtı, zırıltı yok.. mis...
şimdi nerde bu mekân biliyor musun ?
bak dinle...
kıbrıs şehitleri caddesi' ne giriş yaptın... civelek civelek yürüyorsun.. yeni insanlarla tanışacağın ve hayalindeki yazarları göreceğin için ruhunda beyle bir kıpırtı var...
devam et yürümeye...
yapı kredi yayınları' nı geç, gazi kadınlar sokağı' na hiç girme, ambar diye bir mağaza var... ambar ! aklında iyi kalsın... iç çamaşırı, don, sutyen, tanga vesaire satıyor... iyi kalır aklında !
ambar' ın tam karşısında muzaffer izgü sokağı var, oraya gir, az ileride, içinden bir ışık huzmesi göğe yükselen güzel bir mekân göreceksin... işte orası sardunya...
kapıdakine de ki;

'' uludağ sözlük zirvesi var imiş, nerede acaba ''

arkadaşlar seni tüm naiflikleriyle ayin meydanımıza aktaracaklardır... ve böylece zirveye teşrif eylemiş olacaksın...
unutma ! sardunya' s değil, sardunya...
moonlight sonata ve sinemam1986' ya ( sana güzel bi nick bulalım hacı ) beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür etmek çok hafif olacak ve bu yüzden ben de etmiyorum zaten...
cumartesi günü görüşmek üzere...
kuvvetle muhtemel orada olacağım zirvedir.
yol masraflarından mütevellit iştirak edilemesinden kelli üzüntülere gark eylemiş zirvedir. zaten istenmeyen adam işin içindeyse benim olmam düşünülemezdi...
izmir insanlarının katılımıyla güzel olacağı düşünülen zirve

ilk zirvem olacak heyecanladım. aşkım çoraplarında ıslandı mı geyiği yapılmayacaksa kesin geliyorum.
30 ila 40 kişi arasında bir insan topluluğu bekliyoruz...
6 haziran cumartesi günü izmir' de hava sıcaklığı 31 derece...
bu yıl, izmir' de yapılan 2. zirve...
aylardan 6.ay...
gökyüzü az bulutlu ve açık...
nem oranı 94...
kaç yazarla irtibata geçtik ? 60...
rüzgâr kuzeybatıdan...
rüzgârın saatteki hızı 11 kilometre...
şimdi bu rakamları toplayalım...
30+40+60 =130
70+6= 76
76+94=170
170+11=181
181+31=212
6+2=8

şimdi sonuca bakalım;

777...

masonlar arasında bir şifre bu...
çok kan akacak çok...
bu kadar koşuşturmamız neden sanıyorsunuz ?
Bu cumartesi sardunya da yapilacak ve vampzdisco ile birlikte sereflendirecegimiz ilk zirvedir. Sıkı durun geliyoruz.
28.ci olarak listeye eklenirsem gelicem yoksa kralı gelse gitmem. * *

edit: seovi ne istedin bu entrymden allasen?
öyle heyecanlanmışım ki izmirde bi de zirve 12 tane de kız geliyomuş diye online bilet alırken temmuzun altısına almışım. o güne ertelesek ya sevabına. nolur lan!