bugün

Kendi aciz ve eksik yanlarımızla alakalıdır asosyal olmak daha çok. Diğer insanların yaptıkları kötülüklerle de katmerlenir.
Kalabalık ortamları sevmemek olabilir. Evet.
Sosyal olup insanların çekilmez taraflarıyla uğraşacağına asosyal olmak daha iyidir.

insanların çekilmez olması asosyallik sebebidir.
Samimiyetsiz samimiler, ortak nokta bulamadığın insanlar, çıkarcı insanlar bu kadar yeter sanırım. Bir de yalnızlığın lezzetini almışsan ondan ayrı kaldığın saatlere değer mi değmez mi diye tartmak. Boş çok insan var. Ürkütüyor bu beni.
Özel olmaktır belki de.** (paranteziçimilyonlarcaünlemm)*
Ön yargılılık büyük etkir bu duruma diye düşünüyorum. insanlara şans vermek lazım; şimdi o septikliği yavaşça yere bırak evlat.

"Ön yargı; insanları birbirinden uzak tutmak için bilgisizlikten yapılmış zincirlerdir."i ezip geçiyor; yalnız/mutsuz/umutsuz/karamsar günlere selam çakıyorum. *
bazıları asosyal olmasa da bu onların kaderi olur. garip bir dönemde yaşıyoruz. başarılı insanlar kıskanılıyor, iyi insanlar dışlanıyor. azınlığın içinde olmak da zor.
dürüst olmak gerekirse asosyal olmaktan pişman değilim, kimsenin pişman olmadığını düşünüyorum.
asosyalim çünkü güçsüz yönümü - zaafımı insanlara göstermek istemiyorum. önceden bütün sırlarımı ve zaaflarımı ayrım gözetmeden başka aptal insanlara paylaştıkları zamanlar vardı.
insanlar konuşur ve konuşurlar. karşısındaki insanı nasıl dinleyeceklerini bile bilmiyorlar. benim söyleyecek önemli bir şeyim yokken, karşımdaki kişi ise boş boş konuşurdu. artık beni çileden çıkarmıştı...
uzun lafın kısası biz insanlara zayıf yönümüzü - zaaflarımızı göstermek istemeyiz ve bizi sinir eden, boş boş konuşan insanlardan uzak dururuz. asosyallik hayattır.
bira içerken Feridun Düzağaç yerine ağır arabesk dinleyenler yüzünden.
Cunku tipsizim kanka.
insanları sevmek için onlardan kaçmak gerek.
Tanıdığınız insanların size kötü davranması değersiz hissettirmesi.
toplumun hasta olması. en büyük neden budur.
Mülteciler
Tarikatlar
Cemaatler ile yaşadığımızdan olabilir.