bugün

(bkz: casio f91w)

askerlik yaparken çalınma, kaybolma ve kırılma ihtimaline karşı kullanılan saat modelidir. dünyada belki de casio'nun en popüler modelidir aynı zamanda;

görsel
yeni versiyonları çok daha kullanışlı ve güzel olan saatlerdir. 15-25 tl ye temin edilebilir.

görsel
casio f91w modellerinde orjinalliğini test etmek için saatin sağ tarafındaki tek olan tuşa 3 sn kadar basılı tutulur eğer ekranda "casio" yazıyoyorsa orjinaldir. ancak asker için uygun olmayabilir. üretildiği malzeme dandik plastik olduğundan kayışı ve tokası kopmayanına pek rastlamaz. vatani görevimi yaptığım 6 ay boyunca markası "doğan güneş" olan şafak sayar saat kullandım. casio f91w'ye nazaran daha kalitelidir ve kantinde 12 tl gibi bir meblağaya satılmaktadır. ancak saatin ekranına her baktığınızda şafağınızı görmek psikolojinizi bozabilir. şafak sayar saat askerde nostaljidir ve casio f91w modeline her türlü basar.
cocuklugumdan kalma f91 modelidir. 7. siniftayken almistim hala calisiyor. nasil bir pildut anlamadim. tam 17 yil oldu yas oldu 30 hala askere gitmedim brlki askerligi yapmami bekliyordur pil.
askerdeyken aldığım ve koyduğum yere ara sıra göz atmamla hala çalıştığını gördüğüm saat.

alırken adam çocuğun dahi kullanır demişti.