bugün

bir ortamda tekbaşına otururkene, o tek başına dertsiz tasasız, mutlu mesut oturduğun ortama, angelina jolie< aha işte bu kız <leatitia casta eşitsizliğini dolduracak taşlıkta bir hanımkızımızın girmesi ile kendini bu bayana farkettirme güdüsünün başgöstermesi ve dertsiz/tasasız başına dert/tasa olacak, aklına giren türlü türlü fikir ve stratejilerle birlikte bu dikkat çekmemesi imkansız kızın dikkatini çekmemiş gibi davranmana denir.. evet senin.. ve bazen de benim.. ama çoğunlukla senin..

baştan söyliyeyim, çoğu kişinin yaptığını gözlemlediğim bir hamle olduğu için belki de yazılmıştır daha önce.. ben bir araştırdım sözlükte ama benzer bir şey bulamadım.. eğer ki var ise bir zahmet haber verin eksiyle beraber.. hem bu entryi hem de kendime ceza olarak en beğenilenler listemden bir entrymi beraber sileyim..

nedir şimdi bacım olay.. anlatayım.. ben de yapıyormuşum bu hıyarlığı bugün farkettim de.. onu paylaşayım.. yol gösterme baabında..

beyoğlu kfc'de güzel güzel, kendi halimce oturuyor, hot shotslarımın ve romanımın keyfini sürüyordum.. benim dinlenme saatimdi bu.. (dinlenme saatleri önemli benim için dile kolay yemekten sonra staj yaptığım şirkete gidip bir 5 saat de orada boş boş oturacağım.. yoruluyor insan..) neyse efendim konum olarak kapıyı gören bir yere yerleşmişim şansa.. hot shots'tan kafamı salatama doğru yatay geçişle yönlendirirken kapıyı gördüm.. o ne ki öyle? istanbul'da bu kadar güzel bir kız var mıydı ya? yok vardı ise neden mehmet ali erbil veya okan bayülgen ile beraber olup hayatımıza girmedi.. lütfen istanbul meskenli kızlarımız alınmasınlar, hepsi çok güzel çook hoş kızlardır eminim.. ama bu hanfendide sanki bir latino havası var.. insana değişik geliyor.. neyse biraz daha ayrıntıya girersem çaylak olabilirim.. özellikle erkek okur ve yazarlar anlamıştır beni diye tahmin ediyorum.. ayrıca sensin abaza.. şı kızı elton john görse ertesi gün kapısında sarhoş sarhoş nara atar..

ne ise.. kızı gördük hayırlısıyla.. hemmen refleks olarak kafada bir plan oluşuyor.. 'kız nereye oturacak, ne alacak, önümdeki 24 hot shots ve 3 ekmeği farketmeden çöpe falan atsam mı, kitabı ön plana mı çıkarsam, arkadaşı var mıdır, sevgilisi var mıdır, annesi var mıdır, eğer var ise meksikalı mıdır nedir?' gibi sorular yarım saniye içinde kafadan geçiyor.. sonunda kız bir salata alıp (tabii ki de salata alacak) benim nispeten görüş ve kesiş alanımda olan bir yere tek başına oturuyor.. bu hareketler bütününü de yaparken kfc'nin amblemi olan o gözlüklü amca dahil restorandaki herkes ona bakıyor..
hemen bir şimşek çakıyor kafamda.. ulan herkes kızı yiycek gibi bakıyor.. ben değişik davranıyım.. bu abazalarla aynı tabanda olmadığımı angela'ya gösteriyim..(isim de koymuş angela falan diye kızın ismi suzan falandır olsa olsa ama..)
ve hemen bütün erkeklik hormon ve güdülerine karşı gelinerek kitaba yönlendiriyorum bütün bakışlarımı.. aklımdan geçen hayaller ise kızın bu 'kaçan kovalanır' taktiğine kayıtsız kalamayıp masama gelerek benim bu ilgisizliğimden çok etkilendiğini, diğer erkekler gibi olmadığımı, msn kullanıp kullanmadığımı merak ettiğini söylemesi yönünde..
ben de ona ahaha diye şuh bir gülücükle beraber dibimin de düşmemesine özen göstererek msnimi verecek ve 'benim şimdi işe dönmem gerekiyor, akşam konuşuruz angie' diyip kalkacağım.. kız da olduğu yerde erir artık bilemiyorum..
arada da yarım gözle bakıyorum taktik işliyor mu kız kesiyor mu diye.. haha dallama.. ulan kız farkında bile değil kim kesmiş kim kesmemiş (bu arada kim kesmemiş diye bir şey yok, herkes kesmiş..) mesaj atıyor telefonunda.. ben bu yola baş koydum deyip taktikten şaşmıyorum ama.. bir 15 dakika sonra bir bakış daha atıyorum kızın yerinde yeller esiyor.. ben mal mal bir bok da anlamadan okuduğumdan kitapa bakarken, yemeğini bitirmiş çekmiş gitmiş..

ulan allahsız.. hiç mi farketmedin.. bakmadım kızım işte sana.. romanımı okudum (okumadım), yemeğimi yedim (kızla meşgulken kafam soğumuşlardı tavuklar, yemedim)..
en azından bir gururum oldu.. belki de arkadaşlarına anlatır bir gay vardı bugün kfc'de hohoho diye.. kaltak angie..
arasıra uygulanan taktiklerden biridir tuttuğu hiç görülmemiştir amaç ben diğerlerinden farklıyımdır ama el oğlu acımaz götürür. fakat (bkz: ya tutarsa)
belki artistlik için yapılan eylemdir.yada güzelliğin göreceli bir kavram olmasından dolayı yapılan eylemdir.
artislik olsun diye veren kızla sevişmeyen bünyelerin yapacağı eylem.
bön bön başka taraflara bakarken, beğenip de bakış atmadığın kızın ya kalkıp gitmesi ve fırsatı kaçırman ya da elin herifinin kızı tavlamasıyla sonuçlanacak eylemdir ki o zaman kafanı vuracak taş ararsın. amerikan filmlerinde yaşıyoruz vesselam.
sanki, 'dünyada güzel kızlar her zaman kesilir, kesilmelidir' gibi bir yargı varmış gibi lanse edilen eylem. kardeşim ben mecbur muyum güzel kıza bakmaya? o bana baksın? o da beni kesmesin yakışıklıyım diye?
hayatta kız kesmekten daha önemli, ciddiye alınacak işleri olan, abaza güruhtan farklı olarak her kızın ağzının içine bakarak salya akıtmayan insan eylemidir.

misal eleman paraşütçüdür, dünya rekoru projelerinde yer almıştır, bir çoğunu bizzat kendisi tasarlamıştır, dünya çapında bizzat tanışmadığı halde ismini bir çok insan anmaktadır, belgeselleri vasıtasıyla kendisini/düş dünyasını/hayatta neler yapılabileceğini anlatmaktadır, hayatta ölümünden sonra isminin sadece mezar taşında yazmaması için çabalamakta ve yaptığı her bu bazdaki iş kombinasyonunu özürlüler yararına yapmaktadır.

bu insan formatı elbette her kızı güzel veya çirkin diye kategorize etmez, güzel kategorisine soktuğu her kıza dibini düşürmez ve en önemlisi bu sıradan davranışı sözlükte ahkam etmek için kullanmaz.

tabi bu önerme sadece bu örnek ve benzeri ideal formasyonu için geçerli. yoksa hayatta hiçbir boka yaramadığı halde, sırf bu taktiği uygulayan çoluk çocuk mevcut. öpüyorum onların ayrıca gözlerinden.
zaten kalkık olan popolarını dahada kaldırmamak için zaman zaman yapılması gereken aktivitedir. avrupa'da değilseniz birşey farketmez, kalkan kıllı popodur.
böyle bir eylem sonucu herkes huzurlu ve mutlu bir dünyada yaşayacaktır. tüm erkeklerin, lezbiyenlerin yapması gereken eylemdir. *