bugün

Küflü yerlerini al, az bir yağ dök kullanmaya devam et.

Biraz kendinden geçmiş salçadır.
bozulmuş gibi ama tam emin değilim.
gri kısımları ekmeğe sürüp ye.
ölmezsen kalanı da yersin.
ban ekmeği gitsin.
Salça ve benzeri ürünler fermante ürünlerdir ve sürekli fermente olmaya devam ederler bundan dolayı kullanmayınız zaman hava ile irtibatını kesmek içine biraz üzerine sıvı yağ koyun sorun kalmaz.
ayaklanmıştır.
Bu tarz salça aldığınızda içine zeytinyağı koyun. Küf müf tutmaz.
--spoiler--
Entry 15 bin liralık dolap yerleştirmesi içerir.
--spoiler--
sanırım bi şeyler ters gitmiş.
salça yapılırken içine yeteri kadar kimyasallar katmamışlar. eğer yeteri kadar kimyasallar katarsanız ürünün raf ömrü kullanım ömrü uzar.
bozulmayan süt, ekşimeyen yoğurt, küflenmeyen salça vs vs.

ithal olan pirinç aldım bir sene geçti bir şey yok.
organik pirinç alıyorum, 3-4 ay sonra mutfakta cam kavanoz içinde böcekleniyor. bu işlerden anlayan bir arkadaşa yazım, aldığım cevap "sağlıklı ve elverişli ortamda yaşam olur" dedi.
kurtlu elma da öyleymiş. arkadaşım "basit yaşam formu oluşan bir gıda üzerinde olan bir kurtçuk larva dünyanın her yerinde geçen kimyasal arınmışlık belgesidir" demişti.

biraz araştırınca ne kadar haklı olduğunu anladım.
- dolabın fişi takılı mı kontrol et.
- dolabı kapat aç yap.
- hala olmuyorsa salçanın üst kısmını sıyır çöpe at. havayla temasını kesmek için üstüne biraz yağ ekle.
Olm orda küfler yeni bir medeniyet kurmuş sen hala bir şey mi oldu diye soruyorsun.

Bir de;

Hiç bir şey olmadıysa bile mutlaka bir şeyler oldu.

Saygılar sunuyorum azizim…
Salçadan domatesi alın geriye ne kalır ki.

Swh.
Bunun üstü sıyrılacak kıvamı geçmiş, elini sürmeden bir iki kat poşete sarıp çöpe at bence. Bu arada herkes yağ demiş ilave olarak tuz da işe yarar zannımca.
Anladık buzdolabına 15bin TL vermişsin. Bari salçayı alet etmeseydin.
ben salçayı 15 bine aldı sanmıştım , neyse ki dolapmış.
En alt tabakaya kadar zararlı bakteriler gitti. Göze temiz gelen yerleri bile tam bir zehir. Yavaş yavaş birini felç etmek için ideal.
yuh öğrenci evi mi kaç senesinden kalma salça.
sakın yemeee zehir o zehir, ucunda ölüm var yemee.