bugün

güney hadi bir derece anlarım da ares ne olum lime wire gibi birşey mi bu?
gülben ergen'in yeni doğmuş bebekleri. bir sonraki doğumda çocuğunun adını limewire ya da bear share bekliyoruz.
(bkz: buraya şarkının linki gelecek)

ikizlere beste yapılması gerekiyor abicim. bi atlas bebeğe tanınan ayrıcalık, bunlara da tanınmalı. benim ilk aklıma gelen alişan. katkılarını gülben ve mustafa çiftinden esirgemesin, bence. son cümle de düğün davetiyesi gibi oldu lan: "mustafa ve gülben çiftinin bu mutlu gününde". asdfghj!
lanet olsun popüler kültür sana.
gülben ergen'in güney, mustafa erdoğan'ın ise ares ismini koydukları ikizleri.
(bkz: ares ne la)
*
(bkz: ArES VE limewire erdoğan)
özcan deniz'in haklarında şu şarkıyı yapmasını beklediğimiz ikizlerdir.

ares bebek güney bebek
size bir şarkı yapmam gerek
yoksa bir yerlerim şişer
indirir o zaman şenay düdek.
ilk çocuk atlastan sonra, ares olmuş da* güney nerden çıktı dedirten, dünyanın en alakasız ikiz isimlerine sahip yeni nesil erdoğanlar.*
atlas, ares diğerinin günahı ne?

o neden güney. neden bir herkül, afrodit zeus değilde yalnızca güney.

tanrılar sizi affetmeyecek gülben/mustafa. mitler' e gelesiniz emi.
ares diyince aklıma yurt sahibinin köpeği gelmesinden ötürü çocuk adına üzüldüm yani ares ne lan??
guneyin, atesi, yani seytani temsil ettigi ikizlerin adi ve soyadi.
güney ismine diyecek yok da ares ne ya? yunan mitolagyasına fazla takılmanın entelektüel etikileri olsa gerek ama en azından gülben2nin o taraklar da bezinin olduğunu tahmin etmiyorum ne bilsin ares'i? hayır, ares ismi genelde bu ülkede köpekler falan koyulur. "ares gel oğlum muçu muçu muçu" şeklinde... hoş gerçi biz kimden bahsediyoruz ki? biri gülben diğeri erdoğan ikiside buldumcuk, popüler kültürün görgüsüzleri. ne bekliyorsunuz ki? bir daha çocuk doğurursa tavsiyemdir adını baal koysunlar. bu da antik suriye-filistin yöresinden bir tanrı. hani dalgası boyunun üç katı şeklinde tasvir edilenininden. evlerine berket gelir.
(bkz: nero avast erdoğan)
yakında athena-artemis-afrodit olarak değişik varyasyonlarını erdoğan kabilesinde görürsem şaşırmayacağım ikileme.