bugün

bazıları için umursamazlıktır, bazılarının sadece adı annedir.
http://www.milliyet.com.t....2010/1308837/default.htm
çocuğun başına bir şey gelse ne yapacaktı merak konusu.
cennet azığıdır.
(bkz: anne olmak)
"meğer annem haklıymış" demeye başlamaktır daha öğrendiğin ilk dakikadan itibaren.
daha hamileyken annenizi anlamaya başlıyorsunuz eyyy hatun kişiler. mesela ben sırtüstü yatmayan insandım. benim kız yan yattığımda başlıyor tekmeye, sırtüstü yattığımda keyifle duruyor yerinde. fedakarlık işte azizim.
en kutlu görevdir. evlatlarını yetiştirip aklı selim insan olarak hayata sunmak ne güzel seydir.
kirpi, yavrusunu 'pamuğum' diye severmiş ya hani, annelik öyle bir şey..
mucizeyi yaşamaktır. (bkz: )emzirebilmek gibi
doğurmak değildir annelik. duydun mu anne?
üremiş kadının içinde bulunduğu durumdur.
doğurmak değildir bakmak büyütmek kendinden birseyler katmaktır annelik yeri geldiğinde uykusuz kalmak yeri gelince onun yerine aglamaktır.ama doğurdugun çocugu başka bir aileye vermek değildir. onunla elinde olan kuru ekmeği paylaşmaktır annelik daha iyi sartlarda yasasın diye kendinden uzaklaştırmak baska aileye vermek değil.yada uzun zaman sonra araya birilerini koyarak onu seviyorum o benim kızım demek değildir. annelik ne olursa olsun seni ben doğurmamış olsamda sen benim canımsın senin için bütün hayatımı göz kırpmadan feda edebilirim diyen insanın yaptıgıdır.
uzaktan bebeğiyle ilgilenen bir anne görünce dünyanın en karşılıksız ve saf durumu olarak görülür, fakat anne olmadığım için bilemiyeceğim ne denli kolay ve yaşanılası.
dünyadaki en zor iş anneliktir. emekliliği, sosyal güvencesi, maaşı, işgöremezlik tazminatı, kıdem tazminatı, hafta tatili olmayan. 7-24 bankamatik gibi oldukça esnek çalışma saatleri olan. çocuklarınız ergenliğe yaklaştıkça bir de sizi beğenmez, küser, bağırır...

ve işte bu işin madencileri de ikiz anneleridir. abartmıyorum lan, ikisininde ateşli oldukları gecelerin sabahında grizu patlamış, göcük altında kalmışsınızdır ama tatil yok dedik ya, çalışmaya devam...
artık kendi canınızı değil, evladınız canını taşımaktır.
3 gün önce yazmışım ya işte başıma geldi. açmışım şom ağzımı. ateşli gecem, çocukların ikisi birden hasta, her zamanki gibi, zaten hiç teker teker gelmediler ki. saat 2 de verilmesi gereken ilacın nöbetini tutuyorum. uyursam ve uyanamazsam...

bazen istifa edesim geliyor.*
hiçbir karşılık beklemeden kendinden verebilmektir.
olunduğunda değeri daha fazla anlaşılan olgudur.
ben baba olunca babamın değerini daha çok anladım da.
şu dünyadan göçüp gitmeden kadınların bence mutlaka tatması gereken bir duygu. cennet kokusunun bebeklerin boynunda olduğu düşünülürse yorucu olduğu kadar huzur veren bir şey olsa gerek.
şöyle bir şeydir annelik :
http://www.facebook.com/p...18&type=1&theater
çağımızda çalışan bazı ablalar tarafından ek iş olarak görülmeye başlanan durumdur.

-çocuk doğsun hemen işe başlayacam.
`
annelik her kadının yaşaması gereken erkeklerin hiç anlayamayacağı duygudur. annelik rahme düştüğü andan itibaren başlar.
Çocukları için her türlü fedakarlığı yapan kişidir . Gerekirse evlatları için ölür .
biz yedi kardeştik 5 kız 2 erkek ben ne zaman eve gelsem annem daha bakmadan bilirdi benim geldiğimi. hep sorardım anne nereden anladın dediğimde anne evladını kokusundan tanır derdi.
Dunyanin en guzel duygusu.
anlatılmaz bir içgüdüdür. yorucu ve yıpratıcı olmasına rağmen insanı göklere uçuran eşsiz bir duygudur. kesinlikle her kadın yaşamalıdır.