bugün

(bkz: Robin Scherbatsky)

büyük sorumluluk aslında acısı sıkıntısı bir yana, yeni bir hayat ellerinizden geçiyor, nasıl yetiştirirseniz öyle gidiyor, bu sorumluluğu almak istememek normal.
asla işimin olmayacağı kadındır.

ben erkek halimle nerede çocuk görsem "ahh ulan şöyle bir yerlerde satılan bir şey olsa da gidip hemen alsam" diyorum. ve yemin ederim bir çocuğum olsun binlerce lira borcum olsun. hepsini ödemeye razıyım. kusura bakmayın ama 3 yaşında sevimli bir kız çocuğunu koşuştururken görüp de yüreğiniz ısınmıyorsa insanlığınızı kaybetmeye başlamışsınız demektir. ne zaman bir mağazaya girsem çocuk reyonunu görünce bile kendimi kaybediyorum. resmen benim başparmağımdan az büyük ayakkabılar var * onları görüp de duygusallaşmamak mümkün mü?

çocuk deyip geçmeyin. bu sadece küçük bir veledin sürekli zırlaması vs değil. bir birey yetiştirmekten bahsediyorum. benim bununla ilgili bir sürü hayalim var şimdiden. bir oğlum olsa mesela; bir kere mutlaka müzisyen olacak o velet. bir enstrümanı aslanlar gibi çalması için elimden geleni yapacağım. dürüst ve iyi bir insan olması için çabalayacağım. çevresindeki tüm haksızlıklara karşı dimdik durması için her zaman arkasında olacağım. tamam ağaçtaki kediyi indirip köpeklere parçalatmak isteyen çocuk var. ama bir köpek için koskoca geminin rotasını değiştirip, -60 derece denize atlayan insan da var. aynı oksijeni soluduğun için kendinden nefret etmeni sağlayan insanlar varken, iyi ki var dediğimiz insanlar da var. ve bu insanı nasıl yetiştireceğin büyük ölçüde senin elinde. bundan daha güzel ne olabilir ki? sonuç olarak demet akalın da müzik yapıyor. steven wilson da. demeti dinleyip müzikten soğumak saçma olurdu.

tek bir insan dünya'yı değiştirebilir. insan değerlidir. sorumluluktan kaçmak falan sadece bahane. bu insanlar her türlü zorluktan kaçar. çocuk büyük bir sorumluluk ama çocuğa gelene kadar hayatının her adımı belli sorumluluklardan ibaret. ben bir insanın dünya'ya gelip yetişmesini bir mucize olarak görüyorum. sorumluluk almak benim için dert değil. her şeyden önce kendine güveneceksin. burada asıl mevzu yanındaki insanın nasıl birisi olduğu. bak işte o kısım en zor olanı. kendi adıma da en şanssız olduğum konu bu. önümde 1046156 tane kadın olsun gider en olmaması gereken insanı alır hayatıma sokar bir de her şeyden çok değer veririm. gerçek yüzünü görüp her şey bittiğinde de "ulan ya ben bununla evlenseydim. aman aman evlerden ırak" diye tahtaya vururum. ama bunların hiçbirisi içimdeki umudun tükenmesine sebep değil. ben eminim ki çizgimi bozmadığım sürece yolum iyi yürekli bir insanla mutlaka kesişecek.

sana sesleniyorum eyyy dünya! benim gibi bir adam en azından bir çocuk yetiştirmeden ölürse çok şey kaybedersin baştan söyleyeyim. ozan tufan'ın yaşadığı ve üzerine milyon euroluk değerler elde ettiği bu dünya'da ben hiçbir şey için umudumu kaybetmem arkadaş.

not: gerçi şimdi büyük konuştum ya. kesin gider çocuklardan nefret eden bir kadına aşık olur evlenirim. karmamı seveyim.
Menopoza girmiştir.
istese de olamaz.
Anne olmak kadar mükemmel bir olay var mı? Anne olmak istemeyen kadın ne bileyim dünyanın en mükemmel olayını kaçırıyor derim.
Normaldir. Kendinden emin değildir sorumluluk almak istemiyordur. Kolay bişey sanki.
elbet bilir anneliğin kutsal olduğunu fakat bu pis dünyaya evlat getirmemeyi isteyen bir kadın olabilir.
O kadin değildir.bir durtun kendine gelir.
fuck bady arıyodur çocuk istemiyorsa. bu kirli dünyaya çocuk getiremem derler bide.
Her kadın anne olmamalı. Hatta biraz daha ileri gidecek olursam mümkünse önüne gelen herkes aile kurmamalı, beceremiyorsunuz. Evet.
istemek zorunda mıyız? Dünyadaki tek amacımız üretmek mi?
Eğer evli olduğu halde istemiyorsa; eşinin iyi bir baba olmayacağını düşünüyordur.
çocuğuna iyi bir gelecek sağlayamayacağını onu eğitemeyeceğini düşünüyordur.
Yaşı gençtir, belli bir olgunluğa erince çocuk sahibi olmak istiyordur vs.
Yani sizin bilmediğiniz birçok nedeni vardır.
Kadın 9 ay karnında taşıyıp, büyütecek, eğitecek çocuk ister ya da istemez size ne?
sizi de beni de ilgilendirmez bu karari.
isteyebilir. normaldir.

sonu gelen bir dünyaya neden çocuk getirmek ister ki bi insan? sırf anne baba olma isteğinizi tatmin etmek için neden bi canlının hayatını karartıyorsunuz? hatta o canlının yaşama sebebi sizsiniz.

hastalıklar, tecavüzler, cinayetler, savaşlar almış başını giderken niye?

ben şahsen anne olmak istiyorum ama bunları düşündükçe acaba mı demekten kendimi alamıyorum. çocuk sahibi olmak zor bir meziyet. herkes çocuk sahibi de olmasın zaten.
benimdir. neden mi? çünkü dünyaya bir çocuk getirmenin basit bir şey olmadığını biliyorum. sadece ilerde yalnız kalmayayım düşüncesi ne kadar bencil bir şeydir. o çocuğa güzel bir aile ortamı vermen gerekir. maddi olarak ihtiyaçlarını karşılaman gerekir. düzenli bir hayatının olması gerekir. ilgi ve sevgi göstermen gerekir. her çocuk bunu hak eder. kedi yavrusu mu doğuruyorsun hey yavrum doğur da bakmasan da sokağa salsan da olur he? instagrama selfi koymak için çocuk mu doğurulur. bunları sağlayamayacağımı bildiğim için istemiyorum. hiç de istemeyeceğim.
Kadinin gorevinin cocuk dogurmak oldugunu zanneden muhafazakar insanlarin tepki gosterdigi kadindir.
Isteyen ister, istemeyen istemez; kimseyi de ilgilendirmez.
iç gülerini yenmeyi başarmış taktir edilesi üst insan olmaya doğru hızla ilerleyen kadındır.
böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyordur,sorumluluk almak istemiyordur yani çok sebebi var haksız da değildir bu sebeplerden.
Akıllı kadının ta kendisidir.
Her kadın evlenmek ve anne olmak istemeyebilir.
39 yaşına kadar böyle devam ederse, 40 yaşında pişman olacaktır.
Sorumluluk alamayabilir,ve bu işin zorluğunun farkındadır.Her kadın çocuk isteyecek diye bir kural yoktur.
Kendisini o sorumluluğa hazır hissetmeyen kadındır.
Anne olmayı her şeyden çok isteyen kadın kadar normaldir. Bunda yadırganacak ya da yargılanacak bir durum yok, herkesin kendi hormonu, kendi isteği.
Evlenilecek kadında aranan özellikler madde bir.

Sıfırdan bir insan yetiştirmek zor iş ve bu zorunlu bir şey değil o yüzden normal kadındır. Umarım karşısına kendisi gibi ebeveyn olmak istemeyen biri çıkar.
halk arasında bi sike yaramaz denilen kadın işte bu kadındır. net..