bugün

Ulus'ta şiddetli yağmura yakaladığım şehir. Neyse ki hacıbayram'ın çay bahçeleri yetişti imdadıma. Sonra yaktım cüğarayı, baktım da baktım ankara kalesi'ne, varoş karton toplayıcı çocuklarına.
Okuduğum şehir kendileri. Bensiz yağmur ... Hiç yakışmadı ankara.
Föşik t.c'nin başkenti.

Edit: ne eksiliyon lan faşist türk?
Ulan millet yağmura yakalanmış, Yükseltepe' de kafama ceviz kadar dolular yağdı amına koyayım dedirten şehir.
şuan ikamet ettiğim şehirdir. Her ne kadar nefret etsem de alışık olduğum şehirdir.
ankara yaniyor aklima geldi ama izlemedim.
Ankara'ya öyle yakışırdı ki kar..
asfaltlar ışıldar, buz tutardı resmi yalanlar...
kimse keman çalmaz belki ama
çok keman çalınsın balolarında
diye yapılmış
gri sisli binalar...
alnının ortasında
ciddi bir devlet asabiyeti.
Karlı su yağmaya başlamış şehir.
(bkz: ankaraya yağmur yağacak)
bugün dolu yağmasıyla insanlarını coşturmuştur.
soğuğu kadar sıcağıda çekilmeyen şehir.
an itibariyle şimşek cennetine dönüşmüş fişkiye şehri.
nazım hikmet kültür merkezinin önüne açılmış olan mekan ikidir dikkatimi çekiyor. nedir nerden çıkmıştır bir ara gidip bakacağım.

tanım: bir şehir.
Giyin uzun kolluları şehridir.
donduğum şehir.
peşinde koştuğum ama egosu olan hatunun şehri.
Ankara'yı tek sevme nedenim vardır o da sensin...
o kadar kötü anım varki bu şehirde saymakla bitmez birde gece bi sigara içim diye balkona çıkarsın kış günü içtiğine pişman olursun öyle kuru soğuk.
yine kendini karadeniz bölgesinde sanmaya başlayan şehir.
Günlerdir sürekli yağmur yağan şehir ve benim hastanelik olmama neden olan yağmurlar. Sıcak kış gelsin derken ben bu yağmurları kast etmemiştim yağmuru seviyorum ama ıslanmadığım sürece.
tek hayalim burda universite okumakti. olmadi. insallah yatay geçişle geçeceğim başkentime.
Mis gibi yağmur yağan șehir. Yağmuru dinliyorum gözlerim kapalı...
Her yere yağmur yağarken Gölbaşı na yağmurun yağmadığı şehir. Bizde mi bi cenabetlik var anlamadım.
Kizilayda hava bir açılıp bir kapanıyor. ilkbahar ile sonbahar arasında sıkışıp kaldık yani anliycaniz.
kış geliyor ya gene başladı ankara tripleri.

kıştan kışa okumaya gelen bir öğrenci tayfası var, yazın egede eğlencenin dibine vurup kışın gelip ankarada melankolinin dibine vuruyorlar. ulan pezevenk ankaranın yazını çeken biz ankaralılar, kışına dayanan gene biz ankaralılar. hadi diyoruz sonbahar geliyor az nefes alır işin gücün arasında bizde ankaranın tadını çıkarırız bi bakıyoruz etrafımız bu melankolik sözüm ona ankara aşığı tiplerle çevrilmiş. madem ankara şöyle ankara böyle lütfen 3 yıl boyunca ankara ili dışına çıkma bi yaz kış o zaman göreyim seni.