bugün

Bursa ile farkı olmayan şehir.

Bursa da yaşıyorum, ankara memleketim.
rüzgarın seğmen seğmen estiği,
anadolunun biçare serserisidir ankara,
hem takım elbiselidir hem deri ceketlidir,
hem resmidir hem resmiliği resminde kalmış bir çingenedir ankara,
kısacası ankara ankaradır.
--spoiler--
ANKARA, kardeşliktir,
"Bize gidelim"dir,
"Bizde yiyelim"dir,
"Bizde kalalım"dır..
"LA Bende para var oğlum sen gel"dir.
Beraber dayak yiyip, kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır.
Sevgidir ANKARA...
izmirli , istanbullu gibi denizini boğazını değil, sebepsiz yere seversin ANKARA'yı.
Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden.
Annelerin oğullarını gönderirken "dikkatli ol oğlum" değilde ,

"Kimseye bulaşma oğlum" dediği yerdir ANKARA.
"Yanında kız arkadaşı var boşver"dir ANKARA.
içindeki Anadolu hamurunu kaybetmeyen tek büyük şehirdir.
işte bu yüzdendir ki; sizin orada dost dediklerinize,
Biz ANKARA'da "GARDAŞ" deriz !!
--spoiler--
imkansızlığın şehridir ankara...
en güzel yanı istanbula dönüş yolu olan şehirdir. O ne öyle bakanlıklar caddesiymiş kızılaymış buram buram siyaset kokuyor.
yalnızlıktan kendimi keseceğim şehir. birisi gelsin de beni şu evden çıkarsın. hadi be...

ayrıca 5 te hava mı kararırmış lan!
ankara'yı, istanbul, bursa ve izmir gibi deniz kenarı veya denize çok yakın * diğer metropollerle karşılaştırıldığında anadolu'nun ortasında çorak bir memleket olarak görenler varsa yanılıyorlar. ankara'ya defalarca gitmiş birisi olarak bu şehir gerçekten modern ve güzel. mesela yeni yapılan avm'leri çok hoş olmuş bir defa. insanın canı hiç sıkılmıyor bu şehirde. başkent olması da ayrı bir karizma katıyor ankara'ya.
Mustafa Kemal Atatürk'ün bulunduğu 'Anıtkabir' buradadır. -istanbul'un boğazı, Ankara'nın anıtkabiri.-
ankara götüm kara.
götüm kara.
http://tinyurl.com/c5wb5cx
(bkz: sübhanallah kardeşim ibretlik bir paylaşım)
balık alırken biber gazına maruz kalabileceğiniz şehir. ondan sonra bütün gece hapşır dur...
Zalım memleket. Dile gelse de anlatsa nefretimi.
zalım meme. ele gelse de sarkıktır.
ankaradan ankara çıkarılırsa ankara kalır, matematiğe meydan okuyuştur ankara.
ankaradan donu çıkarılırsa dal daşak ortada kalır. mahremiyetin oyununa kapılıştır ankara.
Sokaklarında yürürken insanların ifadelerine dikkat ettiğim şehir. Hepsinin bakışlarında ruhu çekilmiş donuk ifadeler. Öyle memleket mi olurmuş.
(bkz: #17403424)
orada büyümüş birinin dünyanın neresine giderse gitsin hep dönmek istediği, kendisini seveni sarıp sarmaladığını hissettiren, içini ısıtan ama onu sevmeyenlere hep soğuk, tatsız, gri gelen mükemmel şehir.
bugün gündüzü yaktı,gecesi donduruyor.
sadece içinde o var diye sevebileceğim bir şehir.
http://www.youtube.com/watch?v=OEf4QqKDVqI
birincisi van gogh sergisi ulusta değil sıhhiye tarafındadır. cern modern'de gösterimde olan serginin öğrenciler için bilet fiyatı 8 tldir. gitmenizi ve görmenizi öneririm.
başkent olmasına rağmen bir istanbul değil.
bir istanbul degildir. olmasin da zaten, ankara boyle guzel.