bugün

Shawshank redemption (esaretin bedeli) isimli filmde karisini oldurmekle suclanip hapishaneye atilan, umutlariyla yasayip kacmayi basaran bas karakterdir.
herkesin ona sırt çevirdiği anda, sükunetini koruyan shawsank redemption karakteri. kültürle dolu kaliteli ruhu, onun hapisanede şekle sokulmasına izin vermemiş, azmi, tüm zorluklar ve yağmur yağan bir çamur yığını içerisinde, kollarını havaya kaldırıp zaferini ilan etmesine sebep olmuştur.
tim robbins, morgan freeman' ın da desteğini alan sessiz ama başı dik bankacı rolünde, özgürlüğün önemini bir kez daha kavramamızı sağlamıştır.
korktukça tutsak ümid ettikçe özgür kalan shawshank redemptionkarakteri.
stephen king' in kuşku mevsimi kitabındaki bir öyküsünden uyarlanan unutulmaz sinema şöleni; esaretin bedeli' nin tim robbins tarafından canlandırılan soğukkanlı ve özgür ruhlu muhasebecisi.
umudunu yitirmeyerek * özgürlüğe her gün biraz daha yaklaşan the shawshank redemption karakteri.
o yeni bir yazar..
o bir yedinci nesil..
ve o, bu başlığa girilen hoşgelişler ola sözünün sahibi..
" umut iyi bir şeydir. belki de en iyisi ve iyi şeyler asla ölmez " repliğinin sahibi unutulmaz esaretin bedeli başkarakteri.
mahkumiyetinin ilk yıllarında kızkardeşler çetesi tarafından sürekli tecavüze uğrayan unutulmaz film karakteri.
kalemin ucundan akmış en sıkı karakterdir.
Pisliklerle dolu bir lağımdan 500 metre sürünErek özgürlüğe Merhaba diyen mahkum.
görsel
Karımı ve aşığını ben öldürmedim Red. Her ne hata ettiysem cezamı fazlasıyla ödedim. Eğer burdan birgün çıkarsan, sağlıklı şekilde çıkarsan, zivahdeyano da, bana istediğim şeyleri getirttirmesi için birine ihtiyacım olacak.

Karımla tanıştığım da ilk kez seviştiğimiz o ağacın altından senin almanı istediğim birşey var.

Dünya tarihinin en mükemmel sinemasının başrol karakteri.
Ona göre umut iyi şeydi. Ve iyi şeyler asla ölmezdi.
Rita Hayworth ilk olmak üzere Marilyn Monroe ve Raquel Welch hayranıdır.

Bu karakter için ilk düşünülen isim Tom Hanks olmuş ama kendisi forrest gump projesi için anlaştığından rolü reddetmek zorunda kalmış. Düşünülen ikinci isim de Kevin costner'mış. Fakat o da water world için imza atmış. Tim Robbins düşünülen isimler arasında 3. Sıradaymış.

Sanırım Kevin costner hayatının hatasını yapmış.
37927 NUMARALI MAHKUM.

ellis in ki 30265.

37927 - 30265 = 7.662

andy 20 ellis 40 yıl mahpus yattığına göre.

demek oluyor ki shawshank hapishanesi'ne 20 yılda 7.662 mahkum giriş yapmış. yani senede yaklaşık 383.
masumdur. şavsenkteki herkes gibi.