bugün

(bkz: anadolu ulasim)
gün geçtikçe ege bölgesinde özellikle izmir yollarında sefer sayısını arttıran uşak firmasıdır. saltanat seferleri ile yolcuya osmanlı nostaljisi yansıtmaktadır. yolcuya davranışları ve ikram kilitesi olarak takdirimi kazanmıştır. artık hemen hemen her otobüsü dijikoltuklu sisteme geçmiştir.
hem konforlu otobüsleri ile, hem de saygılı muavinleri ile yolculuğu keyifli hale getiren güzide bir otobüs firması. izmirden istanbula hareket eden otobüsleri özellikle harikadır. her koltuğun arkasında yer alan mini ekran ile, yolcular 3 farklı film ( çocuklar için 3 adet animasyon, 3 adet yabancı ve 3 adet türk yapımı film) izleyebilir, seri servisleri ve kaliteli konaklama noktaları ile yolculuğun keyfini çıkartabilir.
mükemmel konforlu araçları olan, insanı insan gibi taşımayı beceren firmadır. Hizmetleri şahanedir. Anadolu jet ile aynı gruba aittir.

edit: anadolu jet ile aynı grup değilmiş efendim. anadolu jet thy'nin alt markasıymış.
avea patlıcan üyelerine özel gidiş sizden dönüş bizden kampanyası ile öğrenci milletinin yüzünü güldürmüş firmadır,araçların çoğunun özmal oluşu,digi koltuk hizmeti ve son model araçları sayesinde kamil koç ve pamukkale gibi bölgenin etkili firmalarıyla kısmen de olsa rekabete girişmişlerdir,saygı duyulası firmadır.
zaman zaman ikramlarını türk kahvesi ve lokuma kadar varan bir yelpazeye taşıyan, müşteri konforuna önem veren, cep telefonlarını açık bırakabildiğiniz sistemlere sahip otobüslerle hizmet veren, muavinlerinin insan olduğu -ki bu çok önemli, malum öküz olanlara alışmıştık- , doğru düzgün şehirlerarası otobüs firması.
ahan da şu entry'i yazmamı sağlayan otobüs şirketi.

not:tamam çok klişe kabul ediyorum.
beşiktaş'ın futbol takımıyla anlaşmış ulaşım firması. uşak'ta bulunduğum 4 sene içerisinde yavaş yavaş sistemlerini oturtuyorlardı, her geçen gün kendilerini biraz daha geliştirmeye başarmışlar.
şu an yolculuk yaptığım şirket araçlarında her koltuğun arkasında tv ve sınırsız internet mevcut.

(bkz: helal olsun)
az kalsın o neoplan'ın içinde buharlaşacaktım.

hayır şimdi yakın çevrem öve öve bitiremedi. yok anadolu böyle yok böyle hizmetleri şöyle. wireless denilen olgu bile dü$ük sinyalden dolayı çalışmadı. ayrıca önümdeki öküz insan kişisi koltuğu önümde 360 derece açtığı için dizimden diz çıktı diyebilirim. hayır, bekliyorum şimdi bir topluluk var, rahatsız etmek de istemiyorum zira salça olursam o adam molayı anca ederdi. la havle dedim, neyse hacu oluyor böyle vakalar.

paranormal insanlar beni bulmaz inşallah diyordum yolculuk öncesi. yanımdaki yeni yetme ergen, geceden içmiş, yav içmesinde değilim de insan bir naneli bir şey alır oğlum. hiç mi öğretmediler sana? böyyk, allah belanı versin senin yüzünden yolculuğum berbat oldu.

klimaları 15 dakika çalıştırdılar. u$ak'taki molaya gelince kafamın içinde nevrotik bir sava$ın olduğunu fark ettim. kazan misali. yapmayın, bu doğuya giden firmalarda bile yok. (esada$, best-van bin basar yemin ederim)

her türlü görü$ü bekliyorlarmı$, yolculukla ilgili. az kaldı, yakında bir e-mail atacağım.
neredeyse uçak ile yolculuktan daha iyi olan firma.o kadar iyiler yani.
ankara - antalya arası seferleri olmadığı için asla kullanılamayacak olan ...
izmir-ankara arası seyehat-ı saltaanat adını verdikleri otobüsle bir yolculuk yapmıştım , şeker yerine lokum kahve isteyince klasik türk kahvesi geliyor, muavinlerin ve şoförlerin kıyafetleri tamamen eski osmanlı stili. en cinside kolonya yerine gülsuyu dökmeleriydi hala devam ediyormu bilmiyorum ama zamanında anadolu ulaşımı bayağı kullandım ve yüzde 5 memnuniyetsizlik payı verdiğim firma.
fiyat/hizmette en yukarılara oynamaktadır.

(bkz: neoplan)
genellikle yolculukları uşak menşeili olduğu için çok fazla bilinmiyen bir firmayken şu anda ankara, istanbul izmir arasında da yolculuklara başladığı için adını duyuran ve hizmetiyle bu alanda yolcuların oldukça memnun kaldığı firmadır.

galatasaray la bir anlaşmaya mı vardılar bilmiyorum ama geçen gün galatasaray futbol takımıyla görülmüştür.
[http://tinypic.com/view.php?pic=zn982o&s=7]

hem de henüz 7 yaşında.
çanakkale seferleri olmadıgı için kullanılmayandır.
türkiyedeki en kaliteli hizmeti en ucuza veren nadir otobüs firmalarından biridir. hele bir de express otobüsleri vardır ki normal otobüsten iki saat önce varırlar. hiçbir şekilde hizmette kusur etmezler. ilk koltuk altında prizi bu otobüslerde gördüm. cep telefonuyla basit bir üyelik sayesinde 5tl daha ucuza bilet de alabilirsiniz. üstelik puan da biriktirir. benim şu an bedava izmir e gidecek puanım vardır mesela.
istanbul-denizli-istanbul seferlerinin 35 lira olduğu kampyanın afişini geçenlerde yazahanelerinin camına asmışlar. bende bu kampanya ne zamana kadar geçerli olduğunu öğrenmek için içeriye girmiştim. oradaki kızcağızla muhabbet ilerledi ufaktan, ve anadolu turizmin el değiştirdiğini söyledi. artık böyle kampanyalar daha fazla yapılacakmış.

zamanında uşaklı arkadaşımın dediğine göre, izmir-uşak-izmir seferlerini 1 liraya kadar düşürmüşlerse nu mutlu onlara.

birde istanbulda otogar yerine, varan-ulusoy gibi kendi terminalleri olup oralarda süründürmeseler tabi...
ülkemizdeki abartmıyorum en kaliteli ulaşım şartlarını sunan firmadır. 6 sene git gel yaptığım istanbul-izmir arası yolculuklarda son 1 sene kullandığım turizm firmasıdır. yarın izmire giderken yine bu firma ile gidicem. laptopıma priz bile var daha ne olsun.

birde unutmadan (bkz: türk kahvesi)
Ankara-Edremit arasında hayatımda karşılaştığım en berbat otobüs yolculuğunu yapmamı sağlamış firmadır. Şoförü de muavini de yolun ne kadar süreceğini bilmiyor. Allah razı olsun aşti den çıkarken servis yaptılar. Su falan verdiler.
ŞiMDi OTOBÜS iÇERSiNDE iYi HOŞ iKRAM MANYAĞI YAPIYORLAR AMA OTOBÜSTEN iNiNCE SERViSLERi REZALET. DENiLEN SAATTE GELMiYOR, BiRBiRiNDEN ALAKASIZ BiR SÜRÜ FiRMANIN YOLCUSUNU TOPLAYIP ÜSTÜSTE YOLCU TAŞIYOR. HERŞEYi iYi HOŞ DA SIRF SERViS YÜZÜNDEN VAZGEÇMEK ZORUNDA KALABiLiYORUM.
açık açık cinsiyetçilik yapan, şaka mı ciddi mi anlayamadığım otobüs firması.

bunlar kadınlara tek kişilik bilet satmıyorlar! ve bu gerçek!

utanmazca web sayfalarında belirttikleri üzere yolcularının çoğu erkek olduğundan bazı koltuklar boş kalabiliyormuş bu nedenle böyle bir uygulama getirmişler. bir de dalga geçer gibi bayan yolculara iki tane bilet alıp rahat rahat gitme imkanı tanıdıklarını yazmışlar. pozitif ayrımcılık yapıyorlarmış, 2. bilet indirimliymiş.

(bkz: bi siktir git çay koy)
şuanda içinde bulunduğum otobüs firmasıdır. 13 yaşında bir muavinimiz var. ilk defa kullanıyorum. Prizinin olmaası tek olumlu şey olsa gerek.
1 temmuz günü ankara-didim istikametinde giderken 2 ay önce by-pass olmuş şoföre 60 kişinin canını emanet eden otobüs firması..sonuç ne oldu mu arkadaşlar sabaha karşı benimde içinde bulunduğum otobüsün bu şoförü direksiyon başında kalp krizi geçirip ölürken * otobüste bulunan birçok kişi ağır yaralanmıştır. bu olayda şoförün gram suçu olmadığı ortadadır. çünkü o adamda para kazanmak evine ekmek götürmek isteyecek tabiki ama bu insana o kadar insanın canını emanet eden anadolu turizm firması buna nasıl izin verir bunu bir türlü anlamıyorum..
yirmi gün sonra yine aynı firma yine aynı güzergahın ters istikametine giden anadolu turizm otobüsü yine aynı saatlerde polatlı ankara gibi dümdüz olan bir yolda uyuya kalarak bu seferde benzinliğe girmiş ve yine bir çok yaralı vermiştir.
bu iki olaydan şunu çıkartıyorum ben; anadolu firmasına güvenim artık sıfırında altına inmiş bir durumda..iki olayda da bulunmuş bir insan olarak bu firmanın otobüsüne binen insanlara bu firmanın gram önem vermediğini düşünüyorum..
ayrıca şunu söylemeden de geçemeyecem arkadaşlar 1 temmuz günü olan kazada firma yetkililerinin sadece yolcularını değil kendi şoförlerini de gram düşünmediği olay yerine geldiklerinde şoförün durumu hakkında bilgi almakla bile uğraşmadan hemen anadolu yazısını silmeye çalışmasıyla da göstermişlerdir.
yazıklar olsun size anadolu turizm..sizin hakkınızda ki bunca güzel yazıyı bana hakketmediğinizi gösterdiniz..
hayatımda bir kez bindim onda da yanımda ki herif saatlerce aralıklar halinde bir kese kağıdına kustu durdu amına koyayım , o gün bugundur tercih etmediğim gibi kimseye önermem de , o kusmuk kokusundan 1 hafta kendime gelemediğimi biliyorum .