bugün

tüm mesele suriye ve kürdistan ile alakalı. zamanında yoğun olarak patlayan bombalar da cerablus'a girildiği içindi. abd, akdenize uzanan bir kanton yaratmak istiyor. türkiye ise idlib hamlesiyle hem afrin'i kuşatmış oldu hem de kendisine yönelebilecek bir cihatçı dalgasının önünü kesmiş oldu. suriye'de yapılan tonla yanlış hamle, bugünkü noktanın doğruluğunu gölgelemez.

abd ve ab'nin cidden türkiye'deki yönetim şekli ve otoriterlikle ilgilendiğini mi sanıyorsunuz? onların tüm insan hakları ve demokrasisi kendi vatandaşları içindir. bu ülke yıllarca uluslararası sermaye tarafından yağmalanırken hepsi akp ile kankaydı. suriye'nin anasını sikerken hepsi esad'ı indirmenin derdindeydi. mültecileri almamak için nasıl direndiklerini her gün izledik.

en yakın müttefiği suudi arabistan olan abd'nin, bu hareketi rte ve onun yönetim anlayışından dolayı yaptığını düşünen herkesin cidden beynini sikeyim.
doları 3, 66 tl yapmıştır.
yahahahahahaha...

olum yazık size ya. vizyonsuz heriflerin oy kullanmaları yüzünden çektiğiniz çilelere bak.

kaçın kurtarın kendinizi. mülteci falan bi şekilde avrupada türkiyede olduğundan daha rahat yaşarsınız.

t: ambargodur.
batı sevdalısı muhalifleri ağlatan bir eylemdir.Baksanıza hemen tepki gösterdiler.

Şimdi her seçim sonrası gitmek istedikleri rüya ülkesine nasıl gidecekler?vah vah.*
Misliyle karşılık bulmuş uygulamadır. Türkiye de Pazartesi (bugün) gününden itibaren abd vatandaşlarının vize müracaatları durdurulmuştur.
reuters'in idlibe türk askeri araçları giriş yaptı haberi, ve ardından dışişleri bakanlarının görüşmesi, şimdi de bu kararın alınması abd'nin suriye politikasına zıt gittiğimiz anlamına geliyor. misilleme gayet mantıklı. ilişkiler gerileceğe benziyor.
Nasil bi ülke olduk amk üzerimize bela yagiyor bela.
Uzun sürer ise ekonomik olarak bayagi zor günler bizi bekliyor.
Üç gündür bütün gazete ve TV'lerde ABD ile müttefikliğimiz ve dostluğumuz temalı haberler izliyorduk ve meğerse "yapma abi etme abi, bi halt ettik sen affet abi" demek istiyorlarmış.
Artık Türkiye ile ABD arası vizeler süresiz olarak durduruldu.
Bak ben buraya yazdım.
Bu işin ucunda kötü şeyler olacak. Zarrap davası Türk siyasilere uzanacak. Kendi içlerinde suçu yıkacak kurbanlar belirleyecekler ve bu kurbanlar da belediye başkanları olacak. Milletvekilleri feda etmek yerine onları harcayacaklar.
Diğer yandan ise itirafçı olarak ABD'ye kaçan da olamaz ve bu kişiler Türkiye'de yargılanıp aklanacak.
Fakat bu işin sonu kötü diyeyim.
Yakında yurt dışına kaçmaya başlarlar.
Bunu not edin bir kenara.
garip olmayan bir durum devletlerin duruma göre çıkarları vardır. Gereken nota verilmeli pek zannetmiyorum ama...
Bu işte bir bit yeniği var.
ben amerika olsam çoktan durdurmuştum , tüm ortadoğu ülkelerinin başvurularını durdurmuştum hem de.
https://scontent-frt3-1.x...5e4b5f3a6&oe=5A7803AF
gündüz seks yaparken eşekler gibi soyunmayının tartışıldığı bir ülkeye akşamında kapıların kapanması normal.
mevzu anlaşıldı, tutuklanan konsolosluk personelleri ile alakalıymış.

hallolur.
öncelikle şunu kabul edelim ki türkiye-abd ilişkileri asla eskisi gibi olmayacak.
lakin bu türkiye'nin suçu değil ve olmadı.

abd'nin bölgeye yönelik planları uzun yıllarca bilinen bir olaydı.
türkiye abd'ye yakın durarak kendini bu plandan 'harici' tutmayı amaçlayıp ses etmedi ki halk olarak tepki gösterdiğimiz pek çok olay bu sebeple gerçekleşti.

ancak son ana kadar beklememize rağmen bizim planlarımızın işlemediği suriye'de açıkça görüldü ve abd'nin planları bizi 'es' geçmedi.

türkiye'nin ilk kez bağımsız ve abd'ye karşı kararlar alması bu yüzdendir. yapacak başka bir şey kalmamıştır.
abd'nin türkiye karşı eylemlerinin artışı da buna bağlı tabi.

yoksa türkiye rusya'ya aşık olduğu için yakınlaşmıyor. elindeki kartlar türkiye'yi buna mecbur kılıyor.
rusya içinse kaybedeceği bir şey olmadığı ve bölgede ideal bir müttefik elde etme amacı ile olumlu bir hava oluşturuyor hepsi bu.

bakalım ne olacak.
ne garip tipler var sozlukte. abd ile is tutsa vatan haini abd ile catissa beceriksiz derler.

abd ye karsit bir tutum var ise destekleyin. disini gostermis bi kurt var ortada isiracak belli. siz de kurdun onune atmayin destekleyin ulkenizi.

hukumeti sevmiyorum ama ulkemi seviyorum.
Eeeey Amerika bir kere sen kimsin ya?
amerika ile ters düşmek her zaman ülke çıkarınadır ancak bunu akp başaramaz, başaramayacak. Çünkü şahsi ve yandaşların menfaati ülke menfaatlerinden önce gelir. Feto ile ters düştüğü gibi yeni iplikler pazara dökülebilir.
hay aksi ben de tam Amerika'ya gidiyordum yarın. bak bu kötü olsun şimdi, nereye doğru ağlasam acaba?
Abd konsolosluğuna karşılık
Bizde Amerikan Vatandaşlarının vizelerini durdurmuşuz da biz Amerikaya vize uyguluyor muyduk yahu?
Hani incilik üssünü kapatalım fazla büyük iddia olurdu ama
Yapılacak en basit karşılık yeni konsolosluk için verilen AOÇ arazisini geri alıp park yapmak olurdu
Herşeyi de ben mi düşüneyim
olur böyle vakalar
türk polisi yakalar
alır çeker merkeze
rezil eder herkese.
şaka gibi amk. tamda vize başvurusu yapmayı planladığım dönemde. şansa bak, gökten kate upton yağsa bize bülent ersoy düşer.
olay tam da melih gökçek için nefes alma zamanı oldu. adam yerinde artık rahat.

yalnız bu olayda ABD haksız. yani yapacağın tatmin edici bir açıklama yok. finansal ve askeri açı dışında ABD yi kaale alan yok dünyada ama bu konuda da en iyi durumda oldukları için borusu ötüyor. bu durumda ingiltere nin tavrı önemli. ABD gibi bir karar almaları bizim için kötü olur. bence orta yolu bulmaya çalışacaklar.

sen hükümet ile sorun yaşıyorsun ve faturasını halka kesiyorsun. saçmalık. hem de tam desteği azalmışken o hükümetin.
Şey yazılanlara bakıyorum da ingiltere 400 küsür ton altınımız varken yine biraz star yapmayalım. Onları getirelim sonra basarız atarı.
gerçekten çok ilginç. amerika, şaka maka 80 küsur yaşında ki fetö'yü vermemek için türkiye'yi gözden çıkarmış... anlamak güç.