bugün

insanın içini burkan gençliktir. uyduruktan da olsa tanımı girdiğimize göre devam edebiliriz.
evet, hemen her gün bu gençlerin arasındayım, onlarla birebir amaçları ya da amaçsızlıkları konusunda tartışabiliyorum. acılarını, özlemlerini, aslında olmak istedikleri yerleri ya da kişileri çok ama çok iyi biliyorum. bildiğim bir şey daha var, amaçsız oldukları.

hayatta bir şeyleri amaç edinmenin ne kadar mühim olduğunu kavrayamamış olmaları. mesela üniversiteyi uyuşturucu seks ve sınırsız özgürlükten ibaret bir hayat olarak görmeleri. yarına dair bir fikirleri olmamaları. genellemiyorum ama bu ülke gençliğinin %50'den fazlasından bir şey beklemeyin gelecek adına. maalesef!
(bkz: beavis and butthead)
her liseli düşünülen amaçsız liseli değildir.amacını ve önemini bilen liselilerde vardır ancak birde sex düşkünü liseliler vardır işte bu adamların ne olacağı sorundur.
her zaman için suçların üzerinde toplandığı gençliktir. konuyu isterseniz biraz yayalım? ilk tanımı okumasam da ufak bir açıklama yapmak isterim. yalan söylemeye gerek yok biz de bu yolun yolcusuyuz.

-okula üç yıl boyunca mf eğitimi verecek kadro oluşturulamaz 'öğrenci amaçsız olur'
-okulda ki öğretmenler 'bu nasıl olsa meslek liseli' der 'öğrenci amaçsız olur'
-öğrenciler staja başlar ceplerinde beş kuruşları var mı? işletme maaş ödemesini düzenli yapıyor mu? demez öğrencilerden kayıtsız şartsız bağış adı altında 100'er lira toplama kararı alır 'öğrenci amaçsız olur'
-öğrenci okul çıkışları çalışmak zorundadır nede olsa herkesin baba doktor,savcı değil. okula gelir derslerini aksatır. hoca bilmez ki öğrenci dün okul çıkışı sanayi vb. yerlerde götü çıkana kadar çalışmıştır 'öğrenci amaçsız olur'
-öğrenciye zerre destek olunmaz,önüne konulabilecek ne kadar engel varsa koyulur ve 'öğrenci yine amaçsız olur'

not: bu gençliğin bir yere varamamasının tek sebebi varsa o da sizlersiniz! yüzünüzü yerden kaldırmamamız gerek! insan içine çıkmamanız gerek! ama sizde nerede o gurur sevgili okul yönetimleri..
amaçları olmaz mı hiç. artık 18 yaşında milletvekili olacaklar. meclisimiz anan zaaaaaaaaa xD sesleriyle inleyecek.
(bkz: arka sıradakiler)
Her elma çürük çıkacak diye bir şey yok.
Tictoc ile daha beter olan gençlik.
her liseli biraz amaçsız olup bu durum liseli olmanın şanındandır.
BANA KALIRSA TEHLiKEYE EN AÇIK GRUPLARDIR.HAYATI BiLMEMELERi TOY OLMALARIDAN MÜTEVELLiT ÇÜNKÜ YANLIŞ VE DENEYiMLi KiŞiLERiN ELLERiNE DÜŞTÜKLERi TAKDiRDE OYUNCAK OLURLAR.