bugün

kıdemli yazarların yeni nesil yazarlara güddüğü önyargılardır efenim bunlar.pek beğenmezler bizleri. entrylerimize eksi vermekten haz aldıkları da vardır bazılarının. nedir lan bu altıncı nesil sancısı . biz de yazarız . biz de yazıyoruz yazacağız da.

(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
eski sevgilidirler. laf sokarlar, komiklik şakalar falan..

olmamış, deyip on üzerinden sıfır veriyoruz.
daha 2 gün önce yazar olup dün itibariyle en beğenilen entryler listesine 5. sıradan giriş yaparlar bunlar... öylesi kendini bilmez, ne oldum delisi tiplerdir.
uludağ modern'e bakılırsa rahatlıkla görülebilecek önyargılardır. sebepleriyle birlikte.
beğenilmeme sebeplerini araştırmadan çemkiren, koşa koşa nick altı girerek ayar verme sevdalısı moduna bürünen altıncı nesil yazrları görünce hiçbir zaman değişmeyecek önyargıdır..

bir ya da bir kaçınız değil %90'nınız kötü.. bu yüzen genelleniyorsunuz ve bunda haksızlık aramanız çok saçma!..
bir altıncı nesil yazar olarak çok sallamadığım önyargılar. eleştirilecek olsam herhalde biri gelip söylerdi. söylemediklerine göre aynen devam ediyorum.

meali: eleştiriye açığım. olur da bir yanlışımı görürseniz sözlüğe ifşa etmek yerine lütfen şahsıma müracaat ediniz.

neyse asıl söyleyeceğim bu değildi. sonuçta her yazar adayı ilk etapta 20 entry girmek zorunda. bu 20 entry moderatörlerden onay alırsa eleman yazar olur, değil mi? bu konuda hemfikirsek devam edelim...

bu şikayet ettiğiniz yazarların hepsi moderatör onayından geçmiş de yazar olmuş. akıl sağlığında bir problem olmadığı sürece bir yazarın ilk 20 entrysini formata uygun yazıp daha sonra sapıttığını düşünmüyorum. madem bu adamın entryleri kötü, neden moderatör onayından geçti? yoksa sözlükte herkes formatı süper biliyor da bir tek moderasyon üyeleri mi bilmiyor da bu elemanlar yazar yapılıyor?

üzgünüm; ama altıncı nesil yazarlara tahammül etmek zorundasınız. ayrıca bir de şu nokta var ki daha da içler acısı. sürekli altıncı nesille ilgili konuşan olgun sözlük yazarları sizce de sözlüğü foruma dönüştürmüyor mu? gün içinde açılan çoğu başlık altıncı nesille ilgili. yok altıncı neslin kılı, yok altıncı neslin tüyü... keşke hep beraber ortak bir noktaya varabilsek...

son söz: lan oğlum, bazılarınız hakikaten çok kötü yazıyor, bildiğin tespit sıçıyor. siz de biraz dikkat etsenize...
(bkz: birinci ikinci üçüncü nesillere yaranmaya çalışmak)