bugün

cem uzan gibi bu ülkenin helal ekmeğini yemiş, namuslu, dürüst, sevecen, karizma, duygusal, temiz, dini bütün bi kişinin olası bir seçimde o çok sevdiği, gerekirse canını bile vereceği vatandaşlarına edeceği vaatlerdir.
"bana oy verin, sizi sözlükte mod yapayım".
"başbakan olursam her ilden 5 takımı birinci lige çıkaracağım. ahanda buraya yazıyorum"
"başbakan olursam rte'yi ülkeden attıracam"*
''başbakan olursam, tükiye'ye dünya kupasını kazandıracak oyuncuları milli takıma transfer edeceğim!!!
gerekirse ronaldinho'yu, ronaldo'yu ve ismi ronal ile başlayan bütün brezilyalı oyuncuları türk vatandaşlığına geçirtecem!!! ''
hele bir de cumhurbaşkanı olayım!!
o zaman siz görün!! birleşmiş milletleri,tek çatı altında toplayacağım!!! *
başbakan olursam herkese yarım ekmek döner ve ayran vereceğim.
başbakan olursam zulaladığım telsim 100'lük kontörlerden vereceğim.
"kıbrıs meselesini kökünden halledecem. güney kıbrıs'ın tamamı ile girit, rodos adalarını, 12 adaları hatta yunanistan'ın bi kısmını fethedeceğim"
baskan olursam herkese benden beyaz gomlek.
başbakan olursam,
hepinizi de yardımcım yapacağım!!
ey uludağ sözlük yazarları. bana oy verin sözlüğe yeni bayan yazarlar getireceğim!
başbakan olursam herkesi ücretsiz telsim abonesi yapacağım. yanında nokia ve motorola marka cep telefonlarını bedava vereceğim. ayrıca herkese aylık 100 kontür hediye ve ücretsiz star gazetesi aboneliği. veeee bitmediii. bana oy veren herkese anında Pringles. lise mezunu her gence üniversite kapısı gösterilecek (muhtemelen gezilerle olacaktır.) veeee bomba icraat: IMF denen (bkz: kuruluşu parası neyse satın alıp, başta g-7 ve g-20 ülkelerini IMF ten uzaklaştırmak. veeeee bitmedi: herkese bedava para) dağıtacağım. hem de bedavaya..
turkiye'yi bir avrupa ulkesi yapicam..*
basbakan olursam:
-iktidarsızlık ceken erkekleri kendimle beraber iktidara getirecegim...
(bkz: cem uzan geliyorum)
(bkz: her ile bir üniversite)
Bana oy vereni aya göndereceğim.
her mahalleye bir deli atanacak!..
bu memleketin rızkıyla oynamayız,bizde allah korkusu var...
biz dario argento ile büyüdük...
isteyene görümcemi,isteyene sperm bankasını,isteyene eflak ve boğdanı vereceğim...
ronaldinho ile messi'yi türk yapıp milli takımda oynatacağım.
viyana'yı kuşatacağım.
"motorola'yı düdükledim.beni seçerseniz imf,dünya bankası,amerika gibi musibetleri de düdükleyip ülkeyi refaha kavuşturacağım."
benı secın cep partnerı yenıden baslatayım.
(bkz: cem uzan abd baskanı olsun kampanyası) *
eli olmayanlara mastürbasyon hizmeti verilecek.
kişi başı milli gelir 50.000$ olacak