bugün

sabırla "oku".
aslında şeytanın ta kendisi. neden mi? şimdi dinlerdeki zibilyon kadar hatadan bahsedildiği bir sistemde ve içinde insanın gelişimi namına hiç bir faydalı bilginin bulundağı, içinde hiç de uhrevi bir ayrıntıya rastlanılmayan kitapların, o tasvir edilen, yüce, uhrevi, herşeye gücü yetebilen bir varlıktan geliyor olması, bana hiç de, o kişinin bildiğimiz tanrı olduğu fikrini kabul ettirmiyor. şimdi dönelim seneryonun en başına, taa en başına, ademin yaratılmasının ardından, önünde meleklerin secde etmesi emri verildiğinde şeytanın rest çektiği yere. yani allah'la şeytan arasındaki pazarlık mevzuna... şimdi dinlerin dünya üzerindeki bir çok kötülüğe sebep olduğu fikrini kabul edersek ki, bir çok delil bunu ispatlıyor. o zaman bu dinler olsa olsa şeytanın icadı olmalı. niçin mi? şimdi tekrardan allah ile şeytan arasındaki pazarlığa geri dönelim... şeytan allaha diyor ki kıyamete kadar, kullarını yoldan çıkaracağım ve onları kötülüğe sevk etmek için canla başla çalışacağım. allah ta diyor ki, elinden geleni ardına koyma, ben kullarıma güveniyorum. onlar benim çizgimden, benim verdiğim aklı kullanarak çıkmayacaktır. şimdi bir an olsun dinlerin insan üzerindek ietkilerini düşünerek yarattığı sonuçları göz önünde bulundururarak şunu düşününüz. ya şeytan dinleri allah'tan uzaklaştırmak için var ettiyse? senin allahın kelamı dediğin şey, ya tamamen şeytanın kötülük politikalarının bir parçaıysa? ve nunu tam zıt noktasındaki, yani bu dinleri reddetmiş ve dolayısıyla allah'ın varlığını ispatlamaya çalışan bu şeytan dinini de reddetmiş "ateistler", allah'ın şeytanla pazarlık yaptığında sarf ettiği, "ben kullarıma güveniyyorum. onlar aklını kullanarak beni bulacaktır" lafını gerçekleştiriyorsa? bir düşün! sen bir din mensubu olmak için hiç bir çaba sarf etmedin, türkiye'de dünyaya geldiysen büyük ihtimalle müslüman olarak doğdun. ama o adam düşünerek ateizmi tercih etti. mutlak bilim yolunda ilerleyerek saçmalıkları gördü. şeytan icadını fark etti, dinlerden uzak kaldı. şimdi sor bakalım kendine; ya allah dediğin kişi şeytanın ta kendisiyse?

edit: imla.
el ilah sözcüğünden türemiş isim. el ilah yani belirli bir tanrı, tek tanrı. arap bir peygambere indiği için gayet normal aslında, ha peygamber türk olsa idi tengri diyor olurduk.
sabırlıdır. ama intikam alandır.
dünyanın en güzel kelimesi acaba nedir diye düşündüğümüzde şahsen benim aklıma gelen kelimedir.
alemlerin rabbi. edilen duanın, kılınan namazın sahibi. ayın ve güneşin rabbi. en merhametli olana merhamet eden sonsuz rahmet sahibi.
arabistan'da zenginlikten altın wc'lere sıçanlarla samsun'da fakirlikten kapıcılık yapıp sel sularında ölen çocukları aynı sınava tabi tutan overrated creater. herkesi aynı şekilde, aynı varlıkla, aynı güzellikle, aynı sağlıkla sınava sokması aklına gelmez. yıl olmuş 2012,5 hala inanılıyor buna ya ben buna yanıyorum.
maskesini higgs bozonu düşürmüştür. olmayan hede. sırf allah ın olmadıgının bır kanıtı oldugu ıcın higgs bozonu şuan gizleniyor.
kalpler ancak onu (allah'ı) anmakla huzur bulur. (rad-28)
tek ve bir olandır.
tek kelimeyle aşk .
görsel
--spoiler--
http://a7.sphotos.ak.fbcd...15128607_1490775372_n.jpg
--spoiler--
evrim teorisinin ebedi düşmanıdır. müridlerini cennetteki huri ve şarap ile ibadete motive eder.
(bkz: tanrı)

arapça' da el ilah' tan allah olmuş olup ilah da tanrı manasına gelmektedir. Tanrı diyenlere gavur gözüyle bakıp taşlamaya kalkmayınız. O sizin öz diliniz ulan.
benim bu.

evet lan, benim. causam suiyim zira. benediktusçuğum spinoza gibi adeta. her şey vardır o yüzden tektir diyen parmenides'i de unutmamak lazım.
hakkında bu kadar entry girilince istifa etti sandığım.

Allah'a şükür ki öyle bir durum yokmuş. *
her şeyin yar ve yaradıcısıdır .
ehad!

hata:entry nerde?
tüm evrenin hakimi ve sahibi
Allah hepimizin günahlarını affetsin.
şu iki videodan sonra varlığı kesinleşen büyük yaratıcı.

http://www.youtube.com/watch?v=xjLbxmSJTVI

http://www.youtube.com/watch?v=qQLwmGYGKPw&feature=share

zaten varda işte içinde şüphe olan izlesin.
adamlar mantıklı konuşuyor.
Allah–u Ekber. Tek yaratan. Alemleri, varlıkları, insanları yaratan, dinsiz de olsa çalışınca çalısana hakkını veren rahmet eden tek ilah, tek yaratan. Ey insanlar Allah'a yönelin ve bilin ki Allah'tan başka ilah yoktur. O her şeyi yaratandır. Kendinize zulmetmeyin..
kafa karıştıran bir olgu. ben herhangi bir dine inananların ''allah'ı sorgulamak suçtur'' düşüncesinin yanlış olduğu kanaatindeyim. bilakis böyle bir yaratıcı -varsa eğer- sorgulanmak istemez miydi acaba? diye düşünüyor insan.

bu konuda fikirleri duymak, -saygılı bir şekilde- tartışacak insan bulmak oldukça zorlaştı bu zamanlarda. (hele ki sözlükte)
insanoğlunun göt korkusundan ürettiği hayali kahraman.
kuran-ı kerime göre inanmıyanları, içenleri, zulüm edenleri helak etmiştir,** allah hoşgörü sahibiyse neden kendi kullarına zulüm etmiş veya neden şimdi helak etmiyor diye düşünüyor insan.

edit:eksilemeye devam gençler yalnız ateist değilim kuran-ı kerimi türkçe olarak okuduğum için ister istemez sorguluyor insan.
küçükken gökyüzünde bulutların üzerinde sol elini çenesine koyup uzanarak yukarıdan aşağıya bakan, açık mavi sıcacık gülümsemesi olan tombul bir amca olarak aklımda canlanan ilah.
edit: lan satanistiz demedik, küçüktüm işte. şimdi büyüdüm aklımdaki allah, diğerlerinin aklında olanla aynı aklımda yani sadece aklımda.
edit2: çoğu çocuk ilk başlarda böyle düşünür zaten,

+bak oğlum yukarıda bir varlık var biz ona allah deriz ve bu varlık çok adaletlidir, merhametlidir. ama onun için yılda bir bir ay boyunca aç kalmazsan, ve ona inanmazsan seni sonsuza kadar ateşe atıp yakar!

-hı?!?!?.