bugün

** (bkz: son sözler)
4-1 biten barcelona - arsenal maçında, arsenal defansının messi için olan haykırışı.

http://mikiurl.com/WxDJI
burada dönün deyince sadece yönlerini dönerler. *
ne söyleniyorsun lan maradona değilsek puyolda değiliz amk gibi bir tepki alıcak dayının repliği.
halı sahada -eğer bir de kızlar maçı seyredenlerdense-herkesin messi olacağı tutar ki kaleci var gücüyle bağırmaya başlar karşı takımın oyuncusu bu arada kaleciyle karşı karşıyadır ,ahmettt ahmeetttttt hüsoooo gelin oğlum hadiii, sonra kaleci topu kaleden çıkarırken, o kadar bağırıyorum bir defansa gelmediniz amk.
-hüseyin geç lan kaleye ben ileride oynayacağım.
etkisi maksimum 5 dakika süren halı saha mottosu. herkes golcüdür. herkes defansta kötüdür. kaleci yeterdir defans için ne gerek vardır ki?
(bkz: allah ını sevmeyip defansa gelen adam)
Defansın hücumda başlamadığını ispat eden o yüce söz...
halı sahada 5 atak üst üste gol yiyen kalecinin çığlıklarıdır.
"kalede sıra kimde? çıkıyorum ben." ile aynı mantıkta olan cümledir.
http://galeri.uludagsozlu...m/r/justin-bieber-127107/
mahalle maçlarında yada halı saha maçlarında kalecinin yakarışıdır.
takım zor durumda olduğu halde ileride beleşe yatıp defansa geri gelmeyen elemanlara yönelik bir ayardır.
bir haxball klasiği
halı saha futbolunda gol atma isteğiyle forvete koşan defans oyuncuları, arkadaki futboldan çakmadığı için kaleye konan kalecinin çığlıkları ile geri döner ''defansa gelin laaan hepinizin ..... ulan sonra gol yiyoz bana kızıyonuz''. bu haykırışı duyan defans oyuncuları içgüdüsel olarak gol atma isteğini yarıda bırakır ve defansa doğru hareket etmeye başlar. genelde buna karşı çıkan arkadaşlarda oluyor '' lan ne gelecem defansa zaten ezildik'' şeklindeki ifade kalecinin artık defans üzerindeki etkisinin azalmış olduğununda göstergesidir.
halı saha atasözü.
sekiz dokuz yaşlarındaki çocuklar mahallede top koşturuyor.teyzemin dört yaşındaki kızını parkta götürüyorum.
çocuklar bağırıyor:
-defans yap,defaaans.
teyzemin kızı soruyor:
-abi defans ne?
yapılabilen bi'şey olarak açıklıyorum.acaba ofsayt ne diyeceği günleri de görecek miyim diye düşünmeden edemedim.
sanırsın pezevenk haçlılarla oynuyo, tepkisine neden olabilecek nida.
sikilmek üzere olan izmirli gotik kıçı başı açık hatunun "ah oh hadi hadi" vb laflardan önce ağzından çıkan cümle. Ben dün bunu öğrendim.
(bkz: ben)
(bkz: ibrahim üzülmez)
halı saha maçlarının ibrahim üzülmez'i olmaktan yorulmuş insan çağrısıdır.
(bkz: halı saha maçlarındaki son 15 dakika) *
zamanında oynadığım takımın genç takımlarında oynerken sakatlandığım bi zamanlarda benim yerime ilk defa oynayan yedek kalecimizin bir kontra atak yediğimiz anda haykırırken kullandığı cümlelerden biri. ne zaman aklıma gelse çok gülerim.
mahalle maçı esnasında defansın boş bırakılması yüzünden şut ve gol bombardımanına uğrayan mağdur ama azimli kalecinin defansa serzeniş ve ayar nidasıdır.