bugün

(bkz: uludağ modern in berbat klişeleri)*
para verdim niye gol atmayayım histerisi ile takım alt ğst eden oyunculara çığıran meşhur bir halı saha abisi repliğidir.
san marino mill takımı kaptanının kıçını yırtarcasına bu haykırışta bulunması çok doğaldır.
(bkz: hanım koş sen de gel) *
ateist oyuncuların yapacagı defanstan hayır beklemeyen imanlı kaleci söylemi.
türk halı sahalarındaki versiyonu ''gelin lan şu defansa biraz amına koyayım herkes ilerde. bir bok da yaptığınız yok forvette'' dir. hatta bu en nazik versiyonlarından birisidir.

(bkz: herkes messi)
bursa camii imamlarının halı saha turnuvasında gol yedikten sonra tekrarladıkları replik.
11 numaralı forvettir kendisi, uyumlu çocuktu,biz ona kısaca Allahını seven eleven derdik.* *
(bkz: sozlukte cihat eden yazar)
sabahtır beri defanstaydım abi ya!
ilk kez ileri çıktım.
bas bas bağırıyosun.
ahmet geçsin!
-savunma mekanizması-
sen küçüksün/kazmasın/çömezsin gibi bir hakaretle defansa mahkum edilmiş, diğer oyunculara sözü geçmeyen fukara yakarışıdır. Oysa ki takıma hükmedebilen bir oyuncunun bu konuda çağrısı hem çok sert, hem de çok daha etkili olacaktır. Örneğin; S... belanızı geçin lan defansa, a.q. yerinde kimse defans yapmıyor ki, geri gelin laaaaaaaan vs .
halı saha kalecisi aforizmasıdır.
klasik halısaha repliği. kazma oluşundan mütevellit defansa konulan adamın ilerdekilere yaptığı cihad çağrısı. kimsin olm sen!?
(bkz: beyler defans)
bunun bir de, beyler allahını seven defansa gitsindiyeni vardır ki; aldığı her topu kaleye hedefler, hiç koşmaz, her pozisyonda kendisine faul yapıldığını iddia eder ve gizlice burnunu karıştırır.
bu ifade, genelde halı sahada oynanan maçlardaki göbekli, mahallenin abisi olan, genelde esnaf, savunma ve oyun kurucu, mecburen defansif midfield (göbeği itibariyle) oynayan abilere aittir. bunlar oyunun içinde takımı daima bir teknik patron gibi yönetirler ve zaman zaman oyunculara fırça da atarlar (kimse iplemez o ayrı konu).

iyidir bu abiler, babacandır, zaman zaman halı sahaya paran çıkışmaz, üstünü tamamlayabilirler. maç içerisindeki agressif tavırları, galibiyete olan inançlarından ileri gelmektedir.

"allah'ını seven defansa gelsin" feryadını, artık maçın sonlarına yaklaşıldığı anlarda, rakip 3 kişi atak yapıyorken ve kendisi defansta yalnız kalmış, takım 3e 1 yakalanmışken duyabilirsiniz. tüm takımın inancı kalmamıştır ama o hala mücadelededir, neticede top yuvarlaktır.
8 ekim almanya - türkiye maçında servetin yakarışıdır.
(bkz: ateistler forvete)
sonrasında, pozisyon üretme ve gol atma sıkıntısı çekecek takıma, fedakar defans oyuncusu tarafından yapılan, yardım çağrısı.

allah'ını seven ileri çıksın, şut çekemiyoruz lan.
(bkz: halı saha maçı diyalogları)
skordan dolayı kit yapmanın girmiş olduğu oyuncu isyanıdır.
--spoiler-
hiç bir inanan bu lafın ardından savunmaya koşmamıştır efendim.
--spoiler-

ee, din işleri ayrı defans işleri ayrı...
Yabancı futbolcuların çoğunlukta olduğu takımlarda işe yaramayacak yakarış şekli.
seri bileklerim ve bitirici son vuruşlarım sayesinde genelde muaf olduğum serzeniştir. defansa gitsem bile 'sen ne geliyorsun amınakoyim' şeklinde bir tepkiyle geri gönderildiğim çok olmuştur. tabii bu takım yönetme yetkisinin kime nasıl verildiğini kimse bilmez.
defans oyuncusunun feryadıdır.