bugün

insanoğlunun acziyetinin saf ifadesi.
(bkz: recep tayyip erdoğanı sevmeyip türkiyede yaşamak)
sadece nankörlerin yapacağı haraket.
allaha inanmayanlar icin bir anlam ifade etmeyen durum,Allah korusun böyle bir hareketten.
bu memleketin allahı ile aynı allaha sahip olmadığına inanmaktır.
(bkz: allah ın kendini sevdirmeyip dünyasında yaşatması)
(bkz: sübhanallah)
sırf meraktan yaşamaktır. doğmayı seçmediği gibi ölmeyi de seçmeyen, "du bakalım daha neler göreceğim?" diyen insanın yaptığıdır.
allahin varligina inanmamaktir.ki bu yadsinacak birsey degildir.sacma bir basliktir. (bkz: herkesin inanci kendine) ergenmisiniz be arkadas.
Ateistlerin yine bir cevap bulacağı mantıksız durum.
tabiat kendisini yaratmıştır diyen malın icraatıdır.
ateistler için anlam ifade etmez.
nusretin mekanında yemek yiyip hesabı ödemeyeceğini zannetmek gibi.
marsa gitsek orayı kim yaratmış olacak?
ateistlerin cevap veremeyeceği durumdur. sevmiyorsan yaşama kardeşim.
...........

bunu yapması için... faraza intihar etmesi için:
allahın yarattığı bir dünyada yaşıyor olmasını kabul etmesi lazım... yani allahın varlığını...

o yüzden paradokstur... oksimorondur.

böyle bir ateist ezelden ebede hiç var olabilemeyecektir.
En büyük kâbusum olan şeydir. O kadar belli ki bu dünyayı Allahın yarattığı, ne işim vardı benim böyle kalitesiz tiplerle ki aynı ortamda bulunma gafletine düştüm diye düşünüyorum. Ama bir yandan da beni öldürme gücü olmaması hatta ölmemin en büyük kâbusu olması beni düşündürüyor. Zira sürekli ölmemi engelliyor. Muhtemelen benden daha düşük seviyede bir yaratık kendisi ve sonuçlarını tam olarak ön görmeden bir boklar yedi. Şimdi o bokları toparlamadan ölmemi istemiyor. Sanırım aklınca dünyada tatlıya bağlayacak konuyu da ondan sonra ölmeme engel olmayacak ki öldükten sonra kendini sikmeyeyim. Tıpkı hakkımda daha önce yapmış olduğu diğer bütün planlar gibi götlerinde patlayacak bu da. Zira korkunun ecele faydası yok:)

Yani çelişkinin ana kaynağı, Allah taifesinin kendilerini yok edecek olanı zorla dünyada tutmaya çalışmaları olacak
Madem sevmiyorsun niye yaşıyorsun intihar etsene lan iki dk, adam olun desem, süre tutmaya başlarsın hepiniz zavallısınız.