bugün

allahi sevmek, aslinda onun bizim gunahlarimizi denetleyen bir varlik oldugunu dusunmektense onu sevmek onun herzaman bize en yakin kisi oldugu tek yardim edici oldugunu anlamak.
bir ateistin hiçbir şekilde irdelememesi gereken bir sorudur.
sevdiğini üzmekten korkmaktır.
allah korkusu alla ı sevmekten gelmektedir. elinde olan her şeyin allah tan olduğunu bilmek şükre götürür. bir şeyi yaparken allah tan korkarsın çünkü onu bilir ve onu seversin. her ikisi de aynı kapıya çıkmaktadır. sevmek ve inanmaktır.
çok zor bir eylem değil aslında. size hiç olmadı mı. sevdiğiniz kıza deli gibi aşıksınızdır ama gözlerine bakmaya korkarsınız. bu da onun gibi birşey işte.
sevmektir. severek anlayabilirsin, korkunun ecele faydası yoktur.

korkmak kişilerin kaybıdır.
sevmek ise toplumun kazancıdır.
* *
korkmak: sakınmak anlamındadır.

misal: ''ben sana bunu yapmaktan korkarım'' gibi.

burada korkmak, sıçızlamak anlamında değildir.
müslümanların, "hiii haşa tabiki de korkmak" şeklinde cevaplandıracağı sorudur.

ben allah'tan korkmuyorum, o'nu seviyorum diyeni de dışlarlar.
Cevabı: ikisinden biri yeter aslında olan soru.
şöyle derdi dedem; allahla aranı uydur, git camiden kilim çal...
içerik bulunamadı.
ikisi de degil.

Ailemden baska kimseyi sevmem, aridan baska hicbir seyden korkmam.
Saçma sapan fikirlerinizi lütfen kendinize saklayın.

Haşa Allah öcü değil ondan neden korkalım saygi duymak itaat etmek ayrı şeyler

Ben allahı çok seviyorum
Çünkü herkes gitse bile o daima yanımda ve beni hiç terketmedi bana gücenmedi.

Ayrıca kader konusunda da bilgisiz olduğun bariz belli once bi araştır hakkında sonra konuşursun.

Kaderindeki şeyleri Allah oyle yazdığı için değil kendi seçimlerin zaten onlar olduğu için yaşıyorsun.
allah'ın sizi sevmesini mi yoksa sizden korkmasını mı isterdiniz? elbette sevmesini. o yüzden biz de allah'a önce sevgiyle yaklaşmalıyız.
Ben sevmeyi secmistim. 1. Sinifta sinif arkadaslarim Allah tan korkuyo musun diye soruyolardi.. ben em küm de kalinca "aa Allah tan korkmuyomus ehuehueheur" yaparak dalga geciyorlardi.

Oysa ben o sirada zihnimde ben seviyorum neden korkayim diye dusunup, karsimdakinin korkuyorum dememi bekledigini biliyodum ve kararsiz kaliyodum. O gün bu gündür kararsızım.
Korku > sevgi.
(bkz: herkese ederi kadar)
bir çocuk 40 yaşında da olsa babasına neden tepki göstermez yada dikkatlidir? o yaştan sonra ne korkusu olabilir mesela?
sevmek, inanmak ve kural dışına çıkmaktan çekinmek. bu kapıdan hiç bir ateistin ekmeğine yağ sürecek bir sonuç çıkmaz.
insan sevdiğinden korkar mı hiç.
Aşk ile anar, anmalı.
Okumalı, kulak vermeli.
insan sevdiğini incitmekten,üzmekten korkmaz mi ?
insan sevdiğini üzmekten korkar.