bugün

Öncelikle şimdi kimse çalışana verir falan demesin.

Dinler inancın da yaratıcı dünyaya müdahale eder,
Deizm de yaratıcı dünyaya müdahale etmez.

Allah neden müslümanları sevmez? Müslüman ülkeler hep kan göl içerisinde. Çoğu müslüman ülke fakirlik çekiyor.

Bu fakir müslüman ülkelerin orada açlıktan ölenlere neden vermiyor? Onlar çalışmaz mı?

Neden allah katledilen müslümanlara yardım etmiyor? Halbu ki o kadar dua ediliyor o müslüman ülkelere neden kabul olmuyor.

Şu gün veya şu anlar da dua edin kesin kabul diyen bir yaratıcı neden bu kadar duayı kabul edip yardım etmez?

Ya da garanti kabul dua vakitlerinde duaların neden kabul olmaz?
Sınav olum sınav bunların hepsi. Haberi gelmedi mi sana ? Dedirten başlık.
Namaz ve sabırla allahtan yardım isteyin.
Önce tedbir sonra tevekkül denir. Tedbir almazsan tevekkülden ne beklersin?
daha ne yardımı edecek.
müslümanlar birbirini yemekten, düşmanına karşı birlik olamadıktan sonra (haşa) allah'mı onların yerine yapacak.
Öğretmen anlatacağını anlatır uygulayıp uygulamamak öğrencisine kalmıştır. Öğretmen eğer ki bu benim öğrencim diyip sınavda ona yardım etmeye kalkarsa öğrenci kendini tanıyamaz ve başarılı ile başarısız öğrenci arasındaki fark anlaşılamaz. Ne sınavların ne de açılan okulun bir önemi kalmaz.
Allah insana akıl vermiştir. isteyip de yapamayacağı şey yoktur. Bu yüzden sana verilen bir kalemle birini öldürebilirsin de ciltler dolusu kitap yazabilirsin de. Bu sana verilen imkanı ne için kullanmak istediğine bağlı.
müslüman okusa, sorgulasa kendi işini halleder.

Allah zaten insana akıl vererek en büyük yardımı yapmıştır.
onları sınayabilmek için tabii ki.

sınavda sağa, sola bakılmaz önünüze dönün!
Cunku sadisttir.

(bkz: tanrı sadisttir)
onun gönderdiği dinden uzaklaştıkları için olabilir.

gönderdiği kitabın anlayabilecekleri çevirilerinin yüzlerine bakmayıp, arapçasını bir madde olarak anlamından bağımsız olarak yücelttikleri için olabilir.

"bölünmeyin" diye ayet varken parça parça olup her biri diğerlerini tekfir ettiği için olabilir.

kuranı anlayacağım derken, "aklınızı kullanın" emrine uymayıp kurandaki emirleri sadece belirli bir anlamlarıyla algılamaları, hatta "bak onun şu anlamı da var" diyenleri zındık olarak yaftaladıkları için olabilir.

kısaca allah'ın verdiği aklı kullanmazsan bırak yardım görmeyi, ceza alırsın ceza.

(bkz: kuran)
Allah müslümanları sevdiği için onları sınıyor sonra cennete alacak. Ne sandın akıllım.
çünkü her koyun kendi bacağından asılır.
Etmediğini ne biliyon¿.
yoktur çünkü amk masalıyla milyonların ömrünü çalıyorlar hala, yalan hayatlar yaşıyoruz şu ülkede.
görsel
her şeyin bir karşılığı var. kuranda çalışan 'insana' karşılığının verileceği yazıyor müslümana değil.

müslümanlar çalışmıyor, çabalamıyor. zilleti göre göre kendilerini bu zillete mahkum edenlere reyini veriyorlar veya otoritelerine ses çıkartmıyorlar.

allah teala kitabında müslümanların mallarını ve canlarını cennet karşılığında satın aldığını belirtmiştir. lakin müslümanlar ne mallarını ne de canlarını vermeye yanaşmamaktadır. bu nedenle allahın yardımına da mazhar olamamaktadırlar.

diğer yandan nur suresi 55. ayette allah teala bir teklif daha sunuyor. müslümanların yapması gereken iki şey var. birincisi iman etmek, ikincisi ise bu iman ile salih amel işlemek. lakin iman etmenin, salih amel işlemenin insanların sandığı kadar basit şeyler olmadığını insanların anlaması uzun sürecek. karşılığında ise allah tıpkı geçmişte iman etmişlere bahşettiği gibi yeniden müslümanları yeryüzüne halife kılacağını, dinlerini rahatça yaşayabilme fırsatını geri vereceğini ve son olarakta müslümanların kaybettikleri izzetini onlara geri vereceklerini bildirmektedir.

müslümanlar ancak bu iki şartı yerine getirir ise allahın yardımı gelecektir.

iman etme ve salih amel işlemenin içine islamın şuurunu kavramış bir müslümanın neler sığdırabileceğini tahmin bile edemezsiniz.
(bkz: holokost zamanı yahudilerin tanrısı ne yapıyordu)