bugün

https://www.instagram.com.../?igsh=MXUxeHVmYWhzb200Yg==
justin trudeau' nun korumasız koşu yaptığı ve davetlere katıldığı bir dünyada neden audi verildiğine anlam verilememiş şahıs.

(bkz: coğrafya kaderdir)
Yeni audi arabasıyla ankara caddelerinde asfalt ağlatıyormuş. Camına da millet sağolsun, çatır çatır harcıyorum vergilerinizi yazdırmış diyorlar. Bilemedim.
sonu yakındır. hayırlı emeklilikler.
Anladığım kadarıyla , arapça bilmediği gün yüzüne çıkmıştır,
Peki bu hal;
Evrakta sahtecilik, halkı kandırma, manevî duygunları, suüsrumal etmek değil midir? (Yıllardır halkın karşına çıkılıp kur 'an andan birkaç kelime ile ekol sahibi gibi göz boyama yapmak değil mi.siz ce )
Bugün kullandığı araç (araba, makam aracı)na bir göz atın.
Diyeceğim bu kadar...
Kendisinden arapca ve fransizca dersleri almayi dudundugum yuce alim...
Şimdi akpli kitle bu adamlara sırf Erdoğan sahip çıkıyor diye çıkıyor.

Sonra Erdoğan adamı siliyor , malum kitle de siliyor.

Halbuki gerçek bir insan olsalar derler ki ;

Bak başkan biz sana destek veriyoruz ama bu adamın faydadan çok zararı var, sen bunu değiştir.

O zaman da Erdoğan bile der ki “ benim kitle bile şikayetçi ben önlem alayım “

Ülkemizin rezil durumunu in sebebi bu kitledir.
görsel
arapça uzmanları gelmiş yine. gören de bir iskoç ile abdli, veya bir avusturyalı ile alman kendi ana dilleri (ingilizce ve almanca) konuşarak çok iyi anlaşabiliyor sanacak. her dilin kendi içerisinde lehçe ve fonetikleri bambaşka bu arapçaya özgü bir sey değil, sırf savunmuş olmak için savunmak olur bu. işte bunlar hep bilgi yokken fikrin olmasından kaynaklı.

diyanet işleri başkanının ayrıca arapça bilmesine de gerek yok. burası türkiye cumhuriyeti. ama en azından fetva verdiği konunun kutsal kitabını orjinal dilinde okuyacak ve anlayacak bilgiye sahip olması bekleniyor sorun bu.
görsel
arapçayı ingilizce gibi sanıyorlar mk. iki arap bile birbiriyle rahat anlaşamıyor o kadar geniş bir dil arapça, ama bunların derdi başka tabi fırsat bu fırsat diyanete bok atalım.
Hak etmedigi makami isgal edenlerden..

Elbet adalet tecelli eder.
arapcaya dehşet hakim diyorlar.
Standart arapça fuhsadır ki muhabir izlemedim ama lehçeden sormaz sorsada ali erbaş arapça ben lehçe anlamiyorum diyebilirdi kurab arapçası fuhsadır zaten bakın ben mısır arapçasınin gramerini iyye yakın ama bu o dile hakim olduğumu ifade etmez.şimdi bunlarda gramer iyi biliyordur ama gramer dil bilmek değildir.konusmak ayrı bişey bende mısır arapcasında kendimi iki saatte ifade ederim.birde bunlarin kuran meallerinin ne kadar sakat olduğunuda bu durmdan anlamak lazım.
Bu dinciler neden bu kadar yalancı? Günah deyince akıllarına sadece seks geliyor.

Kur'an Arapçası diye birşey yok.standart arapça ve sanatsal arapça var. Standart Arapçayı her Arap ülkesinde kişiler anlar. Bu Arapçayı bilmiyorsan cvne arapça biliyorum diye yazmayacaksın.
Ali Erbaş elbette arapça biliyordur ama bildiği arapça konuşulan dille netedeyse alakası kalmamış kuran arapçası.

Anadil olarak söz konusu arapçayı bilem yok, tüm araplar önce yerel arapçalarını öğreniyor sonra okullarda kuran arapçası öğreniyorlar.
ali erbaş'ın arapça biliyor-bilmiyor, yok kur'an arapçasını biliyor-bilmiyor tartışmalarını yapanlara güleceğim geliyor.
ya kardeşim kimse demiyor ki "bu insanın uzmanlık alanını öğrenmek istiyorsanız yaptığı araştırmalara bakın, yazdığı kitaplara bakın" demiyor.
kimse de bu cv ile ve söylem eylemleriyle diyanete başkan olunur mu olunmaz mı diye kendine soru sormuyor.

kur'an arapçasını biliyormuş (o'da ne demekse) kur'an arapçasını biliyor diye arap lehçelerine hakim olan bir avrupalı oryantalisti getirilip diyanet işleri başkanı yapılsa övünecek misiniz?
abi yaaa adam çok iyi kur'an arapçasını biliyor. işte liyakat mı diyeceksiniz?

olur ya bu zeus her şeye kadir olarak Antonio Santi Giuseppe Meucci'yi mezarından çıkarıp ona hayat verse apple da ceo olan tim cook "a'ha nihayet bu işin yaratıcısını buldum" diyerek iphone-telefon alanında craig federighi, johny srouji, john terrus gibi yazılım, donanım, teknoloji mühendisliği başında olanlara artık bundan sonra Antonio Santi Giuseppe Meucci emirleri altında çalışacaksınız" mı diyecek?
öyle ya, eğer telefon alanında bunun tanrısı kim diye bir soru sorarsanız yaratıcısı Antonio Santi Giuseppe Meucci olduğunu görürsünüz.
alexander graham bell mi?
o sadece elçi-peygamber olur.
--spoiler--
kuran arapçası farklı, yerel konuşma dili farklı. türk dillerindede lehçe şive farklılığı var, türki cumhuriyetindeki dilleri anlamıyoruz türk olduğumuz halde.
--spoiler--
Biz cvmize Azerbaycan Türkçesi biliyoruz diye yazmiyoruz
--spoiler--
kuran arapçası farklı, yerel konuşma dili farklı
--spoiler--

Bu akpliler bizi kendileri gibi sanıyor. Meğerse Ali Erbaş kuran Arapçası biliyormuş, standart arapça bilmiyormuş. Bak sen.
Kuran arapçası farklı, yerel konuşma dili farklı. Türk dillerindede lehçe şive farklılığı var, Türki cumhuriyetindeki dilleri anlamıyoruz Türk olduğumuz halde.
Bu gibi tipitipler sayesinde deist ateist sayısında artış yaşanır ha gizli ha açık.. Bu yüzden kendisine fazlasıyla teşekkür ediyorum kesinlikle şüphesiz sjsj..
görsel
Fakir insanlara akıl vermeyi ve zırhlı mercedes ile gezmeyi biliyor o. Her zaman söylüyorum. Ben bu adamın gerçekten allah yolunda olan bir imam olduğuna inanmıyorum.
biyografisinde iyi derecede Arapça ve Fransızca bildiği yazmasına rağmen arapça bilmediği ortaya çıkan kişi.

https://www.birgun.net/ha...evrilmesini-istedi-523744
annesi Binnaz Erbaş vefat etmiş.