bugün

özellikle son 60 yılda tavana ulaşmış ve artık alevileri başka bir dine mensup gösterecek kadar ileriye taşınmış bir zarar silsilesi söz konusu. şeyh bedrettinin çıkardığı sapkın isyanlardan, safevilerin islama ve yüce osmanlı devletine verdikleri zararlar şu an yaşayan alevilerin verdikleri zararların temeli oluşturuyor aslında. alevi mahallelerinde içkinin gırla tüketilmesi, bazı alevi mahallelerinde camii olmaması ve nerdeyse hiçbir alevinin ramazan ayında oruç tutması bu da yetmezmiş gibi diğer insanlara saygı göstermeyip sahil kenarında bira içip alem yapmaları verdikleri zararın sadece bazıları. namazı kabul etmiyorlar, orucu kabul etmiyorlar yüce islamı kendilerine uyarlıyorlar. n' oldu bu alevilere allah aşkına ha ?
alevilerin müslümanlardan daha çağdaş olduğunun göstergeleridir aslında.

not:alevi değil, ateistim...
(bkz: ateistlerin her platformda alevileri desteklemesi)
(bkz: zarar sensin aleviler de sana girsin)*
tahammülü olmayan insanların çok fazla olduğu bir ülkede, kendinden başka hiçbir kültüre tahhamülü olmayanların açtığı konulardandır.
yüce osmanlı'dan beri, yüce islam aleminin, yüce mensuplarının aralıksız yaptığı ibadetin kendilerinden başka hiç kimseye bir fayda getirmediği düşünülürse, aslında hiç kimseyi ilgilendirmeyen ve hatta olmayan zararlardır. sürekli dinden bahseden insanların bu ince ayrıntıyı göremiyor ya da görmek istemiyor ya da görmeye kapasitesi yetmiyor olması çok üzücü. ibadetin (hangisi ya da ne şekilde olduğu fark etmez)tanrı da dahil olmak üzere, yapandan başkasına bir faydası var mı? kardeşim hiçbir din, tartışılıp sorgunlanamaz. din neticede kulun allah'la arasındaki tek aktif iletişim aracıdır. aman o içki içti, aman o alem yaptı, yok ben eşşek gibi sabahın 5'inde namazımı kıldım, bu ülkeye faydam var, alevilerin, şafilerin, hurufilerin vs. bi bok faydası yok demek cehaletin daniskasıdır.

neyin mantığınu, neyin neyden uzaklaştığını tartışabilirsin ki? bu hakkı nerden aldın, derler adama.. sen adamın cem ibadetinde bağlamayla semah dönmesini saçma buluyosun, o da kendi ellerinle, tuğlayla, demirle yaptığın yapıya allah'ın evi demeni saçma buluyor, fil suresi'ndeki ebabil kuşları da bir çok insan tarafından mantıksız bulunmuyor mu? ama burada mantığı arayan kim? kısacası kimin umurunda? iman başka bir şeydir, önce bunu idrak etmek lazımdır. dolayısıyla, sürekli başkalarıın dinine laf atarak, insanları incitmeye çalışarak hiçbir yere varılamaz. saygı duyulmak için önce saygı duymayı öğrenmek gerekir. türkiye ki, ibadetini ya da dinini ne şekilde yaşayacağını kesinlikle kendinin belirlediği bir ülke. bugün ciyak ciyak şeriat diye bağıran o kıçında roberto cavalli tanga, gözünde marc jacobs güneş gözlüğü, başında en parlaklarından vakko türban, yüzü givenchy kataloğuymuşçasına boyanmış first lady'ler acaba dinin zorbaca uygulandığı iran'da, suudi arabistan'da yaşıyor olsaydı işbu islamın kitabının hiçbir yerinde geçmeyen din kardeşleri açlıktan it gibi ölürken şaşaa ve gösteriş içinde keyif sürerek yaşadıkları, yaşam tarzları nasıl olurdu diye o kadar merak ediyorum ki... bugün %99'u müslüman müslüman diye bağıranlar bile bine bölünmüş. acaba laik bir ülkede olmasaydık, o tarikatlarınızın müridliğini ne denli yapabilirdiniz? hepinize zorla süloculuk ya da fetoculuk ya da başka bi bokçuluk zorla uygulatılsaydı, aleviyi de sindirmiş olsaydınız, şafiyi de, hanefiyi de; acaba biri çıkıp der miydi; "öyle bir ülkem olsa ki herkes istediğine tapsın, istediğine inansın ama yeter ki kimse kimseye karışmasın" neden bu milletin bir şeyleri algılayabilmek için, götünden kan gelmesi gerekiyor hiç anlayamıyorum. yani zamanında ahmet kaya'nın, "kürtçe şarkı söylemek istiyorum ve bir de klip çekeceğim" dediği için vatan haini ilan edildiği bir ülkede nasıl oluyor da bir adam geliyor benim devletimin resmi kanalından kürtçe yayın yapıyor, tamamı pkk'lılardan oluşan 20 adamı benim vergimle alınan koltuğun üstüne oturtuyor, belediye seçiminde bize oy vermezseniz size hizmet yok deyip halkı alenen tehdit ediyor, yıllarca biz solcuların her kavgada savunduğu ama dincilerin adını bile ağzına almaktan tiksindiği nazım hikmet'i vatandaşlığa alıyor, ulan bu dincilerden, milliyetçilerden, muhafazakarlardan hiçbirinden nedense hiç tepki gelmiyor? yani birisi sırf elhamdülillah, subhanallah, maşallah, inşallah, mazallah, hamd olsun, allah'a şükür kelimelerini zikrettiği için böylesine kör kalıp, böylesine bağnaz olmak nasıl bir mantıktır algılayamıyorum ya.. işte bu yüzden, dünyanın en çok savaşan, kan döken, birbirini yiyen ve en kolay kandırılan, galeyana getirilen ülkeleri, hep böyle din damarlarını vampirlere kaptırmış ve usuuuul usul emilen milletlere sahiptir..
alevilerin islamı türk geleneklerine göre yorumlayıp türk kültürüne zarar vermeyecek bir sentez yaratmalarıdır bazı arapçıları rahatsız eden... türk osmanlı subayına ehli kitap kavminden diye arap ere tokat atmayı yasaklayan zihniyettir bu. alevilik islamı türklere uygunlaştırmış, insancıllaştırmış ve kolaylaştırmıştır. ki bir insan davul çalarak ibadet ettiğini dahi idda etse bir dine zarar vermiş sayılamaz ki aleviler sayılsın! kimsenin ne dininin ne de dinsizliğinin başka bir kimseye fayda veya zararının olmayacağını anlayamayan yobaz beyinler alevi öğretisine baksında pişsin biraz... yararlı olur.
sevişirken dudağa verilen zarar gibidir.verilen zarar bünyeyi incitmez.
(bkz: yok böyle bir şey)
islamın aleviliğe zararlarından azdır.
dincilerin islama verdiği zararın yanında devede kulaktır.
yoktur. aleviler olmasaydı gerçek anlamda islamı yaşayan, yaşadığını zanneden geri kafalı zihniyet yüzünden, yaşanılan bu ülke ne hale gelirdi. islamdan kasıt şeriatsa aleviler sayesinde bu ülke şeriattan uzak olmaya,cumhuriyet rejiminde
yönetilmeye ve atatürkçü bir ülke olmaya devam edecektir.
anlaşıldımı hazımsız bünyeler?. zorunuza gitmesin...
isteyen istedigi gibi yasar ve bu bazi gerzekleri rahatsiz eder. illa her mahallede cami mi olmasi gerekiyor ? illa icki icen dinden cikmis mi oluyor ?

bir alevi, veya herhangi biri, senin inandigin din olan islam'a nasil zarar verebilir ? adam, allah ile senin arana girip yaptigin ibadetleri mi baltaliyor yoksa sen namaz kilarken sana pandik mi atiyor ? nedir verdigi zarar, ben anlamiyorum.
dinci yobazların alevilere verdikleri zararlar kadar gerçekçi olmayandır.
iyi ki bi namaz kılıp oruç tutuyorsunuz, denildikten sonra açıklama yapılmaya tenezzül edilmeyecek kadar gülünç önermedir.
yobaz müslümanlar ın islam a verdikleri zararların yanında nimet yerine geçen zararlardır. tanım için zorladım. zarar değil faydadır aslında aleviler in varoluşları ve davranışları. ayrıca inandığınız islam ın ufak eylemlerden dolayı zarar gördüğünü belirtmeniz dininizi alçaltığınızı gösteriyor. bu kadar düşmeyin çocuklar. inanacak dininiz kalmaz sonra.
islamiyete verilen zararın alevilere fatura edilmesi son derece yanlış bir düşüncedir. kaldıki hazreti ali hazreti muhammet'ten sonra islamiyete en büyük hizmeti etmiş kişidir. hazreti ali'nin peşinden giden bir topluluğun islamiyete zarar vermesi söz konusu dahi edilemez. islamiyete en büyük zararı verenler kendi çıkarları doğrultusunda yorumlayan insanlardır. dini halka karşı kullananlardır.

GEL EY ZAHiD

Gel ey zahid bizim ile çekişme
hak'kın yarattığı kul sana neyler
Kendi kalbin arıt bize ilişme
Bende küfür sende imana neyler

Zahid sen bu sırra erem mi dersin
Erenler halinden bilem mi dersin
Mescid hak meyhane haram mı dersin
Hak olan mescide meyhane neyler

Sekiz derler şol cennetin kapısı
Hak'ka doğru gider yolun hepisi
korkusun çektiğim sırt köprüsü
Yolu doğru süren insana neyler

Pir Sultan Abdal'ım erhaksın erhak
Münkir olanlardan ıraksın ırak
Kurdun işi namerd lokması yemek
hak için adanan kurbana neyler
sen ve senin gibiler allahtan korktuğu için ibadet ederken onlar allahı sevdikleri için iman ederler.
şimdi sen düşün yazarımsı sen mi islama koyuyorsun yoksa onlar mı islamı yüceltiyor şimdi hakikakten
(bkz: bsgck)
(bkz: sözlükten soğutan yazarlar).
sünnilerin verdiği zarardan çok olmayan miktardır. *
zuhaha puahaha cart curt...!

(bkz: entry başlık uyumu)
Aleviler aleviliğin bir mezhep olduğunun bilincindedir, bu başlığı yazan arkadaşımız bunun değil, tanrının kullarının kardeş olduğunun bile farkında değiLdir. Bu arada jesua, Sivas'ta otel yakan aleviler değil, kendine müslüman süslemesi veren yobaz beyinlerdir bunuda belirtmek isterim * )
ırkçı, faşist , aşağılık zihinlerin ürünlerindendir. aleviler, bilmemnereliler, bilmemkimler diyerek
ötekini zararlı ilan etmektir. işin garibi burada bir sürü işsiz güçsüz baba parası ile aylaklık eden veletler kalkıyor bu minik faşizan söylemleri ortaya atıyor. ulan babanın parasıyla aldığı bilgisayarın başında atıp tutmaktasın, birazdan anan girecek odaya, 'kalk git bakkaldan bi ekmek al kırmıyım kafanı' diyecek o zaman nerede kalacak bu klavye enteli halleriniz?
alevilerin pek müslümanlıkla alakası olmadığı için bence olmayan zarardır.

(bkz: şah-ı merdan)
böyle bir söylemin amacının bölücülük ve alevilere bok atmaktan başka bir amacının olmadığı çok açıkken biz bu tür vakalara "vurun kahpeye" hastalığı diyoruz. "vurun kahpeye" hastalığı klasik dinci pandemisidir. ağzı, kıçını yaladığı hoca efendisinin, şeyhinin hoparlörü olmuş hastalıklı koyunların aldıkları eğitim sonucu hemen yakalandıkları hastalıktır. bu hastalığın sonucu olarak aç çakallar gibi, islamı çok düşünürlermiş gibi alevilere ve kendilerine benzemeyen herkese saldırırlar. ben alevi değilim, ailem bana küçüklüğümden beri sen sunnisin de demedi. ben sadece müslümanım ve peygamberim hz. muhammed bu kadar. alevilerin çok sağlam adamlar olduğunu da biliyorum. umarım üzerlerinde oynanan oyunlara kanmazlar.
dünya genelinde müslümanlara terörist gözüyle bakılmasına neden olanlar alevi olmadığından, türkiye içerisindeki birkaç yobazın sinirlerini hoplatmakta öteye geçmeyen zararlardır.
(bkz: usame bin ladin)
(bkz: saddam hüseyin)